Osiedle Centrum: Spotkanie radnych i burmistrza z mieszkańcami (aktualizacja – wnioski)

26 października o godz. 18.00 w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, organizowane przez Przewodniczącego Rady Osiedla Centrum, radnych i burmistrza.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z zapowiedzią, zamieszczamy złożone przez radnych wnioski inwestycyjne do budżetu:

Wniosek do budżetu: Budowa hali sportowej w Tłuszczu cz. 1 (284)
Wniosek do budżetu: Budowa hali sportowej w Tłuszczu cz. 2 (265)
Wniosek do budżetu: Budowa chodnika na ul. Wąskiej (267)
Wniosek do budżetu: Kanalizacja deszczowa w centrum miasta (255)
Wniosek do budżetu: Wykonanie projektu i budowa kolektora sanitarnego (236)
Wniosek do budżetu: Budowa parkingu przy przedszkolu samorządowym (270)
Wniosek do budżetu: Dofinansowanie modernizacji dwóch placów zabaw na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej (254)
Wniosek do budżetu: Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego (228)
Wniosek do budżetu: Wybudowanie zbiornika retencyjno - rekreacyjnego (253)

Za przekazanie wniosków dziękujemy radnemu Pawłowi Fydryszkowi.

FOTORELACJA

Fot. Arkadiusz Przybysz

Reklama

Komentarze (23 )

 1. Do redakcji: Bardzo proszę o zrelacjonowanie spotkania z mieszkańcami osiedla Centrum, które odbędzie się 26 Pażdziernika w Muzeum o godz. 18. Kto jest jego inicjatorem i jakie tematy tam zostaną poruszone przez Pana Dariusza Ołdaka przewodniczącego osiedla Centrum, gdyż jestem bardzo zainteresowany jego działalnością .
  Ja niestety pewnie nie dam rady być osobiście.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Wincenty D.

  / komentarz został przeniesiony do wpisu o spotkaniu – moderator

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 2. Z tego co się orientuję, to organizatorami są Panowie Paweł F. i Stanisław S. radni okręgu Centrum. A Pan Dariusz O. tylko się “podłączył”, (tak jak to zrobił wcześniej inny przewodniczący) więc jest on tylko “zapraszającym”
  Więc też jestem zainteresowany relacją z tego spotkania.

  / komentarz przeniesiony do wpisu o spotkaniu – moderator

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. Byłam na spotkaniu, jednak z powodów technicznych, nie mam możliwości udostępnienia nagrania.

  Jeśli chodzi o sam przebieg, to na początku radny Paweł Fydryszek przedstawił wnioski do budżetu, jakie zostały złożone przez radnych (wspólnie). Właśnie wysyłam e-maila do pana Fydryszka z prośbą o przesłanie ich w wersji elektronicznej – wtedy dodam je tutaj.

  Następnie burmistrz Paweł Bednarczyk odnosił się do tematów poruszanych przez radnego. Głos zabierali też mieszkańcy – prosili m.in. o skwer w mieście, pytali o chodnik na ul. Wąskiej, zgłaszali konieczność uprzątnięcia “syfu pod kładką”.

  I właściwie tylko sprawa chodnika znalazła swoje rozwiązanie (tzn. z tego, co zrozumiałam – radni złożyli wniosek). Potrzeba skweru i uprzątnięcia śmieci pod kładką w moim odczuciu nie bardzo została przez samorządowców uwzględniona – tzn. skończyło się na tym, że tereny w centrum są drogie (czyli za drogie na skwerek), a za śmieci odpowiada kolej, która z kolei twierdzi, że to śmieci mieszkańców miasta i nie będzie tego sprzątać.

  Poza tym mówiono o zbiorniku retencyjnym (gmina musi zrobić nowy projekt), budowie nowej hali sportowej (projekt już jest wybrany, ale są trudności w połączeniu go ze szkołą), wstrzymaniu rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego (nie było naboru na dofinansowanie tego typu inwestycji), drodze 634 oraz budowie kanalizacji i wodociągów.

  To ostatnie jest o tyle ważne, że gdy gmina ruszy z projektem, to na inne inwestycje w budżecie zostanie wg. burmistrza – ok 3 mln złotych. Jak poinformował burmistrz Bednarczyk, już teraz odbywają się z radnymi spotkania, by “przygotować się” do tej wielkiej inwestycji i odpowiednio ułożyć listę pozostałych priorytetów – bo przy 3 mln zł wszędzie inwestycji robić się nie da…

  To tak w skrócie – mam jednak nadzieję, że trochę zaspokoiłam Państwa ciekawość :)

  Ach – na spotkaniu było ok. 20 osób.

  Pozdrawiam,

  Aleksandra Puławska

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. Bardzo Pani dziękuję za czas poświęcony na to spotkanie. Szkoda tylko, że dla burmistrza “szkoda” terenów pod skwer w Centrum “bo za drogie”. To niech zrobi skwer gdzieś pod Tłuszczem to będzie taniej, widać jak się liczy z potrzebami mieszkańców. Szkoda, że teren na którym stoi pawilon handlowy nie jest dla niego za drogi! A po rozmowach burmistrza z PKP, bym wiele nie oczekiwał. Ponieważ kiepsko mu te rozmowy wychodzą.
  Proszę te wnioski radnych do budżetu opublikować,oraz te Pana przewodniczącego Rady zobaczymy które z nich znajdą uznanie u “władzy”.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 5. ja też byłem na spotkaniu. Ktos tu pytał o pana Dariusza Ołdaka niestety nie popisał się nasz przewodniczący wypowiedzią o tym, ze palenia śmieci w piecach przez mieszkańców “w celach grzewczych” jak to określił jest w porządku – czym wzbudził delikatnie mówiąc wesołość tych, co to słyszeli.
  Zwłaszcza, ze powiedział to tuż po tym jak ktos pytał, co robić z takimi smrodzącymi delikwentami.

  A z tym skwerem to istotnie szkoda, tym bardziej że padały konkretne porpozycje umiejsowienia go, widać że są osoby, którym zależy i które by korzystały. Więc tym bardziej nie rozumiem czemu to taki problem dla burmistrza. Lepiej stwierdzć jak radny Fydryszek, że kiedyś to było ładnie w Tłuszczu bo były parki. To co, mamy zawsze zyć swietlana przeszłością??? no bez przesady!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • To palenie śmieci w piecu jest w porządku ?! To chore stwierdzenie, w niektórych gminach straż miejska ma prawo zabrać próbkę popiołu z pieca w celu sprawdzenia składu. A u nas ? PRL, nie… wtedy przecież skwery były :) Jak to Pani Kurek kiedyś powiedziała najlepiej wyprzedać co cenniejsze przez gminę i “przejeść”
   Co do Pana przewodniczącego, że się nie popisał. Kogoś to dziwi ? Ktoś oczekiwał czegoś więcej ? Bez komentarza.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Radny Fydryszek nie stwierdził lecz potwierdził głos z sali, “że kiedyś to było ładnie w Tłuszczu bo były parki” dlatego że mieszka tu od urodzenia i zna każdy kamień w centrum,a swoją pracą będzie robił wszystko żeby jego dzieci i wnuczki czekała ta jak to pan stwierdził świetlana przyszłośc,a nie przeszłośc.Pozdrawiam Paweł Fydryszek….

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 6. Szkoda tego skweru. Nie ma gdzie z dzieckiem spokojnie posiedzieć na powietrzu. Takie miejsce byłoby super dla mam z małymi szkrabami.
  Cóż, Tłuszcz jest dobrą alternatywą dla mieszkania w Wawie, ale bez takiej infrastruktury nie przybędzie tu nowych mieszkańców. Tłuszcz to dobra sypialnia, ale prócz spania ludzie mają także inne potrzeby.
  Panie Pawle niech Pan jeszcze przemyśli temat tego skweru.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Pan Burmistrz ma gdzie z dzieckiem wyjść na spacer, zapomniał już chyba jak sam w Centrum mieszkał. Niestety ludzie mieszkający w blokach, nie tylko rodzice z dziećmi ale i starsi, nie maja gdzie iść na spacer, posiedzieć poczytać gazetę. Ale czego my wymagamy wystarczy spojrzeć na ogródek Jordanowski “wizytówka” urzędu. Mieści się on na przeciwko urzędu i komisariatu, a jak wygląda i co się na nim dzieje każdy wie. Lepiej wydawać pieniądze mieszkańców na gazetkę, w której nie ma nic, czego byśmy się nie dowiedzieli z lokalnych gazet i to dużo wcześniej. Można by lepiej te pieniądze spożytkować.

   Ale czy ktoś słucha głosu mieszkańców po wyborach ?!

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. Wincenty pisze:”Lepiej wydawać pieniądze mieszkańców na gazetkę, w której nie ma nic, czego byśmy się nie dowiedzieli z lokalnych gazet i to dużo wcześniej. Można by lepiej te pieniądze spożytkować.
  Ale czy ktoś słucha głosu mieszkańców po wyborach ?!”

  Niestety taka jest prawda, smutna ale prawdziwa.
  Jak wynika z potrzeby stworzenia STWORA, żadna – podkreślam żadna gazeta nie rozumie tak dobrze i wpełni działań i decyzji burmistrza/ów jak ten właśnie zlepiec.
  Tego, że przypomina to eseje wysławiające towarzysza Lenia tego jeszcze dziś większość nie zauważa, ale bardzo dużo osób już to widzi.
  Tu należało by się zastanowić na jakich tradycjach budowano wspólnotę, kto tam trafiał, do czego dążono.
  Nie są to szczytne tradycje, nie ma tam ideałów, nie są to ludzie bez skazy, więc dlaczego po naszym burmistrzu co niektórzy spodziewają się czegoś więcej?
  Nie wiem i nie rozumiem tego

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 8. Czy tylko Ja nie widzę zdjęć ?
  Z ta Wspólnotą zupełnie się zgadzam, wystarczy spojrzeć jakie kto ma korzenie, choćby prezes koła Wspólnoty w Wołominie.
  Oczekiwać za dużo nie możemy, niestety.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Zdjęcia już powinny być widoczne. Śpieszyłam się, żeby odebrać męża z lotniska i źle ustawiłam tzw. widoczność galerii. Dziękuję za czujność :)

   ps. Otrzymałam także już wnioski składane przez radnych. Z powodu wyjazdu nie mam obecnie czasu na ich zeskanowanie (przesłano mi je faksem). Dodam je na stronę na początku listopada – proszę o cierpliwość…

   A. Puławska

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 9. O proszę proszę
  okrąg w którym nasz burmistrz otrzymał najwięcej głosów i tylko 20 osób na widowni?
  Wstyd, co za ludzie nie mają poszanowania dla władzy którą sami sobie wybrali.
  Jasełka uprawiane przez burmistrzów przestały najwyraźniej bawić mieszkańców.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 10. Wnioski inwestycyjne dotyczące Osiedla Centrum zostały właśnie dodane do wpisu (nad fotorelacją ze spotkania)

  Pozdrawiam,
  Aleksandra Puławska

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 11. Anatol prosi o :
  “Proszę te wnioski radnych do budżetu opublikować,oraz te Pana przewodniczącego Rady zobaczymy które z nich znajdą uznanie u “władzy”.”

  Więc proszę jeszcze zamieścić wnioski Pana przewodniczącego Rady Osiedlowej, w końcu to głos mieszkańców.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Takich wniosków nie zamieszczę, bo ich nie posiadam. Wnioski czytane na spotkaniu i przesłane mi przez radnego Fydryszka zostały przygotowane tylko przez niego i radnego T. Sasina – tak wynika z informacji, którą dostałam na e-maila.

   Pozdrawiam,
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • “Takich wniosków nie zamieszczę, bo ich nie posiadam”

    No właśnie, bo takowych Pan przewodniczący
    zapewne nie składał.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 12. Czy to ten sam Anioł Stróż co naszego Burmistrza ?
  Jaki pomnik nasza władza postawi ?

  http://wiesci.com.pl/?f=xml%2F201144.xml&p=0

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 13. postawmy i my pomnik naszemu Aniołowi. Powielajmy takie “dobre praktyki”.
  Przypomina mi to “stare dobre czasy” (dla co niektórych). Czasy w których kształcono kadrę w szkołach przy KC PZPR. Po tłuszczu też nie jeden chodzi co tam zdobywał fakultety w trybie ekspresowym.

  He he he

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Oj nie jeden, jakby tak zajrzeć w papiery to by było o czym pisać. Który “stary” radny był w ZMP i inne.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 14. Zwróćcie Państwo co się dzieje!!!
  Za poprzedniej władzy tego nie było.
  http://tluszcz.pl/forum/
  Forum działające od bodajże 5 lat na stronie Gminy
  burmistrz wyłączył. Można tam było zamieścić bezpłatne ogłoszenie, podyskutować o bieszących sprawach.
  I co? STOP
  Czy to oznacza zamykanie ust mieszkańcom???
  Czy może brak akceptacji na krytykę własnych działań.
  A może KOMUNA WRÓCIŁA

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 15. Nie no to jakaś kpina, i nikt z tym nic nie robi?
  Mowa o Panu Ołdaku, druhu burmistrza “palenie śmieci w celach grzewczych nie jest złe”
  Ludzie, to jakaś kpina! Może wszyscy palmy co się da to mniej do wywiezienia będzie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz