ST 3/2012 Wywiad: Odkryć talenty

Artur Dzięcioł, prezes Stowarzyszenia "Twórcy Jutra"

Wkrótce rusza III edycja Ligi Bobra. Tym razem pod wspólnym szyldem organizatorzy proponują rozgrywki dla osób dorosłych i młodzieży w wieku szkolnym.

Z Arturem Dzięciołem, prezesem Stowarzyszenia „Twórcy Jutra” rozmawiamy na temat nowej edycji Ligi Bobra.

Co nowego czeka piłkarzy w tym sezonie?

Połączyliśmy Ligę Bobra z organizowaną przez nasze stowarzyszenie Ligą Regionalną. W ten sposób tworzymy trzy równoległe ligi, które grają pod wspólnym szyldem Ligi Bobra: Liga Bobra dla osób dorosłych, Gimnazjalna Liga Bobra i Liga Bobra Junior (kl. IV – VI szkoły podstawowej).

W tym sezonie chcemy podjąć współpracę z klubami z powiatu wołomińskiego, takimi jak Huragan Wołomin, Wicher Kobyłka i Dolcan Ząbki. Będzie to coś na kształt odkrywania nowych talentów w lidze gimnazjalnej i juniorów. Przedstawiciele klubów będą przyjeżdżali i obserwowali rozgrywki. Chcemy młodym zawodnikom dać szansę pokazania się i zaprezentowania swoich umiejętności.

Jakie drużyny mogą wziąć udział w rozgrywkach?

Szczególnie zachęcam do wzięcia udziału w rozgrywkach „dzikie”, podwórkowe czy osiedlowe drużyny. Nie muszą być to typowe drużyny szkolne, bierzemy pod uwagę jedynie kryterium wieku. Mecze Gimnazjalnej Ligi Bobra i Ligi Bobra Junior swoim patronatem objął Wójt Gminy Klembów Kazimierz Rakowski. Przy ich organizacji pomoże nam też partner: Stowarzyszenie Mieszkańców Starego Kraszewa „Rządza”.

Dla ilu zespołów jest miejsce w rozgrywkach?

W Lidze Bobra dla osób dorosłych planujemy limit 24 drużyn. W „młodzieżowych” ligach planujemy przyjąć po dziesięć zespołów. Większość drużyn, które grały w poprzednich edycjach już zapowiedziało swój start. Teraz czekamy tylko na oficjalne zgłoszenia.

Organizacja takiej ligi wymaga mnóstwo pracy i pociąga ze sobą koszty. Jak jest ze sponsorami?

Ciężko… Na terenie Tłuszcza jest mało sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć sportową inicjatywę. Jesteśmy w trakcie poszukiwania. Rozmawiamy z dwiema dużymi firmami, który być może zdecydują się wesprzeć ligę.

Jednak to już trzecia edycja ligi. Nie poddajecie się…

Bo jest duży zapał zawodników do gry. Ci, którzy wcześniej grali, cały czas dzwonią i dopytują się, kiedy ruszają rozgrywki.

W tym roku dodatkowo tworzymy coś na kształt ligi rodzinnej. Dajemy możliwość rozgrywania meczów osobom dorosłym i ich dzieciom. Mamy też taki przypadek, że jedna drużyna – tatusiowie – będą grali w Lidze Bobra, zaś ich synowie tworzą drużynę startującą w Gimnazjalnej Lidze Bobra.

Rozmawiał Maciej Puławski

 

WARTO WIEDZIEĆ

Liga Bobra będzie skupiać trzy ligi podzielone wg wieku zawodników:

- Liga Bobra (dla osób dorosłych)

- Gimnazjalna Liga Bobra (kl. I-III gimnazjum)

- Liga Bobra Junior (kl. IV-VI szkoły podstawowej)

W Lidze Bobra mogą grać jedynie amatorskie drużyny.

Organizatorem Ligi Bobra jest Stowarzyszenie Twórcy Jutra i firma Media Try. Partnerem jest Stowarzyszenie Mieszkańców Starego Kraszewa „Rządza”.

 

 

LIGA BOBRA – ZAPISY

Liga Bobra (dla osób dorosłych)

- Zapisy: od 1 do 15.III.2012 r.

- Pierwsza kolejka: 25.III.2012 r. (niedziela)

- Gdzie: na Orliku w Tłuszczu, ul. Polna

Gimnazjalna Liga Bobra i Liga Bobra Junior 

- Zapisy: od 1 do 17.III.2012 r.

- Pierwsza kolejka: 24.III.2012 r. (sobota)

- Gdzie: na Orliku w Ostrówku

Więcej informacji na stronie www.ligabobra.pl

Reklama

Dodaj komentarz