ŚWIĄTECZNA SIATKÓWKA!

Dodane w:: Numer 17 (grudzień 2008) |

6024.jpgMiło nam poinformować, że 13 grudnia w Szkole Podstawowej w Tłuszczu oraz w Stryjkach został rozegrany I Świąteczny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt pod patronatem Starosty Powiatu Wołomińskiego!
Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Olimp z Tłuszcza, którego przedstawicielom udało się pozyskać znaczne dofinansowanie ze strony Starosty Urmanowskiego, burmistrza Białka oraz firmy Auto Kwiat. W zawodach rywalizowały dziewczęta z klas IV, V i VI szkoły podstawowej. Łącznie w zawodach wzięło udział 150 dziewcząt, z takich klubów jak: UKS Olimp Tłuszcz, UKS PLAS Warszawa, UKS JARGOŚ Kobyłka, UKS Sokoły Mokra Wieś, UKS Orły Postoliska. Głównym sędzią zawodów był pan Jurek Sztompka. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:
W kategorii „dwójek” dziewcząt:
1. Olimp Tłuszcz
2. UKS JARGOŚ Kobyłka
3. UKS Polonez Wyszków

W kategorii „trójek” dziewcząt:
1. UKS Polonez Wyszków
2. UKS Olimp Tłuszcz
3. UKS Sokoły Mokra Wieś

W kategorii „czwórek” dziewcząt:
1. UKS Olimp Tłuszcz
2. UKS Plas Warszawa
3. UKS Polonez Wyszków

Klasyfikacja ogólna UKS:
1. UKS Olimp Tłuszcz (siatkarki na zdjęciu obok razem z trenerem S. Klockiem))
2. UKS Polonez Wyszków
3. UKS JARGOŚ Kobyłka
Nagrody – medale, statuetki i słodkie upominki, ufundował Starosta Powiatu Wołomińskiego.
Skąd pomysł na tego typu zawody?
- Przede wszystkim chodziło o to, żeby popularyzować piłkę siatkową wśród młodzieży i aby zająć młodym ludziom w ciekawy sposób czas – tłumaczył jeden z organizatorów zawodów, nauczyciel i radny powiatowy Sławomir Klocek. – Warto dodać, że rozegrany turniej to przedsięwzięcie między powiatowe. Oprócz pomocy ze strony pana Starosty Urmanowskiego, otrzymaliśmy także wsparcie od Burmistrza Tłuszcza oraz firmy Auto Kwiat, która nie tylko zapewniła bezpłatny transport dla zawodników, ale również wsparła przedsięwzięcie finansowo. W organizacji pomogli również dyrektorzy szkół Władysław Krysik i Piotr Jurkowski, za co serdecznie dziękujemy! (red.)

Reklama

Dodaj komentarz