I Debata wyborcza – zapraszamy!

Dodane w:: Aktualności,Polecamy |

 

2 października 2014 r. o godz. 20.15 odbędzie się pierwsza debata z kandydatami na burmistrza Tłuszcz. Spotkanie odbędzie się bez publiczności i będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Swoją obecność potwierdziło trzech kandydatów: Sławomir Klocek, Jacek Balcerak i Janusz Tomasz Czarnogórski (kolejność wg potwierdzeń).

Obecny burmistrz Paweł Bednarczyk odmówił udziału w debatach i skierował do nas następującą odpowiedź:

Szanowny Panie Redaktorze,
Bardzo dziękuję za propozycję uczestniczenia w debatach przedwyborczych, organizowanych przez stowarzyszenie „KASTOR”. Jak zapewne Pan pamięta, przed poprzednimi wyborami brałem udział w takich debatach.

Uważam że były bardzo pożyteczne, bo pozwoliły naszej gminnej społeczności zapoznać się w sposób obiektywny z programami startujących w wyborach kandydatów. Ponadto, moim zdaniem, stowarzyszenie „KASTOR” jak i gazeta „Stacja Tłuszcz” przygotowały i przedstawiły ówczesny cykl debat w sposób rzetelny i bezstronny.

Obecnie sytuacja jest diametralnie różna. Jednym z kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza jest Pan Jacek Balcerak, pracownik stowarzyszenia „KASTOR”. Stowarzyszenia. które będzie przygotowywać te debaty. W związku z tym można domniemywać że cykl proponowanych przez Pana debat będzie częścią kampanii wyborczej Pana Balceraka i będą tak przygotowane że mogą nie pozwolić pozostałym kandydatom przedstawić w sposób rzeczywisty i rzetelny swoich programów wyborczych.

Dlatego jestem zmuszony odmówić udziału w tych debatach. Będę zobowiązany jeśli zechce Pan umieścić moje wyjaśnienie na łamach swojej gazety.

Z poważaniem
Paweł Bednarczyk

MACIEJ PUŁAWSKI: Komentując odpowiedź burmistrza Pawła Bednarczyka – owszem – pan Jacek Balcerak jest pracownikiem Stowarzyszenia Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju. Debaty zostaną zorganizowane przez redakcję gazety “Stacja Tłuszcz” (a nie przez stowarzyszenie) oraz jak zawsze będą przygotowywane bezstronnie i rzetelnie. Pracuje nad nimi zespół ludzi, będzie je prowadziło dwóch moderatorów, z których jeden nie zna i nigdy nie znał pana Jacka Balceraka.

Gdybyśmy mieli uniemożliwiać kandydatom przedstawienie swoich programów, to po co byśmy w ogóle ich zapraszali?

Szkoda, że urzędujący burmistrz, po czterech latach spotkań z Mieszkańcami i zarządzania gminą, z obawy przed własnymi, cytuję “domniemaniami”, rezygnuje na własne życzenie z możliwości zaprezentowania Mieszkańcom swojego programu oraz dyskusji na sprawy ważne dla naszej Gminy.

W każdym razie nasze zaproszenie pozostaje otwarte i aktualne. Mam nadzieję, że burmistrz Paweł Bednarczyk zmieni zdanie i przystąpi do cyklu debat w późniejszym momencie (pod warunkiem poinformowania nas o tym fakcie co najmniej 7 dni przed debatą – jest to wymagane ze względów technicznych – m.in. odpowiedni mikser dźwięku, liczba mikrofonów i aranżacja przestrzeni). Naprawdę nie ma się czego bać Panie Burmistrzu, zwłaszcza że szersza debata dotycząca problemów naszej Gminy i Mieszkańców jest bardzo potrzebna. Jeśli zmieni Pan zdanie, to serdecznie zapraszamy.

Reklama

Komentarze (66 )

 1. Byłem mocno zdziwiony kiedy przeczytałem, że Pan Bednarczyk zdecydował się uczestniczyć w debatach.

  Po pierwsze… od czasu kiedy wygrał wybory zaczął odmawiać pojawiania się w stacji-tłuszcz i robił wszystko by się przypadkiem nie pojawić (różne dziwne zakazy co do filmowania)
  Po drugie… prowadził przez ostatnie lata jawną wojnę z lokalnymi (ale nie tylko) mediami. Tworząc za publiczne (tj. nasze pieniądze) pseudo gazetkę “boczny tor” zmierzał wręcz do likwidacji prywatnych mediów
  Po trzecie… jak dla mnie to w takiej debacie pokaże tylko swoją nieporadność, braki w PR i autoprezentacji. Wiedza może od ostatniej debaty wzrosła, ale… nie wiem jak wypadłby przy innych kandydatach.

  Z jego strony (znaczy z punktu widzenia jego interesu) zatem brak udziału w debacie wielkiej różnicy nie robi. Co innego, że przydałoby się aby człowiek na takim stanowisku miał klasę i kochones i stawił czoła wyzwaniu. Oddanie pola rywalom na jakimkolwiek polu to jest… a w sumie nie moja sprawa.

  I na koniec jeszcze jeden cytat, który rozbawił mnie do łez. Pan Bednarczyk stwierdza w kwestii debat przy okazji poprzednich wyborów: “Uważam że były bardzo pożyteczne, bo…” Ha hahaha Tak Panie burmistrzu… wtedy były bardzo pożyteczne ponieważ wylansowały gościa, którego nikt, nigdy i nigdzie nie widział i nie słyszał. Gość z kółka wędkarskiego z aniołem stróżem za plecami został najważniejszym człowiekiem w gminie.

  Może się Pan zacząć już pakować. I mam nadzieje, że już Pana więcej nie zobaczę… a tym bardziej nie usłyszę.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +13 (ocen: 27 )

  Flucky
  29/09/2014 19:59

 2. Obecny burmistrz wykazał się niestety po raz kolejny wyjątkową arogancją i lekceważeniem. A mimo wszystko szkoda. Najwyraźniej jednak nie ma już nic do zaoferowania. Odnoszę wrażenie, że już się wypalił. Pokazał jednocześnie gdzie ma nas mieszkańców. Bardzo przykre jest to podejście.
  Dla mnie wybór jest w tym momencie prostszy, będę wybierał jednego z trzech Panów, którzy chcą się zaprezentować i z miłą chęcią wysłucham co mają do powiedzenia.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 19 )

  Jerry
  29/09/2014 20:15

 3. Dla mnie odmowa udziału w debatach jest kompromitująca. Dobrze Flucky mówisz, że wtedy pan burmistrz uważał debaty za potrzebne, bo potrzebował darmowej reklamy. Teraz reklamę daje mu samo bycie burmistrzem + jakieś ogłoszenia, wydawnictwa, reklamy, przecięcia wstęg. Czyli teraz ta reklama w sumie dla niego już jest darmowa i jej nie potrzebuje…

  Chciałem zobaczyć jakie plany dla gminy ma człowiek, którego obecnie zatrudniam na stanowisku Burmistrza. Chętnie bym zobaczył o co pyta innych kandydatów, o co oni zapytają jego. Jak odpowiedzą, jak będą dyskutować. JAKA BĘDZIE KULTURA? Lub czy w ogóle będzie?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 17 )

  Wojtek
  29/09/2014 20:50

 4. Witam, po długiej przerwie.Skoro robi się gorąco na forum a zimno na dworze to fajnie tak sobie wpaść.
  Ja uważam że debaty są potrzebne, ale nie konieczne. Nie ma co się oburzać. tak naprawdę nasi mieszkańcy, Naszej Gminy znają już trzech kandydatów, a tylko czwarty wymaga “promocji”. I tak jak słusznie tutaj zauważono cztery lata temu Paweł Bednarczyk nie był szerzej znany i występowanie na takich debatach pozwoliło jemu się “popromować”. Ale w tedy nie było kandydata związanego z ST. A teraz jest i jakkolwiek by nie patrzył, jak mocno będzie się starał Pan Maciej być niezależny , kompetentny to i tak nie uwierzę w brak ustawki. Jeden z kandydatów jest bardzo mocno powiązany ze wszystkimi strukturami Pana Macieja. A tego zdrową konkurencją bym nie nazwał. No i wychodzi na to że tylko jedynie Pan Sławek nie ma swojej gazety do promowania się.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 18 )

  marcinb
  29/09/2014 21:26

 5. “Jak zapewne Pan pamięta, przed poprzednimi wyborami brałem udział w takich debatach.” – Paweł Bednarczyk

  Haha, tak. I Pan Maciej Pamięta i mieszkańcy pamiętają słynne przypowieści rodem z biblii o cudach jakie mieliśmy widziec czy chociażby o “aniele stróżu”. Może więc trzeba zaprosic Banaszka na debatę bo to w końcu on ma się czym pochwalic, on był szyją która kręciła głową w tej kadencji. A zasług wiele.Zapewne by poopowiadał:

  wziełem pogoniłem ze szkół Krysika, Sitka, hehe, Białka z CK, hehe, narobiłem porządków za co zostałem hojnie nagrodzony przez burmistrza wraz z resztą urzędników na sumę pół miliona złotych.Trochi pokończyłem po tych poprzednich babrakach co to kanalizację i wodociągi chcieli zrobi, musiałem bo kase załatwili. Nie wspomne już o fachowcu ze śląska do kierowania Centrum Kultury czy masie fachowców w urzędzie. Bo to co kiedyś robił jeden człowiek, teraz robi trzech. Bo ja w Boga wierzę i nie jestem za wyzyskiem robotnika. A to że jestem bardzo bogobojny to widac chociażby na moim samochodzie. Mam tam rybkę.

  Więc panie Bednarczyk, przyślij pan zastępcę bo to zacna postac wstydu nie narobi, zresztą chyba on ważniejszy skoro więcej od pana zarabia.

  Wstyd jakiego żadna chyba gmina w tym kraju nie dostąpiła. Po co przychodzic i patrzec ludziom w twarz, łatwiej się warczy zza biurka i w białych rękawiczkach załatwia swoje.

  Tak panie Bednarczyk, pamiętamy my, mieszkańcy, te obietnice, tyle że nic z tego nie wyszło i teraz wstyd jak beret. Że pan ma w ogóle czelnośc kandydowac. To nie po chrześcijańsku.

  Co do samej debaty. Nikomu nie zaszkodzi, kazdy będzie miał otwarte usta żeby mówic. Czy jest promocją jednego z kandydatów? A nawet jeśli tak jest, to co? Niech sie promuje, każdy ma prawo do swojej promocji, nikt nikomu nie zabroni jakichkolwiek metod.

  Myślę że społeczeństwo które wybrało w poprzednich wyborach obecnego włodarza nie zrobi podobnego błędu ufając w ślepe obiecanki. Że za postawieniem krzyżyka przy nazwisku zadecydują konkrety, doświadczenie i realne namacalne wyniki i osiągnięcia.

  I na koniec jeszcze słówko do pana Bednarczyka. Podobno człowiek uczy się na błędach. Jeśli tak, to pan jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie.A mieszkańcy, co mam nadzieję że nastąpiło, na tym jednym błędzie z 2010 roku chyba się wiele nauczyli.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 19 )

  krasny
  30/09/2014 09:20

 6. Wybacz marcinb, ale się z Tobą nie zgodzę. Znaczy… w części. Otóż moim zdaniem wtedy nie było kandydata ST jak i teraz nie ma kandydata ST. Nie zmienia faktu, że Pan Bednarczyk spotykał się wtedy z ciepłą neutralnością (ST, ale i całego społeczeństwa) w oczekiwaniu na nowe otwarcie, na nowe lepsze. Teraz jest dokładnie tak samo… tyle, że kandydatów na owe lepsze jest więcej (wtedy był tylko Bednarczyk).

  Wybacz, ale o ile nie ma dramatu i afery z tym że oto Pan Bednarczyk podziękował to jednak płacz nad tym, że startuje ktoś z KASTOR-a jest zwyczajnie słabe. A wyciąganie tego jako argumentu przeciwko udziałowi w debacie, zarzucanie stronniczości, a wręcz oszustw ST jest śmieszne albo wręcz żenujące.

  Czytając programy… najlepszy i najbardziej przekonujący jest jak dla mnie właśnie owy człowieka z KASTOR-a. Ale jest on dla mnie człowiekiem anonimowym, a skoro zatem papier przyjmie wszystko (na papierze to i ja wymyślę program, który powali wszystkich) to zawsze kieruję się zasadą “po czynach ich poznacie”. Więc jeśli taki człowiek chce mieć mój głos to najpierw muszę zobaczyć jego kilkuletnie działania. Moim zdaniem Burmistrzem powinien być taki człowiek, który pracuje latami na to stanowisko. I nie zostaje burmistrzem dla władzy i pieniędzy. To stanowisko ma być zwieńczeniem jego życia, a nie celem :D

  Z tego powodu coś mi się wydaje, że kandydat KASTOR nie ma większych szans z takim Panem Czarnogórskim. Zwłaszcza, że ludzie na jednym anonimie się ostatnio pośliznęli. Marcinb… ludzie maja tendencję do skupiania się na pierdołach. Ten ma gazetkę, a ten nie ma. Ten weźmie udział w debacie, a ten to nie. Ten jest promowany, przez Puławskiego. NO I CO Z TEGO??? A ja Tobie mówię… to wszystko to jest ble ble ble ble. Niech wszyscy pokażą co zrobili dotychczas, jaki maja plan na przyszłość, niech staną i pokażą swoje umiejętności przekonywania, interpersonalne, prezentacji. To są rzeczy istotne, a nie to kto za kim stoi.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 15 )

  Flucky
  30/09/2014 09:32

 7. Flucky – bardzo merytorycznie. Aż miło będzie odpisać na taki tekst.
  Tylko że , widzisz Pan Tomasz już rządził, czy tam współrządził gminą. I jak pamiętam to cztery lata temu i Pana Tomasza odsuneli ludzie od stołka. Za co to niech każdy sobie przypomni. W ciąż się pisze o braku sukcesów Bednarczyka. A jak ktoś by sobie zadał trudu zliczenia wpływów zewnętrznych dodatkowych środków pieniężnych to właśnie za Pawła takie były. Poprzednia ekipa przez 8 lat nie była w stanie zrobić jakiegokolwiek parkingu przy stacji, za kadencji tej ekipy powstał w kilka miesięcy. Poprzednia ekipa dwa albo i trzy razy starała się o dofinansowanie do projektu wodociągowego , ale to po pierwszym roku urzędowania własnie Pawłowi udało się zdobyć te dofinansowanie. Później już poleciało Kozły, Łysobyki, zmieniono tez poprzedni projekt bo okazało się że nie zaplanowano przyłączy. Buduje się hala sportowa, wykonano drogę na Franciszków, jak pamiętam była w tragicznym stanie. Już za parę dni będzie wreszcie po 20 latach droga Tłuszczańska w Chrzęsnem. Jeżeli piszesz że po owocach poznamy , czyż to nie są owoce? to nad czym ma iść i debatować? A plan na przyszłośc chętnie i ja poznam, bo go jeszcze nie znam.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -10 (ocen: 20 )

  marcinb
  30/09/2014 09:49

  • Panie marcieb
   pisze Pan hala sportowa.
   Uważam, że to zbyt wielkie określenie.
   właściwym będzie – sala gimnastyczna.
   Na tym obiekcie nie da się żadnych zawodów sportowych przeprowadzić, ze względu na jego mini rozmiar.

   Planując budowę hali sportowej z prawdziwego zdarzenia należałoby zaplanować wykup gruntu w kierunku ul.Przemysłowej aby pobudować obiekt o właściwych rozmiarach. Koszty budowy nie byłby dużo większe a ranga obiektu zdecydowanie tak.

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 5 )

   Jerry
   01/10/2014 00:23

 8. Do marcinb kilka pytań:

  1. za co ludzie odsunęli Tomasza Czarnogórskiego ze stołka?
  2. ile środków zewnętrznych pozyskała obecna ekipa i na jakie inwestycje

  Mógłbyś kolego nie zmylac społeczeństwa kasą na kanalizację i wodociągi ? Bo to każdy wie w tym mieście że akurat te inwestycje powstały z projektów poprzedniej ekipy i duża zasługa w tych pieniądzach właśnie Pana Czarnogórskiego. Tyle tylko że pieniążki przydzielono gminie już za czasów Bednarczyka, ale nie on tą kasę załatwił.

  I wymieniaj te owoce tutaj leciutko to się inni odniosą do twych słów. Parking ? A to jakaś wielka inwestycja? To jest miara sukcesu dla Ciebie? Hala sportowa na kredyt? A czego na kredyt nie można zrobic?

  I zapytaj się Bednarczyka jakie jest zadłużenie gminy i czy w ogóle jest jakakolwiek kasa na wkład własny w przyszłą jakąkolwiek inwestycję. A żeby cokolwiek pozyskac z unii, swojej kaski trzeba miec, no ale Ty jesteś jak czytam dobrze poinformowany :)
  Więc nam tu odpowiesz solidnie, prawda ?

  I jeszcze na koniec taka sprawa. Jeśli Czarnogórski taki zły, to czemu Bednarczyk po wygranych wyborach mu proponował stołek zastępcy ? A wiesz czemu Czarnogórski odmówił? Bo są na tym świecie ludzie co maja jakąś twarz i honor.

  Nie ukrywam że jestem po stronie Czarnogórskiego. Sprawdza się jako radny powiatowy, sprawdził się w LGD pozyskując 21 mln zł na nasze tereny. To są fakty, liczby które akurat do mnie trafiają. O kulturze rządzenia to nawet nie wspomnę.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 17 )

  krasny
  30/09/2014 10:43

 9. krasny, wywołany do tablicy przybywam
  1) odsunęli pana białka i Pana Tomasza – oficjalnie podawali obaj że jak Białek zostanie wybrany na kolejna kadencję to Pan Tomasz zostanie ponownie vice.
  2) zaproponował Panu Czarnogurskiemu vice bo w radzie zasiadło 8 radnych mocno z nim powiązanych, to jako mądry gospodarz chciał do współpracy wciągnąć wszystkich dla dobra gminy. jak by się zgodził to by nie było tych kłótni o które tak się oskarża Pana Burmistrza.
  3) piszesz że się nie zgodził na współpracę bo ma honor i chciał zachować twarz, – a honorem jest w spierać władzę która nielegalnie buduje budynki? i za którą to trzeba płacić odszkodowania.
  4) hala sportowa na kredyt – akurat tej inwestycji i ja nie byłem przychylny bo miała kosztować 9 mln, a będzie ok. 5 mln.- 6 mln i dostała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości ponad 1 mln zł.
  5) samo napisanie projektu nie jest sukcesem , pozyskanie i z realizowanie jest sukcesem i nie zapominaj że skoro tak chwalisz autora to też były i problemy bo kilka rzeczy przeoczono np. przyłącza. Ale za to pewnie obarczysz winą Bednarczyka.
  6) pozyskane fundusze zewnętrzne są w wysokości – 30 000 0000. zł ale dokładniejsze dane podam jak znajdę chwilę na ponowne przeanalizowanie budżetu.Za poprzedniego Pana Burmistrza Białka nie było tyle i przez dwie kadencję.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 15 )

  marcinb
  30/09/2014 11:07

 10. W tych wyborach znowu wybieramy mniejsze zło. Niestety.

  Parking. Niektórzy przyczepią się do tego jak on jest wykonany. Ja z pewnością nie. Niektórzy pewnie chcieliby wylać go asfaltem, pokryć kostką, może jeszcze jakiś sanitariat tam postawić itp itd. Moim zdaniem taki parking jak jest teraz jest w sam raz. wiele nie kosztował ,swoją funkcję spełnia. tyle tylko, że jest to jedyne co pozostawia po sobie dobrego ten burmistrz.

  Hala. Wybacz, ale na kredyt każdy głupi potrafi zbudować. Odpowiedz mi na pytanie czy Pan Bednarczyk wziąłby na siebie kredyt dla zbudowania takiej hali. Nie. Czemu? bo ta hala wbrew temu co niektórzy twierdzą nie będzie się samofinansować, będzie generować spore koszty (a pomijam fakt, że pewnie w związku z nią pojawi się konieczność dodatkowych etatów). Burmistrz robi zarzut, że ST będzie robić ustawkę. No to ja mam pytanie czemu ta hala powstaje w rekordowym czasie i bez spoglądania na koszty – grunt by była oddana przed wyborami. Ładna kampania… tylko, że nas to kosztuje kilka milionów złotych.

  Z tymi wodociągami to chyba jednak nie masz racji. Proces wodociągowania jest skomplikowany i długotrwały. Zanim wbije się pierwszy szpadel, zanim wjadą koparki i będzie cokolwiek widać, to potrzeba czasami lat. Nie uwierzę, że w przypadku Tłuszcza cały proces – od projektu, po finansowanie i wykonanie udało się załatwić w ciągu roku. Jeśli ktoś tak mówi to zwyczajnie buja. Jestem gotowy się z Tobą założyć, że cały proces został przygotowany właśnie za kadencji poprzedników i jedynie realizowany jest za kadencji obecnego Burmistrza. Robotę wykonali poprzednicy a plusy zbiera obecna ekipa.

  I teraz…

  Burmistrz obiecywał przyjazny urząd. Prosta sprawa – zmiana godzin urzędowania? NIC. Zmiana Godzin sesji rady – NIC. Fachowa i szybka obsługa – NIC.

  Obiecywał walkę z deficytem i zadłużeniem gminy – NIC. Wzrosło wręcz do astronomicznych poziomów. Jesteśmy tuż pod progiem ostrożnościowym. Nie przeszkadzało to burmistrzowi:
  - wypłacać najbliższym astronomiczne wynagrodzenia
  - wypłacać astronomiczne premie
  - wybudować halę na kredyt z minimalnym dofinansowaniem (w zdecydowanej mierze na kredyt czyli na nasz koszt)

  I teraz mam do Ciebie pytanie. Czy Pan Bednarczyk swoimi pieniędzmi również by tak gospodarował? Tak jest gdy nie ma odpowiedzialności za to co się po sobie zostawia.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 17 )

  Flucky
  30/09/2014 11:14

 11. Rozumiem krasny, że jesteś za Panem Czarnogórskim, ale powinieneś unikać sytuacji by sympatia do kogoś determinowała wszystko. Co do wodociągów to nie jestem pewien czy masz rację jakoby to Pan Czarnogórski załatwił finansowanie i przygotował projekt. Nie jest przypadkiem tak, że zrobił to właśnie Pan Białek?

  Ja na obecną chwilę nie jestem za nikim. Zobaczę debatę, zobaczę programy to się zagłosuje. Z pewnością nie będę decydował zanim nie posłucham. Nie wykluczam nawet głosu na Pana Bednarczyka, choć trudno mi sobie wyobrazić by pozostali okazali się gorsi i nie potrafili mnie przekonać. By to źle świadczyło o konkurencji. Przy tak słabym burmistrzu każdy (nawet anonim) ma spore szanse na zwycięstwo.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 11 )

  Flucky
  30/09/2014 11:24

 12. marcinb, to jak Twoim zdaniem “pozyskuje” się pieniadze skoro napisanie projektu przez poprzedników to taka błachostka?
  Ja mam wiedzę, ze kasa na wodociągi i kanalizację była przyznana gminie za poprzedniej ekipy, tyle że faktycznie spłynęła do gminy po wyborach. Więc pytam ponownie, jak się taką kasę pozyskuje?

  I z tego co wiem, to pewnie te 30 mln zł to właśnie budżet na kanalizację, czyli wychodzi mi że za tej kadencji nie pozyskano nic albo niewiele.

  Pozyskanie miliona na dofinansowanie hali to śmiech na sali. Ja osobiście jestem za tą halą, chocby i za kredyt bo się tamu miastu i młodzieży należy jak psu buda. Tylko że nie rozpatruje hali w kategorii sukcesu władz miasta.

  I na koniec mała prośba do czytelników. Może ktoś zna fakty jak to było z kasą na kanalizację, może ktoś ma materiały na ten temat? Może Pan Panie Puławski by to opisał, sprawdził? Bo takie przeciąganie liny, jak sie domyślam z jednym z urzędników, mało już kogo obchodzi :)

  No i jaki procent zadłużenia jest obecnie w gminie?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 10 )

  krasny
  30/09/2014 11:45

  • Zadłużenie gminy w 2014 roku wg. założeń uchwały budżetowej to 30,5 mln zł, co procentowo daje 55,26%. Maksymalne dopuszczalne zadłużenie to 60% – jak dobrze pamiętam.

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 8 )

   Łukasz
   30/09/2014 12:00

 13. Flucky, oczywiście masz rację. Ja pisząc o kasie na kanalizację miałem na myśli poprzednią ekipę w której zasiadał Czarnogórski. Białka nie wymieniam tylko dlatego, że nie kandyduje w wyborach. Odnoszę się do tych którzy startują.

  Czytałem w prasie na długo przed wyborami o tym że gmina dostała finansowanie kanalizacji. Więc niech mi nikt nie wmawia że Bednarczyk “pozyskał”, albo niech wyjaśni co to znaczy pozyskac. Bo z wypowiedzi marcinab wynika mi, ze to oznacza chodzenie z kims do kina czy na wódkę, zapraszanie się do domów itp. W każdym razie na pewno nie napisanie i złożenie własciwie sporządzonego projektu, bo to żaden sukces ponoc :)

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 8 )

  krasny
  30/09/2014 11:58

  • Co do dofinansowania projektu wodociągów i kanalizacji:

   Tak duża inwestycja w Tłuszczu, bez zewnętrznego wsparcia, nigdy nie byłaby możliwa. Przyznane dofinansowanie stanowi bardzo dużą część gminnego budżetu. Już od samego ogłoszenia konkursu, ten projekt wzbudzał dużo emocji. Złożono go pod koniec 2008 roku. W połowie 2009 roku pojawiła się lista rankingowa, wg której wniosek z Tłuszcza miał otrzymać dofinansowanie. Okazało się jednak, że ze względów formalnych wszystkie projekty muszą zostać ocenione ponownie. W konsekwencji powtórnego sprawdzenia i przeliczenia puli środków po mniej korzystnym kursie euro, tłuszczański wniosek wylądował pod kreską. Burmistrz Białek wszczął jednak procedurę odwoławczą, gdyż dopatrzono się błędów w ocenie. Po wyborach w 2010 roku nowe władze trzymały rękę na pulsie. W kwietniu 2011 roku opublikowano listę rankingową, wg której wniosek z Tłuszcza miał ponownie otrzymać dofinansowanie. Zmniejszono jednak wysokość przyznanych nam pieniędzy. Otrzymamy wsparcie w postaci 59,75% kosztów całej inwestycji zamiast wnioskowanych początkowo 85%.

   Całe to opóźnienie wprowadziło dużą niepewność w realizacji inwestycji. Ostatecznie, projekt złożony do konkursu cztery lata temu, będzie realizowany w ciągu najbliższych miesięcy.

   – To nie wina urzędników czy ich opieszałości, tylko wynik ciągłych procesów implementacji środków europejskich, gdzie muszą być zachowane wszystkie zasady m.in. przejrzystości i równego traktowania – tłumaczył przyczyny opóźnienia marszałek Adam Struzik.

   http://stacja-tluszcz.pl/?p=6172

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +6 (ocen: 8 )

   Łukasz
   30/09/2014 12:09

 14. Łukasz, serdecznie dziękuję za informację. Widac jak na dłoni kto załatwił kasę a kto jedynie trzymał rękę na pulsie.

  Teraz już wiem co oznacza “pozyskiwanie”, to trzymanie ręki na pulsie.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 10 )

  krasny
  30/09/2014 12:29

 15. Jednym słowem projekt przygotowała ekipa Białka (sugeruje jednak nie pomijać). Otrzymali decyzję pozytywną i dofinansowanie w 85%. W skutek wszczętej ponownie procedury Tłuszcz miał dostać 0%. Białek zrobił tyle ile się dało… odwołał się i tu… kończy się kadencja.

  Następny Burmistrz (Bednarczyk) trzymał rękę na pulsie. Rozumiem, że gdyby decyzja została podtrzymana na poziomie 0% to nowa ekipa by zdechła z powodu nikłego pulsu. Stosując metodologię zwolenników Bednarczyka mógłbym jednak powiedzieć, że ten Burmistrz stracił ponad 25% dofinansowania, które uzyskał Białek. Nie zrobię tego :D

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 11 )

  Flucky
  30/09/2014 12:45

 16. A teraz na serio zaczynam się martwic halą sportową. Miała kosztowa 9 mln a bedzie kosztowała 4-5 ? Na czym aż tak zaoszczędzono? Nie będzie podłogi? Ogrzewania? No nie wiem. Takiej gospodarności to w wykonaniu naszych władz, ba, żadnej władzy bym się nie spodziewał. Może jak zwykle prowizorka aby wstęgę przeciąc przed wyborami? A może wykonawcom się nie zapłaci a zapłacą następcy? No nie wiem. Coś mi tu nie gra jak wiem ile kosztuja tego typu obiekty. Porządny dom to koszt pewnie miliona złotych w obecnych czasach.

  W kazdym razie przypomina mi sie scena z filmu “Poszukiwany poszukiwana” z mniej więcej takim tekstem:
  “to może to jezioro dajmy tu…”
  podczas projektowania osiedla bloków.

  No ale racja, oszczędności muszą byc. W końcu z czegoś te nagrody trza popłacic.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 10 )

  krasny
  30/09/2014 12:52

 17. Odniosę się do Waszych obu wypowiedzi .
  Załóżmy inną wersję , kończy się kadencja Białka, zaczyna Bednarczyka, i ten ma gdzieś stare projekty , nie robi nic , nie jeździ do Wojewody, vice Premiera. Zostawia to wszystko i co ? i w tedy byście pisali jako to zniego jest gospodarz. A prawda jest taka że jako dobry gospodarz pociągną projekt i doprowadził go do realizacji. Zły by tego nie dokonał.
  NAGRODY – pisałem już kilka razy w innym poście – Bednarczyk dał w jednym roku duże premie – fakt. Ale premie mają to do siebie że się je daje , i przestaje się je dawać. Poprzednia ekipa którą tak bronisz dała PODWYŻKI co roku przez dwa lata po 150 tys. W sumie podniosła wciągu dwóch lat pensję o 300 tys. i te pieniądze co roku trzeba wydać jak łatwo policzyć od momentu pierwszej podwyżki minęło 6 lat w sumie budżet gminy dostał po kieszeni 1 650 000 zł. I kolejne lata będzie dostawał. Kolejna kadencja to 1 200 000 zł. I to dzięki człowiekowi który już nawet nie startuje a w tym czasie vice był – nie kto inny jak Pan Tomasz. I co to jest te 230 000 premii przy tych kwotach ? to ledwo końcówka kosztów na jedną kadencję.
  Co się tyczy projektu i budowy hali koszt będzie znany już nie długo , ale dlaczego wyjdzie taniej bo na początku zakłada ktoś budżet, później ogłasza się przetargi i ktoś mówi że to się da zrobić taniej. I robi. A efekty poznamy niebawem.
  termin oddania hali – no pewnie faktycznie nie przypadkowy , a co ma się chwalić że to on załatwił gdy już nie by był Burmistrzem, tak jak teraz chwalicie Białka za wodociągi ?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 15 )

  marcinb
  30/09/2014 15:27

 18. a co powiecie o Gimnazjum w Jasienicy? o boisku tam wybudowanych, o boisku i łączniku w Mokrej Wsi, o ul. Tłuszczańskiej, o drodze do Franciszkowa?
  Co się tyczy tych projektów wodociągowania Kozły, Wólka Kozłowska, Klonowa i Norwida to wszystko od początku robił Bednarczyk.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 16 )

  marcinb
  30/09/2014 15:33

 19. Yyyy… Pan Bednarczyk właśnie nic nie musiał robić i nic nie robił. Z tego też powodu mógłbym robić mu zarzut (a nie robię tego), że przez jego nic nierobienie straciliśmy 25% dofinansowania. Ekipa Białka złożyła odwołanie i zostało ono przyjęte. Gdyby Pan Bednarczyk nic zatem nie robił to właśnie byśmy mieli to co mamy czyli niecałe 60% dofinansowania.

  Co do premii… nie jest czymś normalnym premia na poziomie tych z Tłuszcza. To jest patologia. O ile wzrosły pensje (licząc z premiami) wynagrodzenia urzędników w Tłuszczu za kadencji Bednarczyka, co?
  Robiłeś zestawienie ile wynosiły wydatki na urząd za czasów Czarnogórskiego, za czasów Białka a ile za czasów Bednarczyka???

  Żeby była jasność… jestem fundamentalnie przeciwny budowie tej hali, zwłaszcza zaś takiej hali i w ten sposób (na kredyt). Jak nie stać ciebie aby coś kupić za swoje to zwyczajnie ciebie na to nie stać – taką kieruję się zasadą. Ale jeśli już tak robimy to… czemu temat nie był załatwiony w ciągu pierwszych lata kadencji (nie byłoby zarzutu, że jest to robione wyłącznie po to, aby przeciąć wstęgę tuz przed wyborami). Czemu jest to robione na chybcika – przez co projekt jest tak sobie przygotowany więc i dofinansowanie mizerne? I po co się to robi… dla poklasku i pochwalenia się czy po to aby coś dla gminy zrobić (wtedy nie patrzy się czy będą efekty za mojej kadencji czy następcy). To są pytania mój drogi kluczowe!!

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 13 )

  Flucky
  30/09/2014 15:52

 20. @marcinb
  A raczej Panie PB (lub ktoś z najbliższego otoczenia)
  Niech Pan Przyjdzie na debatę i opowie o tych wszystkich swoich “zasługach”.
  Wyborcy nie są kretynami, ocenili zasługi Białka po kadencji, ocenią i Pana !

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 11 )

  Marek_K
  30/09/2014 17:26

 21. “Załóżmy inną wersję , kończy się kadencja Białka, zaczyna Bednarczyka, i ten ma gdzieś stare projekty , nie robi nic , nie jeździ do Wojewody, vice Premiera. Zostawia to wszystko i co ? i w tedy byście pisali jako to zniego jest gospodarz. A prawda jest taka że jako dobry gospodarz pociągną projekt i doprowadził go do realizacji. Zły by tego nie dokonał.” @marcinb

  Chłopcze, żeby nie napisac “dzieciaku.
  Każdy jeden by to zrobił bo to było podane na tacy. Tyle że to żadna zasługa a obowiązek. Ale cieszy mnie fakt że już przestałeś krzyczec że kasę pozyskał Bednarczyk a wyraźnie się przyznajesz do tego że pociągnął dalej. Miał inne wyjście? :)

  Masz sporą wiedzę jak widzę, więc pochwal się swoim burmistrzem i pokaz w końcu ile kasy i na co załatwił. Ale konkretnie a nie pierdzielenie o niczym. Np.
  droga …. tyle kasy
  gimnazjum….. tyle kasy

  Bo wiesz…. za Białka też się robiło. Odmalowano wieżę ciśnień, ustawiono parowozik w centrum…..tylko to sa nie osiagniecia a zwyczajna kosmetyka. Tak jak sadzenie kwiatków czy wymiana krawężników. A za Białka robiło się tez chodniki, przejazd wyremontowano, kilka dróg powstało, nakładek. Zrealizowano mase projektów unijnych, w tym ten którym sie tak szczycą obecni władcy. Kanalizacja.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 9 )

  krasny
  30/09/2014 19:06

 22. Orlika zimowego pobudował Białek a na otwarcie go nie zawołali. Na zdjęciach wstęgę ciął Bednarczyk z Klockem który podobno był wtedy przez godzinę vice burmistrzem.
  Wodociągi kanalizacja to jak wyżej napisano pan Białek miał pecha że to tyle trwało ale twierdzenie że to Bednarczyk wszystko załatwił to zwyczajne kłamstwo.
  Białek nie był najlepszym burmistrzem to mu wyborcy powiedzieli NIE. Teraz to samo będzie z Bednarczykiem. Nie ma ta nasza gmina szczęścia do gospodarzy.
  Marcinb” jakieś bzdury tu klepie normalnie aż się zastanawiam czy nie obiecali mu nowego munduru za to czy jak. Wodociąg z Kozłów to robota Benarczyka po całości i za to brawo ale te projekty wodociąg Klonowa to za Białka było robione przecież 100%. Nie wiem skąd ten człowiek ma dane. Gimnazjum w Jasienicy wykończył. Tu się 2 burmistrzów nie popisało. Jeden budował 3 lata drugi wykańczał 3 lata. Żenada i tempo jak na socjalistycznej budowie.
  Bednarczyk gazet się boi i dobrze ktoś przypomniał jak w domu kultury był zakaz fotografowania. Jak w telewizji pokazywali Bednarczyka to zawsze musiał jakiś przypał odwalić że się wstydziłem że jestem z Tłuszcza. Duża wioska i w dodatku mało ładna.
  Marcinb fajnie napisał od odsuwaniu od stołka. Trochę bez sensu ale coś w tym jest. Teraz ludzie podziękują burmistrzowi Banaszkowi i wice Bednarczykowi. Kto zarabia więcej ten chyba jest burmistrz. Ja tak oceniam tą sytuację. A nawet jak ktoś powie że Bednarczyk nie jest zły to zastępca wiadomo szkoda słów. Marcinb czy dobry burmistrz wziąłby sobie takie zastepce? Nie rób sobie chłopie jaj. Nawet chłop ze wsi widzi że coś tu nie gra z takim wice.
  Flucky zgadzam się z większością co piszesz ale z jednym nie. Pisałeś czy Bednarczyk tak samo by postępował ze swoim prywatnym budżetem. Tu nie miałeś racji. Chatę ma nasz burmistrz na kredyt i przez kadencje bardzo mało spłacił no to druga kadencja konieczna żeby dał radę bo kredyt to nie ma żartów. Dajcie mu jeszcze szanse zmiany na lepsze w budżecie domowym konieczne. Frajerzy. Zobaczcie majątek na początku kadencji i teraz. Mistrz zarządzania budżetem w domu i w gminie. Mistrz w dobieraniu współpracowników. Tam ma wicemiszcza Banaszka tu ma miszcza Marcinab. A może to ten sam człowiek? Jajeczna gmina Tłuszcz idzie do wyborów. Dobrego burmistrza może wybrać przypadkiem.
  Oświadczenia majątkowe za 2010 i za 2013. Patrzcie i płaczcie bo to nawet nie śmieszne.
  W 2010 r. miał kredyt na dom 150.000 pln.
  http://www.tluszcz.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=1240&bar_id=453
  W 2013 kredyt 131.000 a poza tym kredyt odnawialny 15.000. Czyli przez 3-4 lata spłącił ile? 4000 zł. Gospodarz że ho ho.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 7 )

  Marek
  30/09/2014 22:46

 23. to z 2013 roku link http://www.tluszcz.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=5429&bar_id=1950

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 3 )

  Marek
  30/09/2014 22:46

 24. Oszczędności ile wpisał burmistrz w oświadczeniu? O zł. Gdyby trzeba było chleb kupić musiał by chyba karty kredytowej użyć. Możę zróbmy kwestę na mieście na kebaba dla burmistrza. Marcinb da 2 zł, ja dam 2 zł i każdy z komentatorów.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )

  Marek
  30/09/2014 22:51

 25. Dobra analiza Panie Marku.

  W 2010 są nawet jeszcze jakieś oszczędności – 4 635,28 zł. W 2013 już 0 zł. Normalnie bez grosza przy duszy. Ten kredyt też – przez 3 lata spłacone 18 046,05 zł kapitału.

  Żadnych składników mienia ruchomego powyżej 10 000 zł nie posiada na 2013 r. Żadnej działki nowej działki przez okres kadencji nie kupiono.

  Cóż – z oświadczeń wynika, że duże potrzeby i bieżąca konsumpcja.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 3 )

  Wojtek
  30/09/2014 23:02

 26. No to nie doczytałem że miał te 4635 oszczędności. To jak dobrze policzyć to z tym kredytem odnawialnym wychodzi że długi ma takie same jak na początku kadencji nasz pan Bednarczyk. No to musi pośladeczki spinać i walczyć o 2 kadencję bo inaczej bieda w oczy zajrzy. Albo i KOMORNIK.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )

  Marek
  30/09/2014 23:11

 27. Dla porównania Pan Zastępca.

  oszczędności 2010: 46 000 zł
  oszczędności 2013: 59 000 zł

  nieruchomości – brak zmian 2010 a 2013 (2 domy i 4 działki)

  Składniki mienia ruchomego powyżej 10 000 zł – brak zmian 2010 a 2013 (2 samochody)

  Kredytów nie było i nie ma.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 4 )

  Wojtek
  30/09/2014 23:23

 28. marcinb nie lepiej było od razu się nazwiskiem podpisać? Wiemy, że jest pan promowany przez burmistrza na sołtysa chrzęsnego a kto wie może i na prezesa tamtejszego OSP. Stąd ta obrona przez Pana wszystkiego co Bednarczyka :) Przestał Dariusz O. wciskać swoje mądrości zaczął Pan.
  Usmiałam się tymi “ludzmi władzy”
  Reasumując nie ma na kogo głosować chyba na Sławka zagłosuję.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 12 )
 29. Pani Martyno
  dziś na mieści słyszałem: Trwają rozmowy. Banaszek che startować!

  I niech chłop startuje, a co tam. Facet konkretny z jajami, a nie tam jakieś nie wiadomo co? I tak już rządzi i tak. To się tylko gabinetami zamienią o ile będzie chciał wziąć Bednarczyka na zastępcę?
  A i do debaty pewnie nie będzie miał problemu aby przystąpić. Zawsze więcej powie od Benarczyka.
  Już wie, że urząd musi postępować zgodnie z literą (a nie literaturą) prawa.
  Mieszkańcy go chwalą, że dobry, że uczynny, że czuły, że rozmawia, że pomaga.
  A niechby już może zostanie

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 8 )

  Jerry
  30/09/2014 23:52

 30. To, że ktoś ma kredyt i go nie spłaca to wcale nie musi być dziwne. To jest ekonomicznie uzasadnione i w obecnej sytuacji wręcz pożądane. Po co mam spłacać skoro koszt pieniądza jest niemal zerowy. Tyle tylko, że w takiej sytuacji powinien pojawiać się przyrost w zgromadzonym majątku – oszczędności na rachunkach, akcje, czy też nieruchomości…

  No chyba, że… nie bierzemy tego pod uwagę, a burmistrzowie inwestują w sztukę lub skupują na rynku kruszce typu złoto, srebro, diamenty. Tyle tylko, że… jest punkt IX w tym oświadczeniu gdzie należy podawać składniki majątkowe powyżej 10tys zł. Jeżeli mam obraz za 5tys zł to oczywiście nie muszę go ujawniać. Ale jeśli mam takich już 3 no to jest pytanie… czy mam trzy obrazy po 5tys zł (jako, że żaden nie jest wart pow. 10tys zł to nie muszę ich ujawniać), czy też już mamy do czynienia z kolekcją i chyba należałoby wpisać “kolekcja obrazów warta 15tys zł”, nie? Rozumując sens oświadczeń ja przyjmuję, że owe obrazy, czy kruszce w takiej sytuacji powinny być ujawnione w oświadczeniach.

  Wniosek jest dość przykry… to nie są dobrzy gospodarze. Przez te lata kiedy byli u steru władzy nie spłacili zobowiązań, nie zwiększyli swojego majątku. Z tych oświadczeń wynika przecież, że ci ludzie zwyczajnie przejedli kilkaset tysięcy złotych.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 9 )

  Flucky
  01/10/2014 08:38

 31. Ale się rozszaleliście z tymi postami. pani martyna ma rację , trafiła właściwie z osobą , ale z niczym dalej. Powie mi Pani co dla mnie Bednarczyk z robił przez 4 lata że mnie promuje? zatrudnił moją żonę w urzędzie? – nie , mimo że startowała 4 razy i ma odpowiednie kwalifikacje przegrywa z osobami które tych kwalifikacji nie mają.
  ja osobiście rzecz ujmując to mam powody żeby pisać przeciwko Panu Bednarczykowi, a nie za nim. Ale że dobry gospodarz to go popieram dalej.
  Spłata kredytu, nie wiem ile i czego nakradliście wżyciu że za gotówkę budujecie domy, ale ja też mam kredyt hipotetyczny i na początku spłaty bardzo mało odliczają kapitału a dużo pobierają odsetek.
  o te brak oszczędności to bym tak się łapał, bo w życiu są różne przypadki np. choroby. A ja znam z telewizji polityka którego wożą limuzyną partyjną i ma wręcz długi, bo zapożyczył się, na leczenie swojej mamy. A nie ma rodziny, kredytu na budowę domu i innych tam uciążliwości życiowych.
  racja że wodociąg i kanalizacja to jest zasługa Pana Tomasza Czarnogurskiego, ale wiem też że to Paweł wystawał pod drzwiami gabinetów żeby ten projekt jednak przeszedł, i dla tego pisze o jego zasłudze w tej kwestii. I żeby nie było że się halę krytykuje bo jest budowana na kredyt, wodociągi są dofinansowane w wysokości ok. 55 % to te 45% też jest na kredyt.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 9 )

  marcinb
  01/10/2014 10:10

 32. “…przegrywa z osobami które tych kwalifikacji nie mają” – tak postępuje “dobry gospodarz”????

  Nie sądzisz, że się trochę zagalopowałeś sugerując, że jestem złodziejem (pisząc do ogółu rozumiem, że piszesz też o mnie)?

  Ja nie czepiam się kredytu, braku spłaty (co wręcz pochwalam brak spłaty w obecnych warunkach). Tyle tylko, że jeśli masz kredyt to musisz mieć gotówkę na jego spłatę w sytuacji kiedy sytuacja makroekonomiczna zmienia się nagle o 180% (a jest to możliwe obecnie). W przeciwnym razie… nie powinieneś brać kredytu, bo… nie wiesz po co on jest, jak się nim posługiwać, nie stać Ciebie na niego (tylko o tym jeszcze nie wiesz). Czepiam się właśnie braku środków na rachunku, bo po pierwsze pokazuje, że mają kredyt a mieć go nie powinni (źle inwestują… raczej uprawiają hazard), po drugie wskazuje to na brak umiejętności oszczędzania (brak gospodarności).

  Co do hali i wodociągów/kanalizacji. Widzisz różnicę w poziomie dofinansowania (gdybym był złośliwy mógłbym zarzucić Bednarczykowi kiepskie starania skoro Białek załatwił 85% dofinansowania na swoją inwestycję, a Bednarczyk taką mizerię na swoją?). To jednak zwróć uwagę na jeszcze inny fakt. Otóż Wodociągi mają to do siebie, że zarabiają na siebie (zwłaszcza w połączeniu z kanalizacją). Hala będzie przynosić tylko straty. Masz zatem mniejsze dofinansowanie an inwestycję deficytową.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 8 )

  Flucky
  01/10/2014 10:25

 33. Flucky , bardzo przepraszam że poczułeś się urażony, ale jak ktoś w dzisiejszych czasach buduje dom za gotówkę to jak dla mnie to jest cholernie dziwne, ale faktycznie użyłem za mocnego słowa. Przepraszam.
  Co tyczy się Białka to nic nie załatwił bo jego w niosek był odrzucany 2 razy. czyli załatwił 0 % , dofinansowanie załatwił Burmistrz Bednarczyk, a projekt wg moich danych stworzył pan Czarnogórski.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -3 (ocen: 7 )

  marcinb
  01/10/2014 10:41

 34. I to jest właśnie ta mentalność… ma pieniądze więc musiał ukraść.

  Oświadczenia majątkowe naszych burmistrzów są właśnie dla takich jak Ty. Nie ma co pokazywać, że się ma pieniądze, bo zostaniesz posądzony o kradzież. Lepiej pokazać, że się jest gołodupcem. Dla mnie te oświadczenia świadczą o tym, że Pan Bednarczyk burmistrzem być nie powinien, bo do niczego nie doszedł zanim został burmistrzem, a przez okres kadencji niczego się nie dorobił zarabiając ponad 10tys brutto. wniosek? Nie umie gospodarować swoim domowym budżetem.

  Zarabiam nieporównywalnie mniej, a moje oświadczenie majątkowe śmiem twierdzić wyglądałoby lepiej. Tak swoją droga to jestem przekonany, że z tym jest coś nie tak, bo to nie jest możliwe aby na dzień sporządzania oświadczenia gościu nie miał ani złotówki na rachunku.

  Jak ktoś buduje dom za gotówkę to faktycznie dziwne, ale nie z tego powodu co sądzisz. Gdybym miał taką gotówkę to bym wziął kredyt i stawiał dom, a gotówce pozwoliłbym pracować. Budowanie domu za gotówkę to głupota, ale branie kredytu jeśli nie masz pieniędzy na jego ewentualną spłatę w każdej chwili to głupota jeszcze większa. Więc dom budujesz za kredyt, ale gotówkę musisz mieć.

  Z tego co przeczytałem powyżej to wniosek Białka został odrzucony, ale potem zaakceptowany w sutek odwołania jeszcze za czasów Białka. Mam wrażenie, że jesteś pod dużym wpływem Pana Bednarczyka. nie wiem czym to jest spowodowane.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  Flucky
  01/10/2014 11:14

 35. Nie no oczywiście trafiają się ludzie którzy za gotówkę budują domy i maja ją z legalnego źródła, ale tacy to maja akurat i te lokalne i te krajowe sprawy w nosie. Oni nawet nie mogą sobie pozwolić na czytanie tych postów, bo szkoda im na to czasu. Można jeszcze za gotówkę postawić dom bo ktoś dostał spadek, bo ktoś sprzedał ojcowiznę, bo ktoś wygrał w Totka. Ale przynajmniej te 75 % domów stawia się jednak w kredycie, a i tak nawet jak postawi za gotówkę to na wykończenie bierze kredyt.
  Jeżeli chodzi o projekt to naciągasz fakty , Białek się odwołał, ale to za czasów urzędującego Burmistrza wniosek został zaakceptowany i nie wiem czasem bo pamięć może być myląca ale to było już po pierwszym roku urzędowania.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 4 )

  marcinb
  01/10/2014 11:31

 36. Czy ja dobrze rozumiem Marcina ?
  Domy buduje się biorąc kredyt żeby dziwnie nie wyglądało skąd taki Bednarczyk miał pieniądze, a potem nagle się spłaca dużą część biorąc duże pieniądze z znikąd (lub z pieniędzy które miało się już przed wzięciem kredytu) i to już dziwnie nie wygląda ?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  Marek_K
  01/10/2014 11:55

 37. Marek to Flucky napisał że jak ma się gotówkę na budowę domu to się bierze kredyt żeby mieć dalej własna gotówkę na inwestowanie ( co i w mojej ocenie jest bardzo mądre). A Bednarczyk spłacił przez rok tylko niecałe 5 000 zł swojego KREDYTU, co dla Fluckiego jest oznaka złego gospodarowania, a ja wyjaśniałem że tak się własnie spłaca kredyty hipoteczne, najpierw mały kapitał a duże odsetki , żeby z biegiem lat tendencja się odwracała.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 3 )

  marcinb
  01/10/2014 12:07

 38. Marcinb… teraz to ty przekręcasz moje słowa. Przeczytaj raz jeszcze co piszę… nie potępiam Bednarczyka za to, że nie spłaca kredytu. Wręcz przeciwnie. Jest to dla mnie jak najbardziej logiczne i gospodarne postępowanie!

  Ja zarzucam to, że kredyt nie maleje, ale nie rosną przy tym oszczędności lub majątek. Gdyby zadłużenie pozostawało na obecnym poziomie, a rósł majątek/oszczędności oznaczałoby to, że gość oszczędza. Gdy oszczędności/majątek nie rosną to oczekuje zmniejszania zadłużenia – wtedy masz, że gość skupia się na spłacie kredytu. Ale jeśli masz (tak jak tu) zadłużenie na niezmienionym poziomie i brak jakichkolwiek oszczędności to znaczy tylko tyle, że gość ani nie spłaca kredytu, ani nie oszczędza… zwyczajnie przejada/konsumuje. To nie jest dobry gospodarz :D

  “…przegrywa z osobami które tych kwalifikacji nie mają” – tak postępuje “dobry gospodarz”?

  Jeżeli piszesz, że 75% (skąd ten procent?) ludzi postępuje tak, że nie ma pieniędzy na pokrycie spłaty kredytu (przynajmniej znaczącej części) to ja Tobie mówię, że ludzie ci są nieświadomi. Zaciągają zobowiązania na grube pieniądze, a nie mają bladego pojęcia jaki jest mechanizm tego narzędzia. Potem skutkuje to płaczem nad ratą kiedy waluta zmienia kurs, kiedy zmieniają się stopy procentowe, czy (tak jak to będzie już niedługo) nad gwałtownym wzrostem raty w skutek zakończenia dopłat do RNS.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  Flucky
  01/10/2014 12:30

 39. Z tymi argumentami o spłacie kredytu i branie kredytu toja na 100 % się z Tobą zgadzam, tylko że nasze sytuacje finansowe są takie że My musimy ryzykować. Również uważam że każdy człowiek powinien mieć odłożone równowartość 6 miesięcznych zarobków, ale jestem realistą , to jest wyczyn do zrealizowania dla niewielkiej grupy ludzi.
  A to co już pisałem wcześniej o nieprzewidzianych wydatkach, to nawet jak coś odłożysz to może się okazać że to nie wystarczy jak trzeba będzie ratować np. zdrowie.i być może właśnie Paweł staną w takiej sytuacji że jemu te oszczędności się skurczyły do zero przez taką sytuację.
  Już po raz drugi wyciągasz temat z zatrudnieniem, osoba która została zatrudniona w ostatnim konkursie ma odpowiednie wykształcenie ,a le nie miła doświadczenia bo przez 8 lat wychowywała dzieci. I stąd napisałem że nie miała kwalifikacji, bo moja żona i ma mgr. i ma kilkuletni staż pracy w państwowej księgowości. Ale własnie mimo posiadanych kwalifikacji nie może być zatrudniona u nas w UG bo nie tylko Ty byś Bednarczyka za to gnębił i krzyżował na forum. a malvina by miała dopiero używkę do darcia szat : Bednarczyk po znajomości zatrudnia” !!!!!!

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 5 )

  marcinb
  01/10/2014 13:11

 40. Nie….Bednarczyk po znajomości nie zatrudnia. Zatrudnia wyłącznie fachowców z kraju, głównie z Łochowa, Klembowa choc i z Siewierza był rodzynek.

  A to przecież nie po znajomości….uchowaj Boże…

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 8 )

  krasny
  01/10/2014 13:25

 41. Musimy ryzykować? A kto nam kazał?

  To trzeba mieć odwagę, aby zaciągnąć kredyt na 300-500tys zł i więcej bez pokrycia w pieniądzu. Hazard gdzie na szali stawia się całe swoje życie. No cóż… jest cienka granicą miedzy odwagą, a głupotą.

  Wbrew powszechnej opinii kredyt jest dla ludzi bogatych, a nie biednych! Kredyt hipoteczny jest natomiast kredytem inwestycyjnym, a nie konsumpcyjnym (na zakup dachu nad głową).

  Co do oszczędności… wiesz… biorąc kredyt na konsumpcję (kupno mieszkania, samochodu, AGD -RTV) zmniejszasz swoją zdolność do oszczędzania. Każdy kolejny kredyt powoduje, że ta zdolność maleje, a rośnie pozycja po stronie wydatków. A wszystko sprowadza się do kwestii POTRZEB. Dokładnie taki sam mechanizm działa w gminie. Rosną nam wydatki związane z obsługą kredytu, nasza zdolność do gromadzenia środków na inwestycje maleje, bo wydajemy całą masę pieniędzy na pierdoły.

  Ale wracając do tematu…
  1. zarobiłeś ok. 500tys zł. W tym czasie oświadczenie wskazuje, że nie zrobiłeś oszczędności (nie odłożyłeś nawet grosza). Zadłużenie jak miałeś tak masz. To jest dobry gospodarz?
  2. Ma do wyboru człowieka z wykształceniem i doświadczeniem, ma człowieka z wykształceniem i bez wymaganego doświadczenia. Wybiera drugiego… to jest dobry gospodarz? Stoisz przed takim dylematem i zatrudniasz u siebie w pracy tego drugiego?
  3. Pan Bednarczyk to moim zdanie przy oświadczeniach robił kopiuj-wklej, a nie miał sytuacje losową. Raczej jest nieprawdopodobne aby musiał przeznaczać na owy przypadek losowy kwotę odpowiadającą akurat dokładnie kwocie jego wynagrodzenia. Ani więcej (wtedy np. pojawiłby się kredyt, pożyczka przy braku wzrostu majątku) ani też mniej (pojawiłyby się oszczędności).
  4. W d*** mam czy jest po znajomości czy nie. Jeśli była najlepsza spośród przedstawionych to powinna pracować w urzędzie. Tylko jakby się kto pytał (np. komisja – bo od tego jest) to po przedstawieniu wszystkich CV, złożonych wniosków powinno wynikać – fakt, była najlepsza.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )

  Flucky
  01/10/2014 13:50

 42. @Flucky
  Odnoście punkt 4
  Jak podsumujesz sprawę zablokowania kandydatury Sitka
  (nie wystawienie przez urząd mu papieru który jest niezbędny do ubielania się o kolejną kadencja jako dyrektor) ?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )

  Marek_K
  01/10/2014 14:30

 43. @Marek_K

  To już pisałem gdzieś chyba przy wywiadzie z Sitkiem. To ubeckie metody, bezczelnośc bez granic, chamstwo i prymityw najwyższej półki. Cały Banaszek. Tyle w temacie.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 9 )

  krasny
  01/10/2014 14:45

 44. Nooo… nie wiem czy tam jest jakiś termin na wydanie takiego dokumentu. Jeśli jest i urzędnik nie dotrzymał no to masz tu zwykłe, typowe niechlujstwo. Jeśli tego terminu nie ma, albo jest ale urzędnik się wyrobił to na miejscu Pana Sitka siedziałbym tam w Urzędzie im na kolanach aby wydali mi w terminie. I wtedy gdyby nie przyniosło efektu można stwierdzić, że jest to zwykły skandal.

  Prywatnie obstawiam raczej to drugie.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  Flucky
  01/10/2014 14:47

 45. Z tego co wiem to termin na wydanie dokumentu wynosił 3 miesiące (oczywiście można szybciej), a oni termin konkursu wybaczyli bodajże za miesiąc.
  Gdzie w przypadku Sitka (urzędującemu dyrektorowi)to urząd wystawiał ten dokument i urząd wymaga tego dokumentu od kandydata.
  Zrobili to w białych rękawiczkach.

  Czy taki dyrektor powinien przewidywać i wpadać w paranoje jaką świnie może mu zrobić “przełożony” ?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )

  Marek_K
  01/10/2014 15:29

 46. To jest jakaś paranoja z tą oceną w ogóle. Po co przełożonemu ocena obecnego dyrektora? Do wglądu żeby się zapoznac jaką się ocenę wystawiło swojemu dyrektorowi??

  No ja rozumiem że są wymagania formalne. Ale przesunięcie terminu konkursu na taki czas żeby w zapasie miec kilka dni to żenada. Z tego co szłyszałem Sitek parę dni po konkursie do którego go nie dopuszczono bo nie dostał od ogłaszających konkurs oceny, został po nią wezwany i wręczono mu ją z uśmiechem na twarzach.

  Tak chłopcy rządzą.

  SKANDAL obyczajowy !!!

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 8 )

  krasny
  01/10/2014 15:46

 47. Tyle że Pan Sitek mógłby nie przesunąc służbowo Pani Banaszek, a Pani Rychta…? :)

  Tak się dobiera elity

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 8 )

  krasny
  01/10/2014 15:56

 48. zapoznałem się kiedyś z tą sprawą. I oględnie rzecz ujmując mam tyle do powiedzenia co Wy. Też mi się, to nie podoba i tutaj powinno być tak jak pisze Marek K, jak można czekać na ocenę gdy samemu się tą ocenę ma napisać? To już jest paranoja. Ale mieli takie prawo i je bezwględny sposób wykorzystali. Myślę że takie praktyki są wręcz normalnością i każdy Burmistrz w dokładnie w takiej samej sytuacji by tak samo postąpił ( niestety).

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 4 )

  marcinb
  01/10/2014 16:14

 49. Myślę że takie praktyki są wręcz normalnością i każdy Burmistrz w dokładnie w takiej samej sytuacji by tak samo postąpił @marcinb

  To ty już lepiej nie myśl. Ja myślę że takie praktyki odeszły do lamusa razem z ubecją i komuną. Zostały tylko w miernych główkach psychopatycznych władców.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 9 )

  krasny
  01/10/2014 16:25

 50. Ale jazda bez trzymanki tu się kręci. Można się sporo dowiedzieć smaczków. Marcinb gdzieś przyznaje rację krytykantom burmistrza ale jak przyznaje im rację to dodaje od siebie że tego nie pochwala ale “każdy burmistrz by tak zrobił niestety”. To albo Marcinb nie kuma co sie dokoła dzieje albo po prostu każdy niewyodny fakt wyjaśnia tak samo. “No tak to jest nie w porządku nie popieram ale każdy tak robi”. Ja nie wiem czy każdy tak robi i wierzę że nie. Jak zatrudnią po znajomości naprawdę fachowca to ja rozumiem burmistrz musi ufać swoim ludziom i to jeszcze jeszcze. Ale jak chamstwo obstawiają to wszyscy jestesmy winni że się na to zgadzamy jak głosujemy na takich dziadów. Chwalenie ich oznacza że albo ktoś ma z nimi sztamę albo porządne wycieki oleju z baniaka.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )

  Marek
  01/10/2014 22:09

 51. Po namyśle sądzę że może i wielu burmistrzów tak robi, dlatego w kraju mamy taki dobrobyt i zadowolenie społeczne na każdym kroku. Chociaż jak patrzę na sąsiednie gminy i wójtów burmistrzów którzy są po 4-5 kadencji i jest jakoś normalniej, to nie wiem skąd te opłakane nawyki podocierały do naszego miasta.

  Tzn wiem skąd, śmieje się tylko pod nosem. To się odbywa na zasadzie….dac chłopu zegarek….dac małpie brzytwę.

  Czy widział ktokolwiek gminę w miarę poprawnie zarządzaną gdzie:

  1. Aby uzyska dostęp do informacji publicznej trzeba urzędnika straszyc Policją
  2. W ramach obiecywanych oszczędności likwiduje się stanowiska w urzędzie a za miesiąc tworzy się nowe i obsadza dwa razy tyle specjalistów
  3.Skarbnik i zastępca zarabiają więcej niż burmistrz gminy
  4.Burmistrz unika jakichkolwiek spotkań, kamer a przyjście(dotarcie) na komisje graniczy z cudem
  5. Wymienia się hurtowo niemalże całą kadrę dyrektorów posługując się przy tym metodami opisanymi powyżej (ocena Pana Sitka)
  6. Prostak ubliżający Panu Krysikowi, wieloletniemu dyrektorowi szkoły, podczas przerwy na korytarzu szkolnym przy nauczycielach i dzieciach, zostaje zastępcą burmistrza i zajmuje się oświatą i kulturą w gminie.
  7. Ogłasza się konkurs na stanowisko pracy w szkole a potem się udaje że przenosi służbowo żonę zastępcy
  8. W jednej z najbiedniejszych gmin i tych w których najmniej się dzieje wypłaca się olbrzymie nagrody “swoim” pracownikom za pierdzenie w stołki

  itd, itp…podobnych przykładów można podawac dużo, zachęcam do punktowania tu i teraz, właśnie przed dzisiejszą debatą. Nieobecni nie maja głosu. Nieobecnym bedzie Bednrczyk co tylko potwierdza że unika jak ognia odpowiedzialności za ten stan rzeczy. Mało tego. Wiecie czemu się boi ustawki ze strony Stacji Tłuszcz? Bo wie jak taka ustawka jest skuteczna. Sam był cztery lata temu “ustawiony”. Tyle że jak dzisiaj pisze, wtedy to była dobra debata, potrzebna, dzisiaj jest be…

  Dzisiaj z wielką przyjemnością pooglądam debatę z udziałem Panów Klocka, Balceraka i Czarnogórskiego choc nie spodziewam się recepty na przyszłośc bo i kasy na nic już nie ma w mieście a z próżnego to i Salomon nie naleje. Ale może skończą się czasy samowoli, bezczelności i ponadprzeciętnej arogancji i głupoty którą się karmi od czterech lat mieszkańców.

  Bo takich checy w naszej gminie nie było ani za Pietrzyka, Klocka ani za Białka. Każdy z nich gdzieś tam się może pomylił, potknął nie zawsze zrobiła tak jak by chcieli wszyscy. Ale bez przesady. To co się dzieje teraz nie da się porównac z niczym. To jest skandal.

  Mam do panów burmistrzów słówko. Posiadam 20 litrów zielonej farby, jakby przyszło co do czego, oddam za darmo. Może przed wyborami trzeba będzie trawę na zielono gdzieś pomalowac….

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 9 )

  krasny
  02/10/2014 07:19

 52. Piszecie cały czas w zarzutach o błędach personalnych, i bez wstydu powtórzę to po raz kolejny , wbrew temu co pisze krasny – zawsze za kadencji każdego Burmistrza są roszady na stołkach robione pod siebie, żeby Burmistrz mógł się otoczyć ludźmi którym ufa i wierzy im że dobrze przyczynią się do rozwoju gminy, bo to personalnie on za całość odpowiada przed wyborcami.
  Co tyczy się Pana Waldemara, mimo że nie pochwalam tego to nie zmienia faktu że działali w oparciu o prawo i najwidoczniej Pan Waldemar spóźnił się z wystąpieniem o zaświadczenie i dał im taka możliwość. A Pani Rychta nie jest złą Panią Dyrektor , rok temu w sytuacji mojej rodzinnej miałem możliwość się przekonać o tym, ale że są to sprawy członka mojej rodziny dokładnie ucznia ( byłego) tej placówki, tematu rozwijać nie będę.
  ja wymienię tutaj bałagan jaki sprzątał Burmistrz po poprzednikach
  1. Wysypisko śmieci
  2. Nielegalne fundamenty pod budowę Hali sportowej
  3. Nielegalne budynki na terenie boiska.
  4. problemy z gimnazjum – brak w projekcie klatki schodowej
  5. Problemy z projektem – brak przyłączy.
  Krasny napisał o samowoli – śmiem twierdzić, że to były samowole, teraz robi się wszystko bardziej uciążliwie, bo trzeba mieć na wszystko papiery, może dlatego tak narzekacie bo jak jest porządek to się nie da ……., a może dlatego bo trzeba więcej pracować, nie wiem tego.
  Ale wiem że Gmina Tłuszcz za rządów Pana Bednarczyka się rozwija, i co z tego że na kredyt, jak nie mamy wystarczająco własnych środków to trzeba i w ten sposób. I spokojnie nie zatrzymamy się w rozwoju w kolejnej kadencji. Aby był pomysł na dalsza rozbudowę Naszej Gminy.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -3 (ocen: 9 )

  marcinb
  02/10/2014 09:05

 53. Może niech zaczną od skoszenia tej trawy, bo przy niektórych skrzyżowaniach w tej gminie to trzeba na połowę drogi wyjechać żeby zobaczyć czy coś jedzie i czy można włączyć się do ruchu

  zapomniałeś wspomnieć zatrudnienie super specjalisty od kultury w Centrum Kultury (finansowy guru, który na jedną imprezę puścił pół swojego swojego budżetu)

  ja cały czas będę tez wypominał mu urząd przyjazny mieszkańcom oraz walkę z deficytem.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 4 )

  Flucky
  02/10/2014 09:07

 54. @marcinb

  Brawo. Wymieniłeś 5 punktów, faktycznie masz rację że to pomyłki. Ale….
  zwróc uwagę że te sprawy to praktycznie jedyne wpadki z okresu 3 kadencji !!! czyli 12 lat sprawowania urzędu poprzednich burmistrzów. Nie wspominając ile kasy właśnie oni a zwłaszcza Białek, pozyskali dla gminy.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  krasny
  02/10/2014 09:31

 55. Tak krasny a może podamy to na konkretne kwoty ?
  fundamenty – rozwalenie ich -80 tys zł, + ktoś je wcześniej wylał i też pewnie 80 tys zł pękło, = 160 000 zł
  budynki na stadionie – 250 000 zł kary
  dobudowanie klatki schodowej , przebudowa gimnazjum – nie patrzyłem w kosztorysy ale domyślam się że nie mniej jak 200 000 – 300 000.
  wysypisko śmieci – odszkodowanie kilkaset tysięcy złotych.
  A Wy wypominacie te 230 000 za pracę.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 8 )

  marcinb
  02/10/2014 09:50

 56. Zauważcie śmieszność waszej wymiany zdań? Zwłaszcza z Twojej strony marcinb. Chcesz mnie przekonać, że dobrym gospodarzem jest ten co mniej STRACIŁ? Moim zdaniem dobrym jest ten kto nie traci, a zyskuje i do tego coś robi a nie tylko pierdzi w stołek prowadząc wojenki. Nie do zaakceptowania jest dla mnie również kultura osobista obecnego burmistrza i jego zastępcy. Takiej arogancji władzy nie ma nawet na szczytach w naszym kraju.

  Jeżeli jednak mnie przekonasz, że poprzednicy robili mniej, stracili więcej pieniędzy to zagłosuję na nową twarz w tych wyborach. To będzie moje mniejsze zło. Wolę Pana Balceraka i związane z tym ryzyko, że może będzie tak samo jak teraz (gorzej być nie może) niż obecną władzę. Zawsze jest szansa na lepsze jutro z nową twarzą skoro Klocek, Czarnogórki byli gorsi od bardzo słabego Bednarczyka.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 6 )

  Flucky
  02/10/2014 11:14

 57. Za 8 dni możesz doznać szoku. Z tymi wyborami na kogo głosować ,przekonać zaczekajmy do zamknięcia list.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )

  marcinb
  02/10/2014 13:59

 58. @marcinb
  “Za 8 dni możesz doznać szoku. Z tymi wyborami na kogo głosować ,przekonać zaczekajmy do zamknięcia list.”
  Do tego tak wypominasz tego Białka, masz wiedzę z pierwszej ręki, że jednak staruje ???

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  Marek_K
  02/10/2014 17:31

 59. Niespodzianka ze startem Pana Krzysztofa by tego nie przebiła, :) ale nie chcę zapeszać, bo ci co uprawiają politykę dziś mówią tak, a jutro robią siak. Dzisiaj miałem tego bolesna lekcję.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 5 )

  marcinb
  02/10/2014 18:51

 60. Piąty kandydat/kandydatka w tych wyborach to oczywistość! Nie na darmo jest tyle komitetów porejestrowanych.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 4 )

  Marek
  02/10/2014 20:19

 61. Obejrzałem Debatę
  Po mimo drobnych problemów technicznych,
  dla mnie BOMBA.
  Bez jadu i wilczych zębów.
  Na temat, merytorycznie i miło.
  Coś czuję, że Ci trzej muszkieterowie się dogadają.

  W takiej Gminie chciałbym mieszkać.
  Sojusz ponad podziałami.
  Znaleźli to co ich łączy, a nie szukali tego co ich dzieli.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 13 )

  Jerry
  02/10/2014 22:17

Dodaj komentarz