Czy budowlom na stadionie miejskim grozi rozbiórka i co się stało z lodowiskiem? – Podsłuchane na komisji

Prezentujemy Państwu  materiał z posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia, która odbyła się 28.02.2012 r. 

Posiedzenie komisji trwało około godziny. Radni zajmowali się m.in.:

 • sprawozdaniem z pracy komisji,
 • planem pracy na bieżący rok,
 • wydatkami w oświacie,
 • pismami skierowanymi do komisji,
 • sprawami zdrowia – dostępem do stomatologa finansowanego z NFZ oraz możliwościami utworzenia całodobowego dyżuru apteki.

Radni dyskutowali też na temat poszukiwań dokumentacji dotyczącej stadionu miejskiego i o awarii na Białym Orliku.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Tadeusz Sasin,
– radny Paweł Fydryszek,
– radny Kamil Laskowski,
– radny Robert Szydlik,
– radny Stefan Mikiciuk

oraz wiceburmistrz Waldemar Banaszek, burmistrz Paweł Bednarczyk i kierownik ZOPO Jadwiga Gizińska.

Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

NAGRANIE I – w poszukiwaniu dokumentacji…

Burmistrz Tłuszcza został wezwany do przedłożenia w terminie 3 miesięcy dokumentacji projektowej na budynek socjalny oraz trybuny na stadionie miejskim przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (inaczej zabudowaniom grozi rozbiórka). Pytanie w tej sprawie zadaje wiceburmistrzowi Waldemarowi Banaszkowi radny Paweł Fydryszek:

Nagranie KO 2012.02.28 - w poszukiwaniu dokumentacji (318)

NAGRANIE II – co się stało z lodowiskiem?

Radny Paweł Fydryszek pyta wiceburmistrza Waldemara Banaszka o szczegóły awarii na Białym Orliku:

Nagranie KO 2012.02.28 - lodowisko (304)

Reklama

Komentarze (12 )

 1. Ile kosztowało uruchomienie i utrzymanie na określony czas lodowiska.
  Naprawdę jak się słucha tych wszystkich ekspertów to aż się chce płakać.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 6 )

  paweł
  29/02/2012 16:02

 2. Kiedy wreszcie przestaniemy płacić za błędy pana Białka i całej jego ekipy ???

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -3 (ocen: 5 )
  • Jak słucham Pana Banaszka to mam wrażenie, że on chce żebyśmy zapłacili za błędy poprzedników. Z jego tonu i anemiczności można wywnioskować, że może mu wcale nie zależy na legalizacji tych obiektów na stadionie.
   Teraz 2 tygodnie będziemy czekać, aż jakaś Pani wróci urlopu, potem kolejne aby się zaaklimatyzowała po urlopie itd

   Trochę nie ufam temu co on mówi vice, bo jak w lipcu na jakiś komisji czy sesji była mowa o jakieś sprawie która leżała w kompetencjach Pana Z. – to też vice mówił że ten Pan się tym zajmie jak tylko wróci z urlopu czy choroby – tymczasem jak wrócił to od razu został wyrzucony z pracy z innego powodu.
   Wiec jak był szykowany do zwolnienia to nie mógł sie tym zająć – od razu powinni powiedzieć ze sprawa jest “uwalona” i nikt nie będzie się nią zajmował !

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 3. Burmistrz zrobi wszystko co w jego mocy, aby weszły buldożery i zrównały z ziemią. Tak mu łatwiej, ideologicznie wygodniej i tak zrobi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )

  Klaudiusz
  01/03/2012 22:58

 4. “Czy budowlom na stadionie miejskim grozi rozbiórka?”

  Czemu Szanowna redakcja, nie opisze kto wykonywał tą inwestycję?
  Przecież “solidna” firma zanim zacznie coś budować, to zapoznaję się z odpowiednimi dokumentami. Takimi jak chociaż by projekt, pozwolenie na budowę czy przyłącza.

  Oczywiście w Tłuszczu za kadencji poprzedników było całkiem inaczej prawda ?!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 12 )

  Topaz
  03/03/2012 16:33

 5. Topaz, nawet nie wiesz jak się mylisz ;)
  Jak dla mnie będąc wykonawcą możesz inwestorom nawet w majtki zaglądać. Na mnie jednak nie licz. Ja Ciebie nie zatrudnię :)
  Pozdrawiam i miłego weekendu życzę!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 10 )
 6. Jeśli już budynki stoją, to miło byłoby gdyby już zostały.
  Chciałbym by zrobiono wszystko, żeby nie trzeba było ich zrównywać z ziemią. Jeśli poprzednia władza dała ciała, to niech za to beka, ale przecież z tych obiektów korzysta młodzież, dzieciaki, a także dorośli.

  Jeśli pozwolimy by były zrównane z ziemią, to wygeneruje to nie tylko dodatkowe koszty, ale także pokażemy, że najlepiej jak w naszym mieście “nie będzie niczego” (jak u Kononowicza, tego co startował na prezydenta Białegostoku).

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 7. Szanowny Topaz, Topaza?
  Jeśli wyrażasz swoją opinię,to przynajmiej sie nie ośmieszaj, gdyż jak jesteś taki “fachowiec” w swoim zawodzie, jak w budowlance – to ja współczuje temu co Ci płaci, za twoją pracę, gdyż są to pieniądze wyrzucone w błoto.Pewnie tę inwestycję na stadionie też przygotowywali fachowcy tacy jak Ty dlatego to tak wyszło.

  Jak każdy by wykonywał swoją robotę jak należy to nie było by samowoli przy budowie hali sportowej, na temat budowli na stadionie w sprawach prawnych się nie wypowiadam, bo się na tym nieznam.Znam się na procesie budowlanym i prowadzeniu prac budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną i na ten temat mogę z Tobą polemizować.Projekt budowlany wykonywał projektant, który na przestrzeni prawie dwudziestu lat na terenie Tłuszcza zaprojektował i zrealizował kilkadziesiąt inwestycji mniej lub bardziej udanych architektonicznie, żaden budynek sie nie zawalił, ani nie rozpadł. Parędziesiąt lat wstecz wszyscy budowali bez projektów,”MAJSTER” miał projekt i technologię wykonania w głowie.

  Budynek na stadionie “zgodnie z moją wiedzą” został wybudowany zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym według egzemplarza dla wykonawcy.Błędem inwestora jest, że zamawia i płaci za dokumentację projektową niekompletną bez projektów wykonawczych i branżowych, które określają sposób wykonania poszczególnych elementów budynku, między innymi sposób wykonania wentylacji, ogrzewania, zastosowanych materiałów związanych ze specyfiką inwestycji.Zgodnie z moją wiedzą Wykonawca budynku na stadionie nie występował w roli inwestora zastępczego, tylko był wykonawcą prac, wyłonionym w postępowaniu przetargowym zorganizowanym przez inwestora Gminę Tłuszcz, w związku z powyższym, to nie wykonawca jest zobowiązany do załatwiania spraw związanych z uzyskaniem pozwoleń na budowę i oddaniem budynku do użytkowania.Zgodnie z moją wiedzą, to przez ok. 2 lata budynek był użytkowany bez ogrzewania, piłkarze po treningach korzystali z łaźni( pryszniców). Więc trudno zwalać winę za wypaczone drzwi i istniejące zagrzybienie budynku na wykonawcę, który nie miał wpływu na postępowanie inwestora i użytkownika budynku.

  TOPAZIE Sugeruję więc powściągliwość w ferowaniu wyroków i osądów bez posiadania argumentów na ich poparcie, gdyż w sytuacji konieczności pozwu sądowego przez osoby pomawiane i obrażane zostaniesz odarty ze swojej ksywy i będziesz musiał wystąpić pod swoim nazwiskiem.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 11 )

  Budowlaniec
  11/03/2012 19:16

  • Budowlaniec ?! Czy aby na pewno ?
   Która z wypowiedzi topazy czy innych podlega pod paragraf i jaki ?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +5 (ocen: 7 )

   (nie)budowlaniec
   14/03/2012 12:15

  • Tak się składa, że postawiłem “parę” budowli i to nawet w Tłuszczu. I najważniejsze, nigdy nie budowałem bez odpowiednich pozwoleń choć to obowiązek inwestora. Jak piszesz budowlańcu albo raczej wykonawco. I wszyscy wiemy jak by się skończyła wnikliwa i uczciwa kontrola wielu inwestycji w okolicach.

   “…to ja współczuje temu co Ci płaci, za twoją pracę, gdyż są to pieniądze wyrzucone w błoto”
   Przez te lata nikt nie miał do mnie pretensji i reklamacji na wykonaną robotę, budynki i inne stoją maja się dobrze. Wszystkie maja pozwolenia od samego początku! Na brak zamówień nie narzekamy. Więc może nie podpisuj się budowlaniec.

   “TOPAZIE Sugeruję więc powściągliwość w ferowaniu wyroków i osądów bez posiadania argumentów na ich poparcie, gdyż w sytuacji konieczności pozwu sądowego przez osoby pomawiane i obrażane zostaniesz odarty ze swojej ksywy i będziesz musiał wystąpić pod swoim nazwiskiem.”
   Lata cenzury się skończyły, więc proszę nikogo nie straszyć pozwami. Ponieważ nie doszukałem się tu jak wcześniej zauważył(a) (nie)budowlaniec żadnych pomówień i oskarżeń konkretnych osób.
   Poza tym, tylko ktoś kto ma z czego się tłumaczy.

   Z wyrazami szacunku.
   Irek

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 1 )

   Ireneusz
   13/04/2012 14:40

Dodaj komentarz