Zostań Baczyńszczakiem

Dodane w:: Edukacja,Numer 7 (60) maj 2012 |

ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ W TŁUSZCZU! –
ZOSTAŃ BACZYŃSZCZAKIEM!

Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu to placówka, która będąc nastawioną na nowoczesność, nie zapomina o doświadczeniach i wskazówkach wynikających z historii. Celem naszym jest ukształtowanie nowoczesnego, polskiego obywatela, który będzie się kierował ponadczasowymi wartościami, jakie ważne były dla patrona K.K. Baczyńskiego: patriotyzm, odpowiedzialność, braterstwo. Realizacji tego zamysłu służy doskonała baza – budynek szkolny jest nowy i przestronny, pracownie wyposażone w najnowszy sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, na szczególną uwagę zasługuje pracownia fryzjerska, w której znajdują się wszelkie profesjonalne urządzenia o najwyższym standardzie oraz pracownie mechaniczne, które są obecnie remontowane, modernizowane i wyposażane – Multimedialne Centrum Informacji połączone z biblioteką posiadającą bogaty księgozbiór, świeżo wyremontowana, pełnowymiarowa hala sportowa, nowoczesne boiska szkolne, Szkolny Ośrodek Kariery, własny monitorowany na bieżąco budynek szkoły, parking rowerowy i samochodowy. Ogromne znaczenie ma również usytuowanie budynku tuż przy dworcu kolejowym.

Doskonałe poczucie w naszej szkole zapewnia wspaniała, jak sami uczniowie mówią, niemal rodzinna atmosfera. Wynika ona z tego, że w pełni wykwalifikowana, profesjonalna i życzliwa kadra pedagogiczna traktuje każdego młodego człowieka podmiotowo i indywidualnie, co skutkuje tym, że nikt nie jest odtrącony czy niezauważony.
Wszyscy ci, którzy mają choćby cień talentu, mogą go u nas rozwinąć i zyskać nowe umiejętności: artystyczne, sportowe, naukowe i inne. Proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: klub „Młodzi Europejczycy”, koło „Polska Walcząca – historia, literatura, sztuka”, Uczniowski Klub Sportowy, Klub Wolontariatu.
Corocznie nasi uczniowie są wyróżniani stypendiami: Starosty Powiatu Wołomińskiego „Talent”, Prezesa Rady Ministrów i Collegium Bobolanum. Do tytułów „Szkoła z klasą” i „Uczniowie z klasą” dodaliśmy ostatnio „Szkoła Odkrywców Talentów”.

W roku szk. 2012/13 szkoła będzie przyjmować uczniów do następujących typów szkół:

Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego

Klasa społeczna
Języki obce: język angielski i język niemiecki lub język rosyjski (jeden do wyboru)
Przedmioty rozszerzone: geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski

Technikum im. K.K. Baczyńskiego

Zawód: technik mechanik 311504
Języki obce: język angielski i język niemiecki lub język rosyjski (jeden do wyboru)
Przedmioty rozszerzone: fizyka i matematyka
Kwalifikacja:
M.20. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
M.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

Zawód: technik usług fryzjerskich 514105
Języki obce: język angielski i język niemiecki lub język rosyjski (jeden do wyboru)
Przedmioty rozszerzone: chemia i język angielski
Kwalifikacja:
A.19. Wykonywanie usług fryzjerskich
A.23. Wykonywanie projektów fryzur

Zasadnicza Szkoła Zawodowa im. K.K. Baczyńskiego

Klasa wielozawodowa
Języki obce: język angielski, język niemiecki, język rosyjski (jeden do wyboru)
Kwalifikacje w zawodach do wyboru: mechanik pojazdów samochodowych, blacharz, lakiernik, elektryk, elektromechanik, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, ślusarz, murarz-tynkarz, dekarz, stolarz, cukiernik, fryzjer, sprzedawca, kucharz, ogrodnik, piekarz, krawiec i inne.

Gimnazjalisto, nie wierz na słowo, przyjdź i przekonaj się sam!
Zapraszamy w szeregi Baczyńszczaków z Tłuszcza!

Reklama

Dodaj komentarz