ST 11 (91)/2014 Na świetlicę nuda wstępu nie ma!

Dodane w:: Edukacja,Numer 11 (91) listopad 2014 |
Nikt nawet nie ziewnął podczas wykładu pani doktor Doroty Anny Kwiek z gabinetu INTERDENT, kiedy mówiła o tym, jak się psuje ząb i jak o zęby dbać.

Nikt nawet nie ziewnął podczas wykładu pani doktor Doroty Anny Kwiek z gabinetu INTERDENT, kiedy mówiła o tym, jak się psuje ząb i jak o zęby dbać.

Dobiegł końca Tydzień Czytania i Spotkania organizowany przez Rodziców i Szkołę Podstawową w Tłuszczu na świetlicy klas II-III. Na siedmiu spotkaniach poświęconych czytaniu dzieci słuchały przygód Emila ze Smalandii, Pippi Pończoszanki i Mikołajka. Podczas sześciu wizyt różnych ciekawych gości zapoznawały się z profesją archeologa, księgarza, rzeźbiarza, strażaka i weterynarza.

Radny Paweł Fydryszek znalazł czas, by opowiedzieć o funkcji radnego i przeczytać przygodę Emila. Swoim głosem, nie szczędząc cennego czasu, wsparła nas też pani Krysia Gostyńska z OPS w Tłuszczu. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził pan Karol Żołędziowski, który oficjalnie jest archeologiem, ale prywatnie najprawdziwszym rycerzem (wojem). Podobnie było na spotkaniu z paniami Wiesławą Dąbrowską i Anią Wielądek z księgarni KRAM, które zdradziły kilka tajemnic pracy z książkami i pożytków płynących z czytania. Nikt nawet nie ziewnął podczas wykładu pani doktor Doroty Anny Kwiek z gabinetu INTERDENT, kiedy mówiła o tym, jak się psuje ząb i jak o zęby dbać. Pan Tomasz Kruk, nasz dyżurny Strażak, opowiadał o tym, skąd się bierze odwagę i opanowanie w czasie pożaru. Rzeźbiarz Piotr Maciejuk wyjaśniał, jak rozpoznawać gatunki drzew i w jaki sposób łączy projektowanie mebli użytkowych z prawdziwą sztuką.

Niemałe wrażenie na dzieciach z klas II, III, a także I, zrobił pan Sebastian Kozioł. Lekarz koni z Łysobyków nie tylko objaśnił, jak leczyć ból zęba u konia, ale też pokazał dzieciom wątrobę i serce jednego z obecnych na świetlicy uczniów. Nikomu nie przeszkadzało, że zrobił to przy użyciu aparatu USG przeznaczonego dla źrebaków. Nie zawiodły też dzielne harcerki z Hufca ZHP Tłuszcz (druhny Natalia Rosa i Magda Przybysz), które udowodniły jak świetnie czytają, ale też grają na gitarach i śpiewają. Oby udało im się znaleźć środki na mały remont harcówki. Wszystkim społecznikom serdecznie dziękujemy. I zapraszamy niebawem raz jeszcze!

Michał Książek (organizator)

Reklama

Dodaj komentarz