ST 3 (95)/2015 „Róże Burmistrza Tłuszcza” rozdane po raz piąty!

Dodane w:: Kultura,Numer 3 (95) marzec 2015 |
Tegoroczne laureatki „Róży Burmistrza Tłuszcza” (fot. UM Tłuszcz)

Tegoroczne laureatki „Róży Burmistrza Tłuszcza” (fot. UM Tłuszcz)

7 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu już po raz piąty odbył się finał plebiscytu „Róża Burmistrza Tłuszcza” oraz koncert z okazji Dnia Kobiet. Jest to uroczystość wszystkich kobiet, a ogromna ilość zgłoszeń w każdej kategorii pokazuje, ile wspaniałych Pań mieszka na naszym terenie. Tegoroczną galę mieli przyjemność poprowadzić Wioleta Kur oraz Konrad Suchocki.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości, a wśród nich: Wicepremier, Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński, Zastępca Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pani Bożena Żelazowska, Pani Justyna Zamulska, która reprezentowała Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Panią Jadwigę Zakrzewską, Radni Powiatowi, dyrektorzy instytucji i placówek powiatowych, przedstawiciele władz naszej gminy i samorządowcy z gmin sąsiednich, sołtysi i przewodniczący rad osiedlowych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Tłuszcz, a także licznie przybyli na galę mieszkańcy.

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk w swoim przemówieniu podkreślił wyjątkowość i niepowtarzalność każdej z Pań, życząc im uśmiechu i siły do podejmowania kolejnych wyzwań, zaś Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński podkreślił znaczenie kobiet w działalności społecznej oraz politycznej.

W przekazanym liście, Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pani Jadwiga Zakrzewska pochwaliła inicjatywę oraz pogratulowała ogromnej ilości zgłoszeń, co świadczy o wielkim zaangażowaniu kobiet w życie Gminy. Najlepsze życzenia z okazji złożyła również Bożena Żelazowska, życząc, aby Dzień Kobiet trwał dla każdej z nich przez cały rok.

Po przedstawieniu zasad plebiscytu, ogłoszono zwyciężczynie, które wybrała kapituła w składzie: Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Gajcy, Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek oraz Sekretarz Gminy Tomasz Jusiński.

Każda z nominowanych Pań podczas swojego święta otrzymała pamiątkę w postaci broszki, dyplomu oraz róży, zaś laureatki zostały dodatkowo obdarowane statuetką, bukietem kwiatów, a także nagrodami od sponsorów i zaproszonych gości: upominki od wicepremiera Janusza Piechocińskiego, prezent od poseł Jadwigi Zakrzewskiej, podwójne zaproszenie na kolację do restauracji „Nasza Wenecja” w Hotelu Batorym, bony na usługi kosmetyczne ufundowane przez panią Marzenę Ołówkę, słodkie upominki od pani Barbary Owczarskiej oraz kosmetyki firmy Oriflame podarowane przez panią Agnieszkę Redę.

3_Roza2_3

Na scenie pojawił się także finalista pierwszej edycji programu „X Factor” – Wojciech Ezzat. Podczas swojego koncertu stworzył niezwykły klimat, a swoją elegancją, klasą i wyjątkowością oczarował słuchaczy (fot. UM Tłuszcz)

 

Dla wszystkich zebranych gości wystąpił mieszkaniec naszej gminy – Arnold Kłymkiw. Niezwykle utalentowany mężczyzna, który za swój występ został nagrodzony gromkimi brawami. Jednak to nie był jeszcze koniec wrażeń. Na scenie pojawił się finalista pierwszej edycji programu „X Factor” – Wojciech Ezzat. Podczas swojego koncertu stworzył niezwykły klimat, a swoją elegancją, klasą i wyjątkowością oczarował słuchaczy.

Zgromadzona publiczność w drodze na poczęstunek przygotowany przez panie ze Szkoły Podstawowej w Tłuszczu, mogła podziwiać wystawę twórczości i osiągnięć mieszkanek naszej gminy: piękne hafty wykonane przez Agnieszkę Adamczyk i Stanisławę Sztompkę, robótki szydełkowe autorstwa Jadwigi Brwinowskiej, trofea z maratonów Elżbiety Rosy, piękne zdjęcia zrobione przez Annę Jaworską, szkice wykonane przez Agatę Jędrysiak oraz twórczość ludową autorstwa kobiet z Gospodarstwa Agroturystycznego „Po Kądzieli” w Rudnikach. Zgromadzeni goście podziwiali również obrazy przedstawiające kobiety namalowane przez Dariusza Wilczyńskiego – mieszkańca Jasienicy.

Na podstawie materiału UM Tłuszcz

 

Róże Burmistrza Tłuszcza 2015

  • W kategorii SAMORZĄD nominowane zostały: Katarzyna Rostek, Emilia Oleksiak, Marta Jabłecka, Janina Sokołowska oraz Wanda Olszewska, która została wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza.

  • W kategorii PRZEDSIĘBIORCZOŚC nominowano: Anetę Klukowską, Helenę Kruk oraz Janinę Sokołowską, która została laureatką w tej kategorii.

  • W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA nominowane zostały: Janina Białek, Elżbieta Ewa Podgórska, Małgorzata Bielecka, Jadwiga Boguszewska, Wiesława Jędrysiak, Iwona Komorek, Jadwiga Morka, Helena Milczarek-Biel, Barbara Wysocka, Lidia Matejak, Halina Zaręba, Aleksandra Skonieczna, Jadwiga Stryjek, Anna Jaworska, Elżbieta Rosa, Teresa Zaręba, Agnieszka Szyszkowska, Feliksa Trzeszkowska. Różę Burmistrza Tłuszcza przyznano Helenie Milczarek-Biel.

  • W kategorii EDUKACJA I KULTURA nominowano: Annę Jaworską, Irenę Kostrzewę, Stanisławę Sztompkę, Jadwigę Brwinowską, Małgorzatę Bielecką oraz Annę Rychtę i to właśnie ona została wyróżniona w tej kategorii.

  • W kategorii SUPERKOBIETA nominowano: Jadwigę Boguszewską, Katarzynę Rostek, Emilię Kalinowską, Jadwigę Morkę, Emilię Oleksiak, Ewę Grażynę Białek, Apolonię Sasin oraz Iwonę Komorek. Kapituła przyznała nagrodę Jadwidze Morce.

  • Podczas V edycji plebiscytu tytuł Róży Róż powędrował do Jadwigi Boguszewskiej.

Reklama

Dodaj komentarz