ST 12 (92)/2014 Baczyńszczacy proponują na sylwestra…

Dodane w:: Edukacja,Numer 12 (92) grudzień 2014 |

Sylwestrowe stylizacje

Zaczął się grudzień i wszyscy myślą już o świętach Bożego Narodzenia. A tymczasem baczyńszczacy z Zespołu Szkół w Tłuszczu poszli jeszcze krok dalej i zaprosili na pokaz „Sylwestrowe stylizacje”.

Oczywiście prezentacja obejmowała stroje, makijaż i przede wszystkim fryzury. Już od kilku dni trwały gorączkowe przygotowania: przymiarki strojów, próbne makijaże, wyszukiwanie inspiracji fryzjerskich i testowanie ich na głowach modelek. Uroczystość przygotowali nauczyciele zawodu: Pani Lidia Kania-Kuźma, pani Monika Rzepecka i pan Bartłomiej Morzyński oraz nasza wspaniała młodzież z klas Technikum im. K. K. Baczyńskiego.

2 grudnia 2014 r. na czerwonym dywanie w odświętnie, sylwestrowo udekorowanej sali gimnastycznej wystąpiło 12 modelek. Przechadzając się w rytm muzyki, wśród nastrojowych światełek, prezentowały różnorodne rozwiązania stylizacyjne na ten wyjątkowy w każdym roku wieczór. Przeważały kreacje mini, ale wspaniale wyglądała również Kasia Ołdak w długiej sukni i z zarzuconym na ramiona futerkiem. W makijażach także różnorodność: od dyskretnych poczynając, a na drapieżnych kończąc. Jeśli chodzi o fryzury, wybór jest naprawdę bardzo trudny: można postawić na loki w delikatnych, romantycznych upięciach, niezwykle efektownie prezentują się warkocze oplatające wdzięcznie głowę, doskonale będzie wyglądała również osoba, która wybierze koczek i wijące się wokół warkoczyki. Dla pań z krótkimi włosami także znalazła się efektowna propozycja.

Sylwestorwe stylizacje

Co wybrać? Każdy musi sobie odpowiedzieć sam, ale ideą naszego pokazu było zaprezentowanie ciekawych możliwości i to się z pewnością udało. Na pokazie u tłuszczańskich baczyńszczaków pojawili się Wiceburmistrz Tłuszcza Pan Waldemar Banaszek wraz z Panią Wioletą Kur, Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Pani Emilia Buczyńska-Kołodziejek oraz przedstawicielka Uniwersytetu III Wieku Pani Wiesława Jędrysiak. A oto główni bohaterowie, czyli modelki i zespoły przygotowujące stylizacje: Kamila Olszewska – Natalia Ślusarz i Dawid Król (1tuf), Aleksandra Giza – Krystyna Cichocka (1tuf), Anita Sulejewska – Anna Frąckiewicz i Ewelina Matera (2tuf), Wiktoria Kowalińska – Daria Florczak, Sylwia Ostrowska, Daria Olszewska (3tuf), Ewa Szczechura – Natalia Salwin, Anna Ordyniak (4tuf), Wioleta Wróbel – Anna Stępień, Karolina Kur, Katarzyna Ołdak – Sylwia Mędrzycka, Martyna Prusak (4tuf), Sylwia Skrzypek – Anita Ostrowska, Weronika Bartczuk (2tuf), Julia Rostek – Ewelina Grabowska (1tuf), Sylwia Staniszewska – Martyna Dzięciołowska, Daria Florczak (3tuf), Aleksandra Mikulska – Emilia Wróbel, Iza Pólkowska (1tuf). Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor Grażynę Marszał i Panią Ewę Żmudzką.

Na zakończenie dla gości, uczestników pokazu oraz młodzieży zagrał zespół Drunk All Date. Ale to nie koniec atrakcji. Prowadzący pokaz Pani Kania-Kuźma i Pan Morzyński zaproponowali ciąg dalszy wspólnej zabawy. Otóż widzowie mogą nadsyłać na podany adres mailowy zdjęcia wykonane podczas pokazu. Zostaną one opublikowane na stronie szkolnej na facebooku. Autor zdjęcia, które będzie miało najwięcej polubień wygra darmowe zabiegi pielęgnacyjne w naszej pracowni fryzjerskiej. Na sylwestra, jak znalazł!

Ewa Żmudzka

Reklama

Dodaj komentarz