ST 6(74)/2013 Z Cichociemnymi po raz trzeci

Dodane w:: Numer 6 (74) maj 2013,Sport,Stowarzyszenia |

Tradycyjnie ładna pogoda powitała uczestników i uczestniczki III Biegu Cichociemnych w Kruszu. Dziesięciokilometrowa i bardzo zróżnicowana trasa, przyciągnęła 131 biegaczy. Dzięki organizatorom 18 maja wróciliśmy myślami do wydarzeń z czasów II wojny światowej, kiedy to m.in. na te tereny odbywały się spadochronowe zrzuty Cichociemnych – żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych. Celem tych działań było podjęcie walki z hitlerowskim okupantem oraz szkolenia żołnierzy ruchu oporu w kraju.

Drużyna TKS Bóbr Tłuszcz w towarzystwie uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu (fot. S. Sikorski)

Drużyna TKS Bóbr Tłuszcz w towarzystwie uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu (fot. S. Sikorski)

Pomysłodawcami biegu są współzałożyciele Stowarzyszenia „Twórcy Jutra” – Artur Dzięcioł i Tomasz Bogusiewicz, którzy kiedyś, po wzięciu udziału w sierpniowym Biegu Powstania Warszawskiego zdecydowali o upamiętnieniu Cichociemnych właśnie w sportowej formie.

Trasę wytyczono przez atrakcyjne przyrodniczo tereny. Na mecie wielu biegaczy nie ukrywało, że jest ona wymagająca. Sportowcy zwracali uwagę, że wybrali ten bieg, gdyż jest on świetną odmianą od asfaltowych, warszawskich biegów ulicznych.

W III Biegu Cichociemnych wystartowała bardzo liczna, piętnastoosobowa reprezentacja TKS Bóbr Tłuszcz. Zespół spisał się na medal i zajął III miejsce w kategorii drużynowej. W kategorii męskiej wygrał Przemysła Dąbrowski z Rzekunia (czas 33:47). Wśród kobiet najlepsza była Ewa Chreścionko z Wyszkowa (czas 42:55).

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Twórcy Jutra” i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu. Imprezę swoim patronatem objął Wójt Gminy Klembów oraz Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”.

Reklama

Dodaj komentarz