ST 1 (93)/2015 Słowo o efektach akcji: „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Dodane w:: Edukacja,Numer 1 (93) styczeń 2015 |

5_zs_dzieci_1

Boże Narodzenie to czas, w którym bardziej niż kiedykolwiek zauważamy potrzebujących. Od kilku lat Klub Wolontariatu z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu organizuje akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

W bieżącym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 41 wolontariuszy, którzy zebrali około 1000 kg produktów, z czego przygotowaliśmy 125 paczek. Część trafiła do rodzin uczniów Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego, pozostałe do Zespołu Szkół w Miąsem, do Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu oraz do Stowarzyszenia „Pomóż Dzieciom”.

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Tłuszczu pragną podziękować wszystkim ludziom dobrej woli. Właśnie dzięki Waszej ofiarności można było zrealizować to dzieło dla dobra drugiego, potrzebującego człowieka. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tłuszczańskich władz z Panem Burmistrzem Pawłem Bednarczykiem.

Dziękujemy także wspaniałym przedsiębiorcom, którzy wsparli nasze starania:

Danucie i Janowi Mućkom, Firma DOM,
Dariuszowi Romańskiemu, Firma Handlowa MAGDA,
Mariuszowi Teodorczykowi, Skład Budowlany MAR-ZET,
Pracownikom SK Bank w Tłuszczu,
Barbarze i Janowi Owczarskim.

Działania młodzieży nie mogłyby dojść do skutku, gdyby nie właściciele sklepów, w których prowadzona była akcja – bardzo Wam dziękujemy. A oto wspomniane sklepy:

DELIKATESY LASKOWSKI
MAGDALENKA
MARCPOL
SUPERSAM LIDIA PIOTROWSKA I ROMAN PIOTROWSKI
TOZPAZ
TOPAZ EXPRESS

Pragniemy wspomnieć pracowników ww. sklepów, którzy z niezwykłą życzliwością, przyjęli naszych wolontariuszy.

Nad przebiegiem akcji czuwały Panie: E. Banaszek-Baran i A. Konopka. Wsparcia udzieliły nam Pani Dyrektor B. Skulimowska i wicedyrektor Pani A. Groszek z Zespołu Szkół w Miąsem. Ale największą pracę wykonali wspaniali wolontariusze: bezinteresownie, z oddaniem i poświęceniem, z uśmiechem i bez narzekania. Baczyńszczacy, jesteśmy z Was dumni!

 

Ewa Żmudzka

Reklama

Dodaj komentarz