ST 7/2012 Porady Beaty

Dodane w:: Numer 7 (60) maj 2012,Porady Beaty |

Kącik porad, prowadzony przez Beatę, która chętnie odpowie na różne problemy, doradzi lub wesprze.

Pani Beato!
Jestem mężem z dziesięcioletnim stażem. Dochowaliśmy się trójki zdrowych dzieci, jesteśmy ze sobą szczęśliwi, dogadujemy się. Myślałem jednak, że trójka dzieci wystarczy, żona jednak chce, żebyśmy mieli czwarte. Mówi, że tak bardzo by chciała mieć jeszcze jedno dziecko, że później już będzie to dla niej niemożliwe. Ja uważam, że to pochopna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu. Boję się, że nie utrzymam tak dużej rodziny. Tylko ja pracuję, dotychczas żyło nam się w miarę dobrze – jak to mówią „bez szału”, ale starczało na utrzymanie, skromne wakacje i jakieś kółka zainteresowań dla dzieci. Obawiam się jednak, że kolejnego dziecka finansowo mogę już nie udźwignąć… Co mam zrobić? Nie wiem jak powiedzieć to żonie. Boję się, że się ode mnie odsunie.
Pozdrawiam – Jan

Witam,

przyznam, że z przyjemnością i podziwem przeczytałam o Waszym szczęśliwym, „dziesięcioletnim” małżeństwie! Gratuluję! – w dzisiejszych czasach to rzadkość… Jeśli chodzi o Pana problem to uważam, że w udanym związku o wszystkim można porozmawiać przedstawiając swoje argumenty. Rodziny wychowujące czwórkę i więcej pociech stanowią ok. 5 % wszystkich rodzin. Dzieci są owocem miłości, ale trzeba brać pod uwagę swoje możliwości finansowe i lokalowe. Jeżeli nie ma takich warunków lub obecne ulegną pogorszeniu, może dojść do problemów wychowawczych i rodzinnych.

Paul Jean napisał: „Dzieciństwo pełne miłości pozwala przeżyć połowę życia w tym zimnym świecie…” – dlatego musimy mieć pewność, że spełnimy oczekiwania każdego, naszego dziecka na indywidualne rozmowy o jego problemach i przeżyciach, aby nie spowodować zaniedbań emocjonalnych.

Niech Pan przemyśli swoje racje, żony i szczerze porozmawiajcie. Z pewnością rodziny wielodzietne bez problemów są prawdziwym szczęściem !

Serdecznie pozdrawiam Beata

Czekam na Państwa listy! Mój adres do korespondencji: „Stacja Tłuszcz”, ul. Przemysłowa 7 z dopiskiem „Porady Beaty” lub e-mail: PoradyBeaty@stacja-tluszcz.pl

Reklama

Dodaj komentarz