Biesiady na diecie

Dodane w:: Aktualności,Numer 6 (59) kwiecień 2012,Samorząd |

Najbliższe posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia odbędzie się 21 kwietnia o godz. 14.00 w Bibliotece Publicznej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie termin, który pokrywa się z organizowanymi wówczas w Biesiadami z Książką.

Czy to oznacza, że radni za udział w Biesiadach wezmą diety?

Jak udało nam się dowiedzieć – tak.

Postanowiliśmy zapytać o to wprost samych radnych z Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia. Otrzymaliśmy następujące odpowiedzi:

Tadeusz Sasin

Przewodniczący Komisji Radny Tadeusz Sasin wyjaśnił, że na początku radni chcą zobaczyć, jak publiczność odbiera biesiady, a następnie w Muzeum Ziemii Tłuszczańskiej odbędzie się posiedzenie komisji. Biesiady zostały organizacyjnie oddzielone od Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji i radni chcą zobaczyć na ile sprawnie przebiega imprez. Radny Sasin zapewnił, że komisja po obejrzeniu rozpoczęciu Biesiad, ma do omówienia wiele innych spraw. Dodał również, że w wydarzeniach kulturalnych i otwarciach wystaw wielu radnych nie uczestniczy. Komisja Oświaty ma się później zwrócić do innych radnych, żeby częściej uczestniczyli w podobnych wydarzeniach i je propagowali.

Robert Szydlik

Radny Robert Szydlik: “Przewodniczący Komisji Oświaty zaproponował, by w ramach najbliższego posiedzenia Komisji jej członkowie przyjrzeli się nowej formule Biesiad z Książką, które tym razem organizowane są samodzielnie przez Bibliotekę i w jej siedzibie. Następnie Komisja odbędzie dalszą część posiedzenia w siedzibie muzeum i radni samodzielnie sporządzą protokół, ponieważ Urząd Miejski w piątki pracuje tylko do godz. 14.00″.

Kamil Laskowski

Radny Kamil Laskowski: “Niestety z racji mojego kilkuminutowego spóźnienia na ostatnią komisję oświaty (opóźnienie pociągu) nie mogę szerzej odpowiedzieć. Z informacji jakie uzyskałem na komisji od Przewodniczącego Komisji – radnego Tadeusza Sasina wiem, że komisja będzie podzielona na dwie części. Komisja ma się udać do Biblioteki Publicznej w Tłuszczu na Biesiady, które w tym roku po raz pierwszy w całości zostają zorganizowane w siedzibie Biblioteki oraz odbyć dalsze posiedzenie w pomieszczeniach Tłuszczańskiego Muzeum. Na komisji będą między innymi omawiane obchody 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tłuszczu. Z racji tego, że Urząd Miejski w piątki jest czynny do 14.00 Komisja postanowiła sama stworzy protokół z posiedzenia”.

Stefan Mikiciuk

Radny Stefan Mikiciuk poinformował nas, że członkowie komisji chcą poobserwować rozpoczęcie Biesiad z Książką. Następnie komisja uda się na dalszą część posiedzenia – prawdopodobnie do Urzędu Miejskiego.

Paweł Fydryszek

Radny Paweł Fydryszek: “Jeżeli chodzi o zbieżność dat to nie była przypadkowa. Na poprzedniej Komisji padła taka sugestia ze strony Przewodniczącego aby spotkać się w tym dniu wcześniej w Urzędzie, a następnie wybrać się do Biblioteki, jako Komisja, na Biesiady z Książką w celu bezpośredniego uczestnictwa, a następnie na kolejnej Komisji dokonać oceny i podsumowania tej imprezy. Myślę, że nie jest to żadna nieprawidłowość gdyż jako Komisja Kultury mamy wręcz obowiązek bycia na takich imprezach, a ja jako Radny staram się być prawie na każdej imprezie kulturalnej i sportowej. Jeżeli chodzi o diety to na pewno będą wypłacone gdyż pobyt na Biesiadach z Książką jest to część posiedzenia Komisji i nie jest to zabronione. Z mojej strony chcę Pani powiedzieć, że nie piastuję tej funkcji dla pieniędzy i nie lubię tego typu pytań”.

(oprac. AP)

Od redakcji: Dziękujemy wszystkim członkom Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia za szybkie udzielenie komentarzy.

A co Państwo sądzicie o łączeniu obrad komisji z jakimś wydarzeniem?

Najciekawsze wypowiedzi opublikujemy w najbliższym numerze ST.


Reklama

Komentarze (8 )

 1. Przypomina mi to trochę sytuację z “naszymi” Europosłami, którzy to wpadli na posiedzenie polskiej komisji sejmowej, aby… złożyć podpis i tym samym zainkasować 304€.
  Praca Radnego to nie przyjemności. Za zabawę nie powinni brać kasy, a tak w tym wypadku będzie. Jak się domyślam ta dalsza część posiedzenia potrwa jakieś 15 min, a dietki wpadną do kieszeni :-)
  Brak honory, czy przedsiębiorczość? Ja stawiam na to pierwsze.

  Polecam: http://www.youtube.com/watch?v=Pr5PAwLakoA :-)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 5 )

  MieszkaniecTłuszcza
  20/04/2012 10:56

  • “Brak honory, czy przedsiębiorczość? Ja stawiam na to pierwsze.”
   A ja na jedno i drugie, nie po raz pierwszy zapewne i nie ostatni.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 8 )

   anonim
   20/04/2012 11:21

 2. Proponuję następną komisje wyjazdowa zorganizować w trakcie Dni Tłuszcza.
  “Z mojej strony chcę Pani powiedzieć, że nie piastuję tej funkcji dla pieniędzy i nie lubię tego typu pytań”

  Nie lubię takich pytań ?! Trzeba się było nie pchać na radnego, a pytania będą bardziej krępujące.

  PLUS DLA ST ZA TEN TEMAT.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 10 )

  anonim
  20/04/2012 11:19

  • Szanowny Anonimie chcę Cie poinformowac,że żadnych pytań się nie boje gdyż za długo żyje i działam w Naszym Mieście,a jeżeli chcesz porozmawiac to jestem do dyspozycji codziennie, myślę że wiesz gdzie urzęduję.A jeżeli chodzi o pieniądze to nie lubię ludzi którzy na wszystko patrzą przez pryzmat pieniędzy.Usprawiedliwieniem dla Ciebie w tej sytuacji jest to , że są to pieniądze publiczne.Zapraszam do siebie pozdrawiam Paweł Fydryszek…..

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 4 )
   • “Z mojej strony chcę Pani powiedzieć, że nie piastuję tej funkcji dla pieniędzy i nie lubię tego typu pytań”.”

    A z drugiej strony:

    “Szanowny Anonimie chcę Cie poinformowac,że żadnych pytań się nie boje gdyż za długo żyje i działam w Naszym Mieście”

    I oczywiście przyznaję rację, że “…są to pieniądze publiczne”

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 7 )

    anonim
    22/04/2012 12:39

 3. jakiś wyższy cel zapewne w tym jest, niezrozumiały dla prostego ( anonimowego)człowieka.

  Banaszek i Bednarczyk lekką ręką rozdają grube setki tys. zł, a Ty tu o grosze na diety robisz zadymę?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 7 )

  marian
  20/04/2012 22:21

 4. Ogólnie wiadomo że do gminy pchają się sami bezinteresowni społecznicy. Dotyczy to tak samo radnych jak i burmistrzów. Wszyscy pracują tak samo “społecznie”. Radni biorą co miesiąc ponad 1.000 zł, a burmistrz ponad 10.000. Jak się do tego doliczy zastępcę radców i doradców to wychodzi naprawdę tanie państwo. Kosztuje nas to pewnie ze 2,5 miliona zł w skali roku.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 9 )

  Jaro
  20/04/2012 22:52

 5. Przeczytałam i do teraz jestem wzburzona. Ciekawa jestem wielce, kto z Tych Panów był na biesiadach w piątek, gdy było to posiedzenie, a kto był w sobotę, na drugim ich dniu, na programie kulturalnym. I ciekawe czy frekwencja była tak dobra jak w piątek.

  W pewnych sprawach w Tym Tłuszczu się nic chyba nie zmieni. Oj nic…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )

Dodaj komentarz