Wędki… w dłoń! Wieści z Koła 140 PZW “Ciernik”

Dodane w:: Numer 10 (maj 2008) |

Martyna Rudnik, siedmioletnia tryumfatorka Spławikowych Mistrzostw Koła Kadetów 2008 Inauguracją tegorocznych zawodów wędkarskich były rozegrane w dniu 5 kwietna na Kanale Królewskim I i II Zawody Spławikowe cyklu Grand Prix Okręgu Mazowieckiego. Kumulacja dwóch imprez w jednym dniu spowodowana była rozgrywaniem na tym terenie zawodów wioślarskich w dniu następnym, co postawiło przed biorącymi udział w zmaganiach wysokie wymagania pod względem kondycji fizycznej i psychicznej, ponieważ czas trwania imprez zamknął się w czternastu godzinach. Tradycyjnie na tego typu zawodach tłuszczańskie Koło reprezentują najmłodsi wędkarze, znosząc dzielnie opisane trudy zmagań i odnosząc największy sukces w dotychczasowych występach. Sukcesem może pochwalić się Martyna Przyborowska, zdobywczyni III miejsca w II zawodach GP – jest to pierwsze „podium” naszego kadeta po dwóch latach startów w tej imprezie.

W dniu 20 kwietnia na Kanale Królewskim zainaugurowali sezon spławikowy seniorzy, biorąc udział w zawodach o Mistrzostwo Koła. W imprezie wzięło udział 15 spławi-kowców, wśród których najlepszymi połowami wykazali się: Marek Gotowiec – Mistrz Koła 140 PZW „Ciernik” 2008
Stanisław Mosak – I wicemistrz
Roman Jachacy – II wicemistrz

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyły się rozgrywane w dniu 26 kwietnia na stawie p. Krzysztofa Mościckiego w Wólce Kozłowskiej, Spławikowe Mistrzostwa Koła w kategorii kadetów. W zawodach wystartowało 25 młodych wędkarzy, o rozpiętości wiekowej od sześciu do szesnastu lat. Wczesna wiosenna pora zawodów, zimno i mocno wiejący wiatr, słabo żerująca ryba, te czynniki zapewne wpłynęły na ostateczne wyniki zawodów, o których w znacznej ilości zadecydował los szczęścia, uśmiechając się najbardziej do jednej z najmłodszych zawodniczek zawodów – siedmioletniej Martyny Rudnik.
Wyniki: Martyna Rudnik – Mistrz Koła 140 PZW „Ciernik” 2008
Klaudia Rudnik – I wicemistrz
Sławomir Królikowski – II wicemistrz

  • Wacław Tlaga (fot. WT)

Reklama

Dodaj komentarz