Biblioteczna rewolucja

Dodane w:: Numer 42 (styczeń) 2011 |

Biblioteczna rewolucja fot.M.SasinJuż niespełna rok jak w bibliotece w Mokrej Wsi zaszły wielkie zmiany. Ponure i ciasne pomieszczenie zmieniło się w dwupokojowy lokal pełen nie tylko książek, ale również prac wykonanych przez dzieci z tamtejszej okolicy.

W sali znalazł się także komputer z dostępem do Internetu, z którego może skorzystać każdy czytelnik. Wraz z powiększeniem siedziby biblioteki pani Anastazja Kamińska (bibliotekarka) z pomocą pań Justyny Świeżak i Beaty Kowalczyk (mieszkanek Mokrej Wsi) postanowiła zorganizować zajęcia dla dzieci. Miłym zaskoczeniem okazało się już pierwsze spotkanie, na które przybyło dużo osób, dlatego od tamtej pory mali mieszkańcy Mokrej Wsi spotykają się co piątek, aby wziąć udział we wspólnej zabawie. Jak mówią sami uczestnicy zajęć, jest to okazja do spotkania się z przyjaciółmi. Grupa ma na swoim koncie nie tylko wykonanie prac ozdabiających dziś salę biblioteki, ale również przygotowanie palm wielkanocnych i wianków na noc świętojańską. Organizatorzy zajęć mają mnóstwo ciekawych pomysłów. Ubiegłe wakacje minęły pod hasłem „Smerfy” – dzieci robiły makiety przedstawiające „smerfną” wioskę. Poza tym w placówce zorganizowano Dzień Pluszowego Misia, odbyła się dyskoteka. Bibliotekę w Mokrej Wsi odwiedził też Koziołek Matołek.

17 grudnia w bibliotece zorganizowana została Wigilia Bożego Narodzenia. Uczestnicy długo przygotowywali się na ten dzień. Tydzień przed kolacją zrobili ozdoby, którymi potem udekorowali choinkę. Wigilijne spotkanie upłynęło miło na śpiewaniu kolęd przy dźwięku gitary. Dzielono się opłatkiem, był czas na zabawy, chętnym dzieciom malowano twarze farbkami. Atmosfera było świąteczna, a na stole nie zabrakło smakołyków.

  •  Martyna Sasin

Reklama

Dodaj komentarz