NA OCZYSZCZALNIE JESZCZE MUSIMY POCZEKAĆ

Dodane w:: Numer 15 (październik 2008) |


W kwietniowym numerze Stacji Tłuszcz pisaliśmy o dofinansowaniu, jakie otrzymała gmina Tłuszcz na budowę przyszkolnych oczyszczalni ścieków w Jasienicy, Stryjkach, Postoliskach i Miąsem.

Na ogłoszony w maju przetarg wpłynęło 10 ofert. Przedział kwot za wykonanie zadania był bardzo szeroki – od 294 020 zł do 1 901 664,02 zł. W przetargu wyłoniono najtańszego wykonawcę, który ma za zadanie wykonać projekt, montaż i uruchomienie przyszkolnych oczyszczalni ścieków.
Umowa zawarta z wykonawcą zakładała termin zakończenia prac do 30 września 2008 r. Jednak do dnia dzisiejszego nie udało się jeszcze tych prac rozpocząć. Powód? Przedłużające się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
- Ekologiczne oczyszczalnie ścieków przy szkołach będą wybudowane. Wykonawca póki co nie wywiązał się z terminu realizacji tych oczyszczalni, podając za powód bardzo długie procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Mamy zapewnienie wykonawcy, że z chwilą, gdy tylko pozwolenie na budowę się uprawomocni wejdzie on na plac budowy – zapewnił nas burmistrz Białek. (MP)

Reklama

Dodaj komentarz