Aktywni i optymistyczni…Kto? „Twórcy Jutra”

Dodane w:: Numer 37 (sierpień) 2010 |

2 lipca 2010 r. powołano do życia nowe Stowarzyszenie „Twórcy Jutra”. Skupia ono osoby młode duchem, którym bliskie są: sport, historia lokalna i działania na rzecz rozwoju naszej gminy.

Mimo, że stowarzyszenie jest jeszcze w rejestracji, to już widać pierwsze efekty jego działań. „Twórcy Jutra” współorganizowali piknik na Stadionie Miejskim, kończący sezon Regionalnej Ligi Piłki Nożnej i aktywnie przygotowują nadchodzący wielkimi krokami BIEG BOBRA. Plany tłuszczańskich aktywistów sięgają jeszcze dalej:
- Chcielibyśmy ocalić od zapomnienia naszą lokalną, najbliższą przecież historię. Mało kto dziś pamięta, gdzie w Tłuszczu była siedziba gestapo, albo że miasto było bombardowane podczas II wojny światowej. Chcemy to zmienić! – mówi nie kryjąc entuzjazmu Tomasz Bogusiewicz, jeden z inicjatorów powstania nowej organizacji.

Wśród członków stowarzyszenia krążą różne pomysły – m. in. reaktywacja siatkówki przy wykorzystaniu zapomnianych boisk do siatkówki plażowej, organizowanie wieczorów wspomnień ze starszymi mieszkańcami gminy oraz rekonstrukcje historyczne w Tłuszczu. Widać, że „Twórcy Jutra” nie boją się nowych wyzwań. Na pytanie, skąd zamierzają brać środki na działalność, odpowiadają, że zamierzają składać swoje projekty do różnych konkursów oraz współpracować z lokalnym biznesem i samorządem. Ich silna wiara, że wspólnym wysiłkiem można wiele zmienić w naszej miejscowości, napawa optymizmem.

  • Maciej Puławski

Reklama

Dodaj komentarz