“Rozmowy na żywo” – burmistrza nie będzie

Dodane w:: Rozmowy na żywo,Stacja Tłuszcz Online,Z życia redakcji |

Z przykrością informujemy, że w dzisiejszej audycji nie weźmie udziału żaden z przedstawicieli władzy wykonawczej.

Dziś o godz. 9 odebrałem pismo w tej sprawie. Szkoda… Jako redakcja mamy nadzieję, że za tydzień lub dwa burmistrz znajdzie dla nas czas w swoim kalendarzu. Poniżej treść pisma:

Szanowny Panie

W odpowiedzi na e-maila z dnia 8 sierpnia 2011 r. wysłanego przez Pana do Burmistrza Tłuszcza Pana Pawła Bednarczyka informuję, że nie jest możliwe aby Pan Burmistrz przybył na organizowaną przez Pana „rozmowę” w dniu 10 sierpnia br.

Według ogólnie przyjętych zasad zaproszenie Pana Burmistrza na tego rodzaju spotkanie powinno być wstępnie uzgodnione co do terminu (z co najmniej dwu tygodniowym wyprzedzeniem), następnie potwierdzone na dwa-trzy dni przed ustaloną datą.

Powinno również zawierać nazwę instytucji, którą Pan reprezentuje oraz rzetelną informację dotyczącą celu, agendy i zasad spotkania.

Z poważaniem

Z upoważnienia Burmistrza

mgr Tadeusz Pietrzyk, Sekretarz Gminy

Oczywiście mimo nieobecności burmistrza lub jego przedstawiciela, dzisiejsza audycja się odbędzie – będę rozmawiał z przewodniczącym klubu radnych Razem dla Gminy Robertem Szydlikiem. Startujemy o godz. 18.00. Zapraszamy!

MP

 

Reklama

Komentarze (22 )

 1. formalności ponad wszystko!

  Nie ma to jak “eleganckie” pokazanie gdzie się ma nas mieszkańców. pogratulować!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Elmo
  10/08/2011 11:06

 2. Nasz Burmistrz nie ma własnego zdania. Musi mieć gotowe pytania na które osoby decyzyjne przygotują mu odpowiedzi. On wtedy je ładnie wyrecytuje.
  Na spotkania z mieszkańcami przychodzi zawsze z obstawą (vice Burmistrz + np. przewodniczący osiedla) , która krzyczy kiedy należy.
  Najlepiej jak na spotkaniu są od razu podstawieni mieszkańcy którzy zadadzą wcześniej uzgodnione pytania (jak np. Pani Kurek na spotkaniu na Słonecznej).

  A jak np. na sesji ktoś bezczelnie zada nieuzgodnione pytanie to Burmistrz najczęściej odpowiada jedną i tą samą odpowiedzią “w tej chwili nie posiadam szczegółowej wiedzy”.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Darek
  10/08/2011 11:33

  • do tej pory w to nie wierzyłem, ale po przeglądnięciu pisma z urzędu zmieniam zdanie

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • bez przesady. obowiazku do kulturalnej rozmowy nie ma. obowiazek ma stawiac sie na radzie, oraz na niektorych komisjach moze, a tak to nie musi. tak ze nie wymagajmy niemozliwego. jak by to bylo spotkanie z mieszkancami gdzie mozna przyjsc grupą i narobić wiochy to może było by inaczej a tak? po co ma sie pocic przed kamerami, i dukac odpowiedzi na niewygodne moze nawet pytania? kto madry by sie zgodzil na cos takiego jak ma dobra wymówke?

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. Nie martwcie się. Zapewne będzie radny Szydlik. On wszystko dokładnie zreferuje i odpowie na wszystkie pytania.
  Pozdrawiam,
  greg

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. Wiecie co kochani? Przyglądam się temu co tu się dzieje i powiem tak…

  To, że w XXI wieku nie wszędzie dociera wodociąg (o “luksusie” jak kanalizacja, czy gaz nie wspomnę) to troszkę wstyd. Dobrze, że prąd jest.

  Na spotkaniu mieszkańcy mieli pretensje do radnych, że tyle lat mają obiecywane te inwestycje i nic nie ma. Z jednej strony może i racja (powinni rozliczać z obietnic), ale z drugiej strony to teraz właśnie mają (z tego co widzę) swoich przedstawicieli u władzy. Teraz właśnie mogą realizować te inwestycje. I co? lepiej mieć centrum kultury w centrum miasta? Niech będą pewni… nowy budynek C.K. nie spowoduje że znikną popijający i “biorący” z ulicy.

  Burmistrzowie z jakimi miałem do tej pory kontakt byli ludźmi sprawiających wrażenie statecznych, poważnych, rozważnych. Człowiek patrzył na takiego i wiedział, że ma do czynienia z osobą piastującą poważne stanowisko (i nie mówię tu o Panu Białku-nie znam go). Zachowanie Pana Bednarczyka mocno odbiega od tego do czego przywykłem. Pokrzykiwanie na innych, agresja (na którą zwracałem uwagę już w czasie debaty) raczej nie pasuje do poważnego polityka. Przez to, że ktoś krzyczy jego argumenty nie są silniejsze ani bardziej nośne. Gdybym nie wiedział kto jest kim to nie powiedziałbym, że to właśnie wypowiadał się burmistrz miasta.

  Centrum Kultury… hmmm… może i potrzebne bo niektórym na spotkaniu odrobinę kultury brakowało (np krzyki, wchodzenie sobie w zdanie, wyśmiewanie się), ale ile osób będzie z niego korzystało? Nie to abym twierdził, że nie jest C.K. potrzebne, tylko czy budowa nowego jest teraz największą potrzebą Miasta i Gminy?

  Tłuszcz stał się sypialnią Warszawy więc podstawowym zadaniem władz tego miasta powinno być ułatwienie życia mieszkańcom w zakresie dojazdu do pracy i powrotu do domu. Parking (P&R)dla dojeżdżających do Tłuszcza i przesiadających się w pociąg to jest podstawa. Do tego nic nie chcę mówić, ale niestety dworzec jest wizytówką tego miasta (to jest budynek rzucający się w oczy ludziom przejeżdżającym przez Tłuszcz tak pociągiem jak i samochodem) a nic się z nim nie robi. Stan dróg pozostawia wiele do życzenia. Z bezpieczeństwem też jest tak sobie.

  Kolejna rzecz. Propozycja zbiornika retencyjnego. Jeżeli ma zwiększyć możliwości spełniania potrzeb rekreacyjnych mieszkańców, a do tego pomóc w walce z podtopieniami to ten projekt też powinien być priorytetem. Więcej ludzi przyjdzie nad ten zbiornik (gdzie mogłyby przecież odbywać się wydarzenia kulturalne ) niż w C.K. w centrum miasta.

  W Tłuszczu jest bardzo dużo do zrobienia. Pytanie tylko czy rządzący maja pomysł. Wybory udało się wygrać na zniechęceniu do Pana Białka. Na rozliczaniu poprzednika daleko się jednak nie zajedzie. Ja chciałbym wiedzieć co jest priorytetem dla Pana Burmistrza i Radnych obecnej kadencji. Jaki mają pomysł na zwiększenie dochodów do budżetu i gdzie chcą ciąć wydatki dla zmniejszenia deficytu.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 5. Wydaje mi się, że znalazłem wyjaśnienie.

  Otóż zarządzenie o zakazie kontaktu z mediami wydał Banaszek (czyli “vice”), a Bednarczyk bez jego zgody zbyt pochopnie podjął decyzje o wywiadzie dla ST.

  I cała sprawa wyjaśniona ….
  Panie Macieju następnym razem niech się Pan pyta odpowiedniej osoby o zgodę, albo niech Pan bez pośredników zaprasza osobę decyzyjną na wywiad !!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Widziałem ten komentarz w poprzedniej wersji . I został on poprawiny co oznacza , że pisał go moderator albo dzieci z gimnazjum . Bo dlaczego inne komentarze nie są poprawiane z gramatyki i merytoryki ? A było takich sytuacji więcej.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Już wyjaśniam. Komentujący dodał dwa komentarze – jeden z błędami, a kilka chwil później drugi, poprawiony – z prośbą o dodanie oczywiście tego drugiego. Pomyliłam się i dodałam pierwszy, a gdy zobaczyłam pomyłkę, zgodnie z intencją osoby komentującej – poprawiłam literówki.
    Inne komentarze nie są poprawiane bo nikt o to nie prosi. Ot, i cała tajemnica…

    pozdrawiam :)
    AP

    VN:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 6. Panowie Burmistrzowie wystarczy tych kompromitacji. Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy, powierzone funkcje przerosły was.

  Słowo burmistrza powinno być Słowem Burmistrza.

  A tu już za chwilę kolejna konfrontacja z pracownikami którzy nie słusznie otrzymali wypowiedzenia z paragrafami za czyny których się nie dopuścili.

  [Ostatnie zdanie jest subiektywną opinią autora komentarza - dopisek mod.]

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Na jakiej podstawie uwazasz, ze nie slusznie dostali wypowiedzenia?
   pozdrawiam,
   greg

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Podpisuję się pod pytaniem. Jak przypuszczam Tomasz to jeden ze zwolnionych może …*

    * podane inicjały jako dane osobowe usunięto – moderator

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
    • i tu się mylisz Romku. jedna osoba o której mi wiadomo że została zwolniona “w niezbyt ładnym stylu” to matka wychowująca samotnie małe dziecko i w dodatku została bez środków do życia!!! widać jakie mamy podejście do innych ludzi-grunt żeby nam było dobrze, a inni niech się martwią o siebie.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. * Poniższy wpis dodany przez “wojcio” jest kopią materiału “NIE BO NIE – czyli Rada Miejska przeciwko Burmistrzowi Tłuszcza, ale dlaczego kosztem mieszkańców?” autorstwa wiceburmistrza W. Banaszka, opublikowanego w ostatnim numerze netKonkretu. Zgodnie z netykietą, w przypadku korzystania z tego typu cytatów bardzo prosimy komentujących by pamiętali o podawaniu źródła – moderator

  Co stracą mieszkańcy gminy Tłuszcz na skutek poczynań radnych? 4 sierpnia odbyła się VII Sesja Rady Miejskiej w Tłuszczu podczas której radni NIE UCHWALILI zmiany w budżecie gminy na rok 2011.

  Przed głosowaniem Radny Mirosław Sobczak z Miąsego zarzucał błędy w uchwale. Omyłka miała być niebagatelna, bo 9 mln złotych. Na próżno Skarbnik Pani Halina Kusak tłumaczyła, że wydruk przygotowywany jest w programie komputerowym i ujęte tam są tylko zmiany w uchwale budżetowej. Radny Robert Szydlik usilnie próbował przekonywać, że Radni powinni dostawać wydruk całej uchwały budżetowej łącznie ze zmianami i na nic zdawało się tłumaczenie Pani Skarbnik że od kilku lat zmiany do uchwały budżetowej były przygotowywane w ten sposób. Radni próbowali również zarzucać Burmistrzowi Tłuszcza, że zbyt późno dostali projekt uchwały do zapoznania się choć dostali projekt uchwaływ statutowym terminie i zapoznawali się ze zmianami w budżecie na komisjach.

  Pani Skarbnik twierdzi że radni na komisjach nie mieli żadnych pytań i uwag co do projektu zmian w budżecie. Wniosek jest prosty Radni nie uchwalając zmian w budżecie chcieli udowodnić swoją wyższość nad Burmistrzem, który irracjonalne zachowanie radnych przyjmował ze stoickim spokojem.

  Podsumujmy, co stracą mieszkańcy Gminy Tłuszcz poprzez zachowanie radnych:

  1. Nie wprowadzono do budżetu uzyskanej z wielkim trudem dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej w wysokości 250 000 zł, przez co do Szkoły w Stryjkach dla klas 0 nie zostaną zakupione na czas ławki i krzesełka – 9 000 zł, nie zostanie w terminie wybudowany wjazd do szkoły oraz piłkochwyty na nowo wybudowanym wielofunkcyjnym boisku ze sztucznej nawierzchni – 60 000 zł, Szkoła Podstawowa w Tłuszczu straciła możliwość oddania w terminie schodów wejściowych i łazienek za kwotę 108 425 zł (nigdy wcześniej SP w Tłuszczu nie dostawała takich pieniędzy na remonty), w Szkole Podstawowej w Mokrej Wsi dzieci nadal nie będą mogły korzystać ze stołówki za 76 900 zł, tak samo i Szkoła w Jasienicy, która nie będzie miała wykonanej na czas kuchni i stołówki za 55 675 zł.

  2. Nie wprowadzono dotacji do budżetu dotacji w wysokości 7 000 zł na zakup piły do metalu i motopompy.

  3. Nie wprowadzono zwiększonych dochodów o 8 536 zł.

  4. Nie wprowadzono dotacji z innych gmin za dzieci uczęszczające do przedszkoli niepublicznych na terenie Gminy Tłuszcz w wysokości 10 000 zł.

  5. Nie wprowadzono dotacji w wysokości 49 237 zł na oznaczenie szlaku rowerowego na osiedlach Borki i Kolejowa.

  6. Nie wprowadzono 60 000 dla Ośrodka Pomocy Społecznej na realizację własnych zadań.

  Co to oznacza w praktyce? Wpłynęły na konto gminy nie małe pieniądze, a nie można ich wykorzystać.

  Co więcej, w wielu szkołach Sanepid i Straż wydały decyzje o ważnych remontach z określeniem terminów. Te terminy nie zostaną dotrzymane, szkoły mogą być zamknięte lub dzieci będą się uczyły w trakcie wykonywania remontów i napraw. Może warto zadać im pytanie, czym się kierowali w trakcie głosowania – jak wytłumaczą się rodzicom uczniów?

  Kolejną ważną dla mieszkańców Gminy Tłuszcz sprawą była uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zakup pawilonu handlowego od Gminnej Spółdzielni znajdującego się w samym centrum miasta, który miał być przeznaczony na budynek Centrum Kultury. Radni na komisjach stwierdzili, że to bardzo interesująca propozycja, ale w czwartek zmienili zdanie twierdząc, że mieszkańcy takiej inwestycji nie chcą a miejscowi biznesmeni wolą żeby obiekt ten pozostał obiektem handlowym. Ciekawe w jaki sposób dali się przekonać tym biznesmenom? O tym że są w błędzie szybko przekonali się radni Groszek i Laskowski na sobotnim spotkaniu z mieszkańcami którzy nie pozostawili na nich suchej nitki dowiadując się o irracjonalnym zachowaniu.

  Należy w tym miejscu wspomnieć, iż Gminna Spółdzielnia jest w ciężkiej sytuacji finansowej a sprzedaż nieruchomości gminie z przeznaczeniem na Centrum Kultury mogłoby być finansowane przez kilka lat. I znowu radni zadbali o interes mieszkańców gminy – szkoda, że tych nielicznych.

  Jedno jest pewne, burmistrz z determinacją będzie starał się zmieniać miasto i gminę Tłuszcz. Mocny mandat prawie 70% poparcia, które w wyborach uzyskał od mieszkańców, daje pewność, że mieszkańcy chcieli zmian na lepsze. Burmistrz będzie te zmiany wprowadzał, nawet jeśli Rada Miejska nie będzie chciała mu w tym pomagać.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 8. Jak się zorientowałem że się nie wklejilo to było za póżno przepraszam :) to sie wiecej nie powtórzy.

  A teraz do boju bojówkarze “starej wladzy”

  piszta co chceta byle konkretnie i poparte dowodami.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 9. Wojcio -to ,,bojówkarz” nowej władzy.
  Do roboty jak powiedział Belka do posłów,a w przypadku Tłuszcza to do zgody i roboty!!!!!. TYlko pamiętajcie [...]* ze strony władzy o słowie kompromis, ale dla was to słowo to nic nie znaczy.

  * określenie usunięte – moderator

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 10. A radnny Szydlik bedzie mydlil ludzom oczy, ze to przez bledy w uchwale radni byli przeciw. I z wielkim trudem przychodzi mu przyjac wyjasnienia kogos kto finansami gminnymi zajmuje sie od wielu lat. Prawde mowiac to te wyjasnienia ignoruje.
  Powstal spory problem, a radni musza wziac za to odpowiedzialnosc. Pytanie jak zamierzaja ten problem rozwiazac.
  Pozdrawiam,
  greg

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • A co panstwo się dowiedzieli z wywiadu ? Coś czego nie usłyszeliśmy na nagraniu sesji . Bo ja nic gadanie gadanie i tyle . I mam nadzieję , że wezmą odpowiedzialność BEZradni.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 11. Żenada od pół roku nic jeszcze nie zrobili ciągle przesuwają środki z sesji na sesje. Kasa na remont w szkole powinna pójść w maju a nie w sierpniu. W sesji Groszek chyba mowil, ze niech poprawi skarbniczka to poprawiny budżet radni przegłosują na tak. [Burmistrzowie]* powinni być dźwięczni radnym bo dzieki nim mają piękne alibi wymówkę na swoje [...]** i [...]**.

  Ten artykuł to kto napisał bo styl nie pasuje do podpisanego autora. On ma inny bardziej uproszczony styl z kolei broniąca ich trybunka ludowa pisuje dużo lepiej. Chyba że to [...]*** urzędniczka której się zdawało że ma pojęcie o pisaniu. Słabo… Nie rozumiem tylko czemu to towarzystwo jest takie wściekłe jakby ich osy pokąsały.

  Wójcio nie martwił się o podawanie źródła, bo może cytował sam siebie

  * wyraz zmieniony przez moderatora na mniej drażliwy
  ** wyraz usunięty przez moderatora

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 12. Panie Macieju czy wysłał pan już zaproszenie do burmistrza? Moze warto to zrobic w jednym piśmie na kilkanaście śród z góry?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Elmo to pseudonim artystyczny ?
   Nie wydaje mi się aby musiał pan(i) mówić panu Maciejowi co ma zrobić i w jaki sposób . Dorośnij dzieciaku .

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 13. Tak tu się dyskutuję na temat radnych , burmistrza czy Przewodniczącego Rady osiedlowej w Słonecznej . Mamy poniekąd pewien obraz ich pracy ale mnie interesuję ponadto co robią Przewodniczący na innych osiedlach , (bo co radni robią to wiem ) np . Długa , Klonowa albo co robi przewodniczący na osiedlu Centrum jakie ma pomysły , plany . Po prostu co zrobił do tej pory bo wydaje mi się , że nic , jakie jest zdanie mieszkańców tych osiedli na ten temat . kończmy z atakami na konkretną stronę i opiszmy pracę wszystkich tych ludzi . Dobrze lub żle to zależy od państwa .

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz