ST 8 (88)/2014 art. promocyjny – „I SENIORIADA TŁUSZCZAŃSKA” zakończona!

Dodane w:: Edukacja,Numer 8 (88) sierpień 2014,Stowarzyszenia |


Czy lubią Państwo rozwiązywać krzyżówki? Zapewne wiele osób odpowie twierdząco. W istocie jest to wspaniały sposób na gimnastykę naszego umysłu a zatem i na poszerzenie wiedzy oraz umiejętności, ale również to doskonała forma relaksu. Jak się jednak Państwo za chwilę przekonają, to nie wszystkie korzyści płynące z rozwiązywania krzyżówek.

W projekcie „Od bierności do aktywności” realizowanym w ramach programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020” (nazwa priorytetu: Aktywne społeczeństwo, nazwa kierunku działania: Wspieranie aktywnych form integracji społecznej) a finansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowana została I SENIORIADA TŁUSZCZAŃSKA. Cóż to takiego? To proste – konkurs polegający na rozwiązywaniu krzyżówek a przeznaczony dla mieszkańców powiatu wołomińskiego w wieku 60+. Cały projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony „Kobra” w partnerstwie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Tłuszczu. Dzięki konkursowi uczestnicy nie tylko rozbudzają swoje zainteresowania, ale również wzmacniają poczucie własnej wartości (co jest zawsze bardzo ważne), integrują się w środowisku lokalnym zarówno w grupie seniorskiej, jak i z młodszymi pokoleniami.

25 lipca 2014 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu spotkało się 42 seniorów, osoby prowadzące projekt: koordynatorka SENIORIADY – Pani Ewa Sobolewska, sędziowie: Pani Ewa Żmudzka (jednocześnie koordynator całości projektu), Pani Milena Kycia, Pani Marta Krysik i Pan Andrzej Błaszczyk oraz bliscy i znajomi seniorów, którzy przyszli, by im kibicować. Trzeba przyznać, że na początku wszyscy byli trochę zdenerwowani: prowadzący, ponieważ po raz pierwszy organizowali takie wydarzenie kulturalne a uczestnicy, ponieważ martwili się, czy sobie poradzą. Okazało się, że obawy były na wyrost, gdyż wszyscy spisali się znakomicie. Zatem naszym dzielnym konkursowiczom – seniorom składam gorące podziękowania i gratulacje. BRAWO!

Konkurs miał przebieg etapowy, więc nie wszyscy mogli zakwalifikować się do ścisłego finału. W celu umilenia czasu oczekiwania na wręczenie nagród, przegotowana została kawa i herbata. Na najlepszych czekało sześć równorzędnych, wartościowych (wartość każdej nagrody to 250 zł) nagród: maszynka do mięsa, żelazko, mikrofalówka, odkurzacz, biżuteria damska, zegarek męski. A oto ci, którzy tryumfowali w I SENIORIADZIE TŁUSZCZAŃSKIEJ: Henryk Wytrykowski, Jan Wytrykowski, Barbara Jędrysiak, Michał Baranowski, Wiesława Jędrysiak, Aleksandra Sobolewska. Na zakończenie wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i medale.

Jak wynika z licznych opinii samych uczestników, pomysł organizacji konkursu rozwiązywania krzyżówek należy do bardzo udanych, pomimo obaw, czy sprostają wyzwaniu. Jak się okazało, trema i stres szybko znikły. W zamian pojawiły się zadowolenie i satysfakcja. Uczestnicy rozstali się z nadzieją, że I SENIORIADA w Tłuszczu nie będzie ostatnią i za rok powtórzy się okazja do ponownego wykorzystania swej wiedzy i umiejętności, rozwoju pasji a przede wszystkim do miłego spotkania w być może jeszcze szerszym gronie. Już niebawem kolejne działania dla żądnych przygód i otwartych na nowe wyzwania – proponujemy udział w kursie tańca towarzyskiego, marszu nordic walking i rajdzie rowerowym. Ostatnim elementem wieńczącym projekt będzie uroczysta konferencja, podczas której podsumujemy nasze działania i… przeżyjemy wszystko jeszcze raz. Zapraszamy!

Ewa Żmudzka

Reklama

Dodaj komentarz