Piknik z Jadwigą

Dodane w:: Numer 47-48 (czerwiec/lipiec) 2011 |

W niedzielę 29 maja odbył się już trzeci „Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Dla uczestników przygotowano różne atrakcje, które przyciągnęły młodzież i rodziny z dziećmi.

Piknik z Jadwigą (fot. strona http://www.gimnazjum.etap.pl)Dla najmłodszych rozstawiono duże dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, stoisko z watą cukrową oraz kącik malowania twarzy. Niestety, korzystanie z nich wymagało uiszczenia wysokich, moim zdaniem, opłat – to poważne niedociągnięcie ze strony organizatorów. Dla oszczędnych przygotowano jednak niespodziankę – darmową przejażdżkę segwayem, czyli jednoosobowym elektrycznym pojazdem.

Chętni mogli wziąć w „Loteriadzie”, zabawie polegającej na losowaniu pożytecznych upominków. Każdy mógł nauczyć się chodzenia na szczudłach oraz postrzelać na strzelnicy. Zgłodniali mogli spróbować pysznych ciast lub kupić dania z grilla. Przygotowano także zabawy takie jak karaoke, rzut balonem z wodą, jazda na nartach czy zajęcia fitness. Piknik okazał się szansą na zaprezentowanie się młodych talentów. Występy były pomysłowe i ciekawe.

Dla starszych uczestników przygotowano punkt medyczny, w którym można było zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru i cholesterolu w krwi, a potem skonsultować wyniki z pielęgniarką.

Podczas pikniku wolontariusze gimnazjalnego Klubu Wolontariatu prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz akcji „Pola Nadziei”, o której pisaliśmy już w zeszłym numerze.

Młodzież pytana o wrażenia narzekała, że bardzo mało czasu poświęcono na karaoke, oraz na duże koszty związane z atrakcjami.

Ostatnim punktem programu było losowanie „Loteriady” i wręczenie nagrody głównej, jaką była koszulka sygnowana logotypem rajdów rowerowych „Poland Bike”. Na zakończenie imprezy odbyła się godzinna dyskoteka.

Reklama

Dodaj komentarz