SPORT: PIERWSZE SUKCESY MŁODYCH WĘDKARZY Z TŁUSZCZA

Dodane w:: Numer 33 (kwiecień 2010) |

Wędkarze CiernikWarszawski Dom Wędkarza będący jednocześnie siedzibą władz naczelnych i okręgowych Polskiego Związku Wędkarskiego, był miejscem rozgrywania pierwszej tegorocznej imprezy wędkarskiej: V edycji Olimpiady Młodzieży Wędkarskiej.

Wzrastające zainteresowanie, coraz liczniejszy udział młodzieży, wymusił na organizatorze zawodów – Komisji Młodzieżowej Okręgu Mazowieckiego podział imprezy na dwa etapy: pierwszy teoretyczny na który złożyły się testy ekologiczno – wędkarskie i manualno – zręcznościowe oraz drugi etap – praktyczny, na który złożą się zawody spławikowe, trójbój spiningowy i test zręcznościowy. W rywalizacji indywidualnej wzięło udział 82 dziewczynek i chłopców podzielonych na trzy kategorie wiekowe: do 12 lat, 13 – 14 lat i 15-16 lat. W rywalizacji drużynowej wystartowały 23 zespoły składające się z trzech zawodników, po jednym z każdej kategorii wiekowej.

W części ekologiczno – wędkarskiej, najmłodsi uczestnicy rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań, średniacy walczyli z czterdziestoma, najstarsi mieli do czynienia z pięćdziesięcioma. Zakres pytań obejmował wiedzę z zakresu znajomości przepisów obowiązujących łowiących na wodach użytkowanych przez PZW, organizacji i statutu związku, rozpoznawania ryb, roślin, ptaków i innych organizmów związanych ze środowiskiem wodnym.

Wędkarze CiernikW teście manualno – wędkarskim uczestnicy w wyznaczonym przez organizatorów czasie zobowiązani byli wykonać jak najwięcej przyponów wędkarskich (połączenie haczyka z żyłką), wykazując się przy tym skrupulatnością i dokładnością wykonania.

Tłuszczański „Ciernik” był silnie reprezentowany przez pięć zespołów i startującego indywidualnie, jednego z najmłodszych uczestników zawodów Czarka Sasina z Postolisk.

Tłuszczańskie drużyny zajęły dwa pierwsze miejsca w teście ekologiczno – wędkarskim i manualno – zręcznościowym. W rywalizacji indywidualnej zawodnicy z Tłuszcza zdobyli aż osiem medali. Dopełnieniem opisanych sukcesów było zwycięstwo debiutującej w kategorii kobiet, naszej młodziutkiej reprezentantki Klaudii Rudnik w I zawodach spławikowych Okręgu Mazowieckiego, będących jednymi z pięciu, na podstawie których wyłaniana jest mistrzyni Okręgu. Zostawiając w pokonanym polu o wiele bardziej doświadczone koleżanki, min. reprezentantki Polski i Okręgu Mazowieckiego, nasza zawodniczka w pełni zasłużyła na wielkie brawa i uznanie. Brawo Klaudia.

Wacław Tlaga

Wędkarze CiernikSkłady zespołów:

Ciernik I – Piotr Sasin, Przemek Baranowski, Michał Pólkowski

Ciernik II – Mateusz Sasin, Kamil Rawski, Sylwia Suchodolska

Ciernik III – Hubert Białek, Emilia Mosak, Klaudia Rudnik

Ciernik IV – Patrycja Zelazowska, Damian Król, Agnieszka Rogozińska

Ciernik V –Martyna Rudnik, Malwina Pólkowska, Szymon Szyszkowski

Wędkarze Ciernik

Reklama

Dodaj komentarz