ST 2/2012 Miejsce z misją

Dodane w:: Inne,Numer 55 (luty 2012),Patronujemy |

Wybitny młody talent jeździecki - Patryk Samoraj

Stajnia Dragon to miejsce warte uwagi ze względu nie tylko na swoje tradycje historyczne oraz przynależność do Bractwa Rycerskiego Jazdy Śląskiej. Stajnia jest miejscem bardzo przyjaznym, otwartym na ludzi. Prowadzi pensjonat dla koni, naukę jazdy konnej, zajmuje się układaniem trudnych koni pod zaprzęg i pod siodło. Ma na swoim koncie udział w wielkiej liczbie rekonstrukcji historycznych, pokazach rycerskich oraz organizację zawodów, na przykład „Hubertusów” – święta myśliwych i jeźdźców. Organizuje także imprezy okolicznościowe, integracyjne, kuligi, jazdę bryczkami i rekreację konną każdego typu. Jednak niezwykłość tego polega też na tym, że współorganizatorzy i opiekunowie stajni Dragon, Robert Rozwód i Alicja Bieliz to osoby które tworzą azyl dla koni uratowanych przed rzeźnią. Żywym dowodem na to jest jeden z koni, 11-letni Dino zdobywający nagrody w zawodach skokowych. Priorytetem dla opiekunów stajni jest wyszukiwanie i trening młodych talentów, być może kadry przyszłych olimpijczyków w zawodach jeździeckich.

Młody talent

Jednym z bardzo obiecujących, młodych jeźdźców jest 15-letni Patryk Samoraj z Domu Dziecka, któremu właściciele stajni zapewniają opiekę, wsparcie, darmowy trening a nawet transport po zajęciach do placówki. Jak można było zaobserwować, trudna sytuacja chłopca jest dodatkową motywacją, żeby walczyć o realizację swoich marzeń i rozwijać talent choć wymaga to samozaparcia i bardzo silnej woli. Jak przekonuje Robert Rozwód, trener Patryka, nie jest to łatwa droga, ponieważ mimo predyspozycji i pasji, chłopiec potrzebuje sponsorów, którzy mogliby finansowo wesprzeć dalszy rozwój młodego jeźdźca.

 • Anna Maziarz

 

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć edukację i treningi Patryka, prosimy o kontakt w tej sprawie ze stajnią „Dragon” (Radzymin, ul. W. Wróblewskiego 2, tel. 603 97 26 65). Wesprzeć finansowo możemy także Dom Dziecka w Równem, wpłacając symboliczny 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Pomóż Dzieciom”, które powstało w celu wspierania działalności wychowawczej tego Domu. Nr KRS : 0000101494

Reklama

Komentarze (1 )

 1. VA:F [1.9.12_1141]
  OCEŃ TEN KOMENTARZ:
  Ranking: 1.0/6 (oceniono 1 razy)

  Witam, jestem opiekunką Patryka z artykułu powyżej. Pragnę dodać małe sprostowanie: Patryk nie jest wychowankiem Domu Dziecka w Równem, lecz naszej placówki. Treningi Patryka można wesprzeć przekazując 1% podatku dla Mazowieckiej Fundacji Rodzin Zastępczych KRS 0000261167, wpłata celowa: RDD nr 2 Witkowscy.
  Pozdrawiam
  Agnieszka Witkowska
  dyrektor RDD nr 2 w Nowych Załubicach

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 1 )

Dodaj komentarz