Sport, który łączy pokolenia

Dodane w:: Numer 9 (kwiecień 2008) |

Choć wciąż niewiele osób o tym wie, w naszym mieście bardzo prężnie działa organizacja, która na chwilę obecną liczy 302 członków! Fenomenem Koła 140 Polskiego Związku Wędkarskiego „Ciernik”, bo o nim mowa, jest także bardzo aktywne zaangażowanie młodych ludzi.

15 marca 2008 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła 140 Polskiego Związku Wędkarskiego „Ciernik” w Tłuszczu. Zarząd Koła zdał sprawozdanie z przeprowadzonych działań, poinformował wszystkich o sytuacji finansowej koła oraz planach na przyszłość. Jak już wspomniano, wyróżnikiem Koła w Tłuszczu jest bardzo aktywne zaangażowanie młodych ludzi, co czyni je organizacją wielopokoleniową. Wspólne zainteresowania i sposób na spędzanie czasu umacniają rodzinne i koleżeńskie więzi. Młodzi członkowie Koła „Ciernik” odnoszą duże sukcesy w zawodach na różnych szczeblach. Ze względu na to, zaplanowano m.in. organizację szkółki młodzieżowej, której celem jest jeszcze lepsze przygotowanie wędkarzy do zawodów, a także do Olimpiady Młodzieży Wędkarskiej.
Ta ostatnia impreza jest rodzajem niezwykłego wieloboju wędkarskiego, obejmującego konkurencje takie jak: zawody spławikowe, zawody rzutowe, testy sprawnościowe (np. rzut do specjalnie skonstruowanej tarczy) oraz test z wiedzy ekologiczno – wędkarskiej. W planach Koła „Ciernik” jest również organizacja wakacyjnego wypadu na Mazury dla młodzieży, połączonego ze spływem kajakowym i wyposażenie członków w koszulki i czapeczki z nazwą Koła.

Burmistrz Jan Krzysztof Białek, również obecny na spotkaniu sprawozdawczym, nie krył podziwu nad działalnością Koła:
- Jest to organizacja pozarządowa, z której można brać przykład – powiedział. Ponadto zapewnił wszystkich zgromadzonych, że Koło może w dalszym ciągu liczyć na wsparcie ze strony gminy, nie tylko „duchowe”, ale także materialne.

Na koniec warto zauważyć, że grafik zawodów i imprez sportowych „Ciernika” na 2008 rok liczy aż 29 pozycji! W tych wydarzeniach będą brali udział zarówno kadeci, jak i seniorzy. Na terenie naszej gminy planowana jest organizacja sześciu zawodów wędkarskich dla kadetów. Pierwsze z nich – „Spławikowe Mistrzostwa Koła” odbędą się już 26 kwietnia w Wolce Kozłowskiej, na które w imieniu organizatorów i członków Koła 140 Polskiego Związku Wędkarskiego „Ciernik” serdecznie zapraszamy! (MP)

Reklama

Dodaj komentarz