ST 9/2012 Niespodzianka dla dzieci

Dodane w:: Jasienica,Kultura,Numer 9 (62) czerwiec 2012 |

Z okazji Dnia Dziecka pracowniczka biblioteki, pani Marlena Dzięcioł postanowiła wspólnie z rodzicami zorganizować przedstawienie teatralne. Tym razem to dorośli mieli być aktorami, a widzami – dzieci.

– Pomysł pojawił się nagle i na całe przedsięwzięcie mieliśmy tylko tydzień. Postanowiliśmy więc zrobić inscenizacje wierszy – opowiada Marlena Dzięcioł. – Każda z pań wybrała postać oraz przygotowała strój.

Ewa Kalisz wcieliła się w Lenia, Agnieszka Wierzba w Chwalipiętę, Marlena Dzięcioł w Hilarego, Ewa Tymińska i Agnieszka Rychta odegrały scenkę z wiersza „Pranie”. Nie zabrakło również historyjki Chorego Kotka w wykonaniu Anny Katano i dwójki jej siostrzeńców.

Choć przedstawienie nie trwało długo, to praca jaką włożyły panie w realizację tego przedsięwzięcia, była ogromna i satysfakcjonująca . Kilka dni wcześniej wspólnie udekorowały bibliotekę i przyniosły własne rekwizyty. W bibliotece odbywały się również intensywne próby przed występem. – Jak wszyscy wiemy dzieci są najbardziej szczere w swoich opiniach, dlatego zrobiłyśmy wszystko, aby nie rozczarować przybyłych przedszkolaków oraz dzieci z klas zerowych w dniu ich święta – opowiada pani Marlena. – Ponieważ wśród zaproszonych gości była także pani Maria Dobrzeniecka (długoletnia czytelniczka biblioteki ), która tydzień wcześniej obchodziła swoje 90. urodziny, z tej okazji wspólnie z przedszkolakami i nauczycielkami odśpiewaliśmy jubilatce „Sto lat”.

Uczestniczki przedstawienia nie ukrywały satysfakcji, a Marlena Dzięcioł dodaje: – Myślę, że po zebranych oklaskach i pochwałach, uda nam się zorganizować przedstawienie dla większej publiczności. Mam nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka w bibliotece na długo zostanie w pamięci dzieci, a już teraz zapraszam chętnych dorosłych do włączenia się w organizację kolejnego.

Organizatorki Dnia Dziecka w jasienickiej bibliotece składają serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej i nauczycielom za współpracę oraz dla Alicji Twardowskiej za pomoc w realizacji przedstawienia.

Red. na podstawie materiału przesłanego przez Marlenę Dzięcioł i Ewę Tymińską

Reklama

Dodaj komentarz