Nie będzie obniżki diet i pensji burmistrza, będą dopłaty do śmieci dla rodzin wielodzietnych i elektroniczny rejestr umów, czyli nagranie z sesji Rady Miejskiej – zobacz WIDEO

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z całej nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 20 listopada 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu.

OPIS WYDARZEŃ
[0:00:00] – początek i porządek obrad
[0:01:13] – przyjęcie protokołu V Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej (14 za, 0 przeciw, 1 wstrzymujących się)
[0:01:36] – sprzeczka między Burmistrzem, Zastępcą a Przewodniczącym w sprawie chęci zabrania głosu

GŁOSOWANIE UCHWAŁ

[0:03:46] – w sprawie wprowadzenia dopłat do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (6 za, 3 przeciw, 6 wstrzymujących się)
[0:18:48] – w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Tłuszcza (6 za, 9 przeciw, 0 wstrzymujących się)
[0:49:21] – w sprawie ustalenia wysokości diet wypłacanych radnym (6 za, 6 przeciw, 3 wstrzymujących się)
[0:58:22] – w sprawie ustalenia diet dla sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych (9 za, 5 przeciw, 1 wstrzymujących się)
[1:08:20] – w sprawie ustalenia kierunków działania Burmistrza Tłuszcza dotyczących zwiększenia przejrzystości wydatkowania środków pieniężnych poprzez wprowadzenie elektronicznego rejestru zawieranych umów (12 za, 1 przeciw, 2 wstrzymujących się)
[1:13:08] – w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Miąse (Rotmistrza Witolda Pileckiego) (9 za, 2 przeciw, 4 wstrzymujących się)
[1:16:59] – w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Miąse (Jana Pawła II) (15 za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się)

[1:18:33] – Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie budżetu na 2014 rok

//Łukasz

 

 

 

- Nagranie Urzędu Miejskiego z VI Nadzwyczajnej Sesji RM – tutaj

 

Reklama

Komentarze (19 )

 1. Panie Burmistrzu. W odpowiedzi na Pańskie zapytania do radnych, za co ma Pan byc ukarany…. czy za wodociąg na osiedlu… czy za wóz strażacki… czy za dach na strażnicy, czy dokończenie gimnazjum czy wybudowanie hali… itd.

  Za to wszystko bierze Pan wynagrodzenie. To Pana obowiazek budować, oddawac do użytku, rozwijac itd itp. Kazdy na Pana miejscu by robił podobnie. Może mniej lub bardziej skutecznie. Więc prosiłbym nie wyliczać tu zasług, które zreszta w znacznej mierze miały poczatek jeszcze za poprzedniej ekipy. Zobaczymy jak zakończa sie te Pańskie inwestycje, np kanalizacja, gdzie wkopane jest a i owszem, ładnie w ziemię parę kilometrów rur. Tylko co z tego? Gdzie przyłącza? Po co to kopać po 10 razy? Zostawmy to, bo to i tak kwestia czasu. Czas pokaże jak Pan to załatwił. Czas już pokazuje po mału.

  Co do głosu radnego który jest przeciwnikiem karania. Czyli co? Bezkarność? Mozna wszystko w imię czego? Szkoda, ze do kwestii karania poprzedników obecna władza ma zupełnie inny sytosunek i zdanie. Burmistrz nawet dzisiaj powtarzał dwukrotnie: stawiamy legalną, powtarzam, legalna halę ( czy cos w tym stylu). Czyli wniosek prosty. Tych swoich nie karać, tych tamtych karać i piętnowac po grób.

  A teraz jak chłopkom na miedzy, bo chyba inaczej nie zrozumieją. Dajmy na to kierowca karetki. Ile to razy ratował ludziom życie dojeżdżając na czas, ile razy przysłuzył sie czyjemus zdrowiu. Ma za to płacone, bo taki ma zawód. A jak potrąci pieszego jako ten sam kierowca tej samej karetki, ale po alkoholu, zostanie ukarany. I nikt nie bedzie mu wyliczał poprzednich zasług.

  Może to i skrajny przykład, ale takie własnie docieraja najszybciej do głów. W państwie prawa, obywatel jest karany za najdrobniejsze przewinienia, bez rozpatrywania zasług na innym polu. Inaczej mamy bezprawie. Rózne natomiast są kary. Mniej lub bardziej adekwatne do czynu. Ale to juz inna kwestia.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +48 (ocen: 76 )

  sublokator
  20/11/2013 21:40

 2. Jeszcze kilka słów apropos nagród, bo ustosunkowałem sie wyzej wyłącznie do kar.
  Owszem Panie Burmistrzu. Cywilizowany swiat zna pojęcie nagród. I w cywilizowanym świecie te nagrody istnieja i są wypłacane. Ale wie Pan kiedy? Wtedy, gdy dana osoba zrobi cos ekstra. Coś nadto co ma w obowiązkach. Mówię tu o wysokich nagrodach. Dajmy na to mistrz olimpijski. Dostaje medal i pieniadze. Bo coś tam chyba popracował ponad normę, nieprawdaż? W zakładach pracy dostaja nagrody Ci, których praca ma wpływ na zwiększenie wydajności zakładu, co za tym idzie, zwiększenie obrotów i namacalne korzyści finansowe. Niekiedy mające wpływ nawet na zwiększenie płacy dla reszty kadry ( rzadkość w naszym państwie, bo górke i tak weźmie górka a pracownikom sie powie ze kryzys w Europie)
  Rozumiem, w ciężkich czasach w jakich mamy okazję żyć, jakiś fundusz nagród dla pracowników którzy mało zarabiają a którym trzeba jakoś zycie umilić od czasu do czasu, jest ok. Skoro zapisy tak mówia, skoro jest taki budżet, niech większość z tych, którzy solidnie pracują, dostana ekstra pieniążek zeby pokazać innym, ze warto chociażby być miłym, nie spóźniac sie do pracy a ponad wszystko jeszcze kompetentnym. Niech się słabsi podciagają. Jak wiadomo nic tak nie zachęca jak perspektywa dostania tego czegos raz do roku. I słusznie.

  Ale… Jesli ja czytam, że nagrody zostały wypłacone w takich wysokościach, w tak biednej gminie, dla tak dobrze i tak zarabiajacych urzędników, bo kilka czy kilkanascie tysięcy złotych dla kogos kto i tak zarabia prawię dychę miesięcznie !! No chyba nikt nie uwierzy, ze nagrode w wysokości 5 czy 7 tyś zł dostała Pani zza biurka w jakims tam dzialiku podrzędnym.Ta Pani jeśli dostała, to pewnie z 500 zł.

  Jeśli ja czytam, ze w dużo bogatszych i większych urzędach, wypłacono kilka razy mniej nagród, to cos jest mimo wszystko nie tak.

  I Pan wybaczy Panie Burmistrzu. Pańskie słowa, gdzie przytacza Pan to, że pracownicy zarabiają więcej od Pana w urzedzie a radni chcą jeszcze bardziej zwiększyć tę dysproporcje, to już nawet nie ironia. To hańba. Wstydziłby sie Pan takie rzeczy mówic. Jako mężczyzna. Jako Burmistrz. Jako człowiek przede wszystkim.

  Jednego mi zabrakło w Pana wystąpieniu. Żeby się Pan na końcu rozpłakał.

  Swoja drogą, pan radny który tak bardzo jest daleki od ukarania, zostanie, a moim zdaniem powinien zostać ukarany przez swoją społeczność przy następnych wyborach. Jak ludzie wiedzą że na nagrody wydaje sie takie kwoty, za które we wsi możnaby wiele zrobić, to raczej pokażą panu radnemu (jak i innym radnym)czy warto karać, czy nie. Kara przyjdzie z czasem.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +48 (ocen: 78 )

  sublokator
  20/11/2013 23:16

 3. Przepraszam czy mógłby ktoś uczynny wypisać nazwiskami jak ci radni głosowali i który z jakiej jest wsi czy osiedla bo ja rozpoznaję ok. połowy tylko. Chodzi mi o te głosowania pensji i diet.
  Obejrzałem właśnie tą sesję i jestem przerażony. Co za brak kultury u naszego młodego włodarza. Agresja taka że wstyd dla całej gminy. No ale co się dziwić. Jak Lepper mógł być na salonach to czego my w Tłuszczu możemy chcieć. Kiedyś było takie powiedzenie “władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”. Poprzednik nie mógł odspawać się od stołka i ten tak samo teraz nie cofnie się przed niczym. Jak lew walczył o swoją pensję to jak będzie walczył żeby tą pensję mieć jeszcze 4 następne lata? No a poza pensją fundusz na nagrody. To też niezła broń w ręki którą można dużo zadziałać. Żenada maksymalna!

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +37 (ocen: 63 )

  Marek
  21/11/2013 13:36

  • Okręg nr 1 – Tłuszcz osiedle CENTRUM
   Fydryszek Włodzimierz Paweł
   Sasin Tadeusz Roman

   Okręg nr 2 – Tłuszcz osiedla: BOLESŁAWA IV, DŁUGA, SŁONECZNA
   Groszek Tadeusz
   Sitek Waldemar

   Okręg nr 3 – Tłuszcz osiedla: BORKI, KLONOWA, KOLEJOWA, NORWIDA
   Malinowski Włodzimierz Feliks
   Szydlik Robert

   Okręg nr 4 – Sołectwa: Dzięcioły, Łysobyki, Pawłów, Pólko
   Mikiciuk Stefan

   Okręg nr 5 – Sołectwa: Kozły, Wólka Kozłowska, Jarzębia Łąka, Rysie
   Kur Dariusz

   Okręg nr 6 – Sołectwo: Chrzęsne
   Wójcik Henryk

   Okręg nr 7 – Sołectwa: Mokra Wieś, Brzezinów, Szymanówek, Waganka, Wagan, Zalesie
   Świeżak Aleksandra Janina

   Okręg nr 8 – Sołectwo: Postoliska
   Gajcy Krzysztof Jan

   Okręg nr 9 – Sołectwa: Miąse, Jadwinin, Stasinów, Franciszków, Szczepanek
   Sobczak Mirosław

   Okręg nr 10 – Sołectwa: Białki, Grabów, Jaźwie, Kury, Rudniki, Stryjki
   Wojtyra Adam

   Okręg nr 11 – Sołectwo: Jasienica
   Opłotna Danuta
   Szczotka Mirosław

   Musisz jednak pamietać, że to są okręgi z wyborów, które sie odbyły w 2010 roku.
   W przyszłym roku okręgi będą jednomandatowe i jeśli nic się nie zmieni będą wyglądały jak w poniższej Uchwale:
   http://www.tluszcz.bip.net.pl/?a=938

   Co do głosowań, to na filmie widać dokładnie.

   Uchwała w sprawie wynagrodzenia Burmistrza:
   ZA
   Szczotka, Sitek, Kur, Malinowski, Sobczak, Szydlik
   PRZECIW
   Swieżak (podniosła rękę za, ale zaraz opuściła 0:48:42), Mikiciuk, Opłotna, Wójcik, Wojtyra, Fydryszek, Gajcy, Groszek, Sasin
   WSZTRZYMALI SIĘ
   nikt

   Uchwała w sprawie diet Radnych
   ZA
   Szczotka, Sitek, Sobczak, Malinowski, Kur, Szydlik
   PRZECIW
   Sasin, Swieżak, Mikiciuk, Opłotna, Wójcik, Gajcy
   WSZTRZYMALI SIĘ
   Wojtyra, Fydryszek, Groszek

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +40 (ocen: 58 )

   Łukasz
   21/11/2013 14:57

 4. Dziękuję. No to teraz mamy jasność co i jak. Muszę sobie zachować tą listę radnych z okręgami.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +32 (ocen: 46 )

  Marek
  21/11/2013 19:14

 5. głosowanie za obniżeniem diet Radnym interpretuję tak:

  Uchwała w sprawie diet Radnych
  ZA
  Szczotka, Sitek, Sobczak, Malinowski, Kur, Szydlik

  TO CI CO CHCĄ DOBRA GMINY,

  pozostali:

  PRZECIW
  Sasin, Swieżak, Mikiciuk, Opłotna, Wójcik, Gajcy
  WSZTRZYMALI SIĘ
  Wojtyra, Fydryszek, Groszek

  To Radni dla których inne dobra są najważniejsze: dobra własne, syna, córki, synowej, wnuczki itd…
  MAJĄ W D….. CAŁĄ TĄ GMINĘ.
  Powiązania między nimi a burmistrzem są tak silne, że nie zagłosują przeciw burmistrzowi. To jest prostytucja polityczna, której ja nie będę tolerował.

  Jestem bardzo rozczarowany “moim” radym Groszkiem, wstyd mi, że na niego zagłosowałem, kolejny raz nie popełnię takiego błędu i innych też będę odwodził od tego.

  Burmistrz upiekł dwie pieczenie na jednej sesji
  1) zachował pensję
  2) pokazał społeczeństwu ile są warci radni wybrani przez to społeczeństwo. Radni, którzy głosują wbrew woli mieszkańców, to radni straceni, którym ja już dziś dziękuję.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +33 (ocen: 63 )

  Jerry
  21/11/2013 19:18

 6. To te powiązania pewnie najciekawsze tylko czy ktoś odważy się napisać? Da się tak to podać żeby nie było “pomówienia”? Chyba za mało wiem o tej gminie. Gdzie ja się osiedliłem??? Pomyłka!

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +34 (ocen: 52 )

  Marek
  21/11/2013 19:54

 7. Sublokator ładnie to ujął. Dodam od siebie kilka zdań.

  Argumenty przeciwników uchwały były nieporadne, a wręcz czasami żenujące.

  Bardzo mnie zawiodła radna Opłotna. “Komu ma służyć ta uchwała” pyta i sugeruje, że było to działanie pod publiczkę i kampania przyszłego kandydata. Po pierwsze to nie jest istotne komu to służy, gdy przy okazji służy budżetowi Gminy. Po drugie miała możliwość skorzystania z tej kampanii i zrobić przy okazji i sobie (zwłaszcza że twierdzi, że ona na siebie zarobi – czyli nic nie traci). Po trzecie ten owy mityczny kandydat na burmistrza i tak osiągnął swoje. Zawnioskował uchwałę i zdobył poparcie, a do tego utrzymał wysokość wynagrodzenia bo znalazła się grupa radnych, która była przeciw. Ma poparcie ludzi i zachowaną pensję – o to chodziło Pani Oplotnej? Proszę wybaczyć, ale taka argumentacja “przeciw” uchwale jest nielogiczna i chyba nie do końca przemyślana. Ja bym nie miał odwagi wygłosić czegoś takiego publicznie.

  Pani Opłotna pyta czemu nie było uchwały na początku kadencji. Otóż wtedy Pani Radna nie było wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z taką arogancją władzy. Czemu nie rok temu? Wtedy tez by Pani krzyczała że to kampania. No i rok temu nie było takich nagród (choć i tak były wysokie, bo z tego co pamiętam to coś koło 180tys zł).

  Poruszyła też kwestię poprzedniej kadencji. Ja mam pytanie – czy w końcu skończy się to gadanie o poprzedniej kadencji?? Minęły już lata, a nam cały czas mówi się Białek to, Białek tamto. Pan Białek zapłacił za to stanowiskiem, nie ma go i już nie będzie. Nie ma zatem się co porównywać. Ale skoro już to robimy to chciałbym Pani zwrócić uwagę że za tej kadencji mamy coś takiego jak kryzys światowy.

  Pani Opłotna twierdzi, że nagrody “wzięli ludzie, którzy pracują dla tej gminy”. Proszę zwrócić uwagę, że nikt tu nie pisze, że urzędnik nie powinien dostać nagrody. Tu jest hałas o to kto wziął te nagrody. Gdyby ten szeregowy urzędnik dostał raz do roku nagrodę 1,5 tys zł (za dobrą pracę) to by nikt nic nie powiedział a i on byłby zadowolony. Problem jest taki, że większość puli nagród zgarnęli urzędnicy zarabiający po kilkanaście tysięcy złotych. A szeregowy tyle co kot napłakał. Teraz się mówi, że nie można pokazać wysokości nagród bo jest tajemnica. Wierchuszka usiłuje zasłaniać się tymi na dole. A ja jestem przekonany, że większość tych na dole bardzo chętnie by pokazała ile dostała. Czemu? Bo mówi się na mieście że dostali nie wiadomo ile, a oni dostali kilka stówek.

  Ja bym sugerował na początek wniosek o wskazanie ile dostali nagród ci, którzy mają obowiązek ujawniania oświadczeń majątkowych. Ich tajemnica tak nie dotyczy jak szeregowego urzędnika. Przeniósłby się ciężar dyskusji z szeregowego urzędnika na tych na górze.

  Argument Pani Oplotnej, że zwoła się jedną czy dwie komisje więcej jest zwyczajnie skandaliczne. Ale ryczałt popieram. To jest test dla radnych.

  Wystąpienie burmistrza było ŻENUJĄCE. Polityk na tym poziomie dukający z kartki to jest WSTYD. Mi to przypomina zabawę w pracę lub referat w szkole? Przedszkolaki, uczniowie jak mają przedstawienie to potrafią się nauczyć swojej roli.

  “Głosując za tym wnioskiem chcecie zwiększyć te dysproporcje” – No NIE!!! To jest argument na poziomie przedszkola. Zwyczajnie żenujący… brak słów na opisanie beznadziejności argumentu.

  “za co mam być ukarany?” i następuje wyliczenie co zrobił. Fajnie tylko tu popieram sublokatora. Poza tym nie za to Panie Burmistrzu ma być Pan ukarany. Ukarany ma Pan być za wysokość nagród i za wszechobecne tajemnice. W sejmie poleciały głowy za to jak Marszałkowie przyznali i przyjęli nagrody w kryzysie. Pana to nie dotyczy widzę.

  Chwali się Pan że wybudował to, że wybudował tamto. Jak słuchałem to miałem wrażenie, że to zrobił za swoje. To nie są Pana pieniądze tylko nasze. Niech Pan nie będzie takim dobrodziejem. Pan nie jest rozliczany z tego co pobudował tylko jak zarządza urzędem i pieniędzmi. Z tym jest problem.

  Część radnych twierdzi, że zagłosowała przeciw ponieważ było to robione na szybko. Jestem ciekaw w takim razie ich obecnych działań zmierzających do przygotowania uzgodnionego wniosku. Debatować można… tylko żeby wam się kadencja nie skończyła zanim skończycie te debaty.

  Co ciekawe część z tych radnych głosujących przeciw uchwale właśnie skreśliło się na przyszłą kadencję. Ciekawe ilu z nich ustąpi miejsca kandydatom obecnego Burmistrza.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +39 (ocen: 61 )

  Flucky
  22/11/2013 08:15

 8. Drogi Marku.

  Powiązania są znane od dawna i żadna to tajemnica. Zanim Ci przypomne kilka kwetsii zacznę od czegoś… trochę od tyłu. Czy znane są Tobie fakty, jak to obecna ekipa wysprzątała urząd i placówki podległe z poprzedniej ekipy? Jak polecieli dyrektorzy szkół. kierownicy wydziałów i jednostek? Od samego początku wytwarzano atmosfere strachu i paniki. To historie które obiegły świat jako te najbardziej “kolorowe”. Innych takich spraw było sporo. Więc….
  Jak ma głosować Gajcy pracujący w szkole z synową w urzędzie. Jak ma głosować Wojtyra, szef targowicy. Jak ma głosować Groszek pracujacy w gospodarce z córką w urzędzie. Jak ma głosować Mikiciuk z synem w urzedzie. Jak Sasin, jako kustosz muzeum czyli czegos co w pewnym stopniu zależne jest od miasta.??? Dziwisz się tym ludziom? Ja nie za bardzo. Chociaż…. Pan Szczotka też ma córke gdzieś pracującą w szkole. Tyle że ten radny jak widać ma kręgosłup moralny, czyli tzw jaja. Widać niektórzy wolą mieć twarz i godnie walczyć o swoje, niż umoczyc się poraz kolejny w …(no to juz niech kazdy sam sobie dopowie). Czyli można zagłosowac zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i zgodnie z własnym sumieniem.

  Co do reszty radnych przeciwnych uchwale( Świeżak, Opłotna, Fydryszek, Wójcik) to raczej nie spodziewałbym się decyzji wysokich lotów przeglądajac wystąpienia tych osób. A w znacznej mierze raczej milczenie. Ale tak najwygodniej.

  Flucky.
  Poruszyłes temat rozliczeń poprzedników. Jakie to przykre zyć w tym kraju, w którym zamiast cieszyć się kasą unijna, rozliczamy, rozliczamy, rozliczamy…. Jak widać od samej góry, po dół. Ulubiona zabawa rządzących, niczym jakas gra w telefonie nastolatków.

  Za rok wybory. Znów poczytamy jak to kandydaci odsuna prywatę na rzecz gminy. Znów deklaracje o oddaniu diety radnego na jakiś cel, o zmniejszeniu diet czy pensji. Znów bedzie mowa o oszczędnościach w urzędzie. O zmniejszeniu liczby stanowisk, wymianie na kompetentnych pracowników, menadżerów. A po wyborach? Znów prywata, poklepywanie, stołki, rozrzutność dokumentowana prawidłowościami w zapisach prawnych. No bo przecież nagrody wolno wypłacać, prawda? Wolno. Papier wszystko przyjmie, papier jest cierpliwy. A w dodatku jak papier można sobie stworzyć pod siebie na zasadzie: wy nam to my wam tamto (patrz rada – burmistrz), to żyć nie umierać.

  Na szczęście mija już chyba bezpowrotnie czas, kiedy tuz przed wyborami można było “poszaleć” pokazówką. W przyszłym roku szykują się wielkie pompy w naszym mieście. Być moze popłyna ścieki kanalizacją (na której kasę załatwiła jeszcze poprzednia ekipa), pobawimy się na otwarciu hali sportowej (postawionej za kredyt). Dorzucą jeszcze kilkanascie imprez wspominkowych, kupę kwiatów i podziękowań za zasługi. Ruszą media władz które nie szczędzą kasy na wizerunek. Ale to juz było, jak śpiewa Rodowicz. Na to się już mało kto nabierze. Juz zresztą widać pierwsze jaskółki. W wyborach na radnego, wygrywa Sitek. Balicki, dobry znajomy burmistrza prezentujacy się nawet na ulotce razem z usciśnięta prawicą, zostaje odesłany na miejsce. To bardzo wymowna przegrana moi drodzy. Patrząc na to z innej strony, to wielki sukces społeczeństwa, niestety w sporej mierze reprezentowanego przez miernych radnych. Czas wyciagać wnioski.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +30 (ocen: 58 )

  sublokator
  22/11/2013 10:05

 9. Bo zatrudnienie osoby bliskiej w urzędzie (tudzież w zakładzie pracy, gdzie się samemu pracuje) ma swoje plusy i mega minusy. Plus to dozgonna wdzięczność osoby, której pracę się załatwia. Minusem jest natomiast to, że jak coś jest nie tak to szef wali do Ciebie kogoś polecił. Pracownik ma nieprzyjemnie bo wszyscy wiedzą dzięki czemu tu pracuje. A najgorsze, że szef ma takiego w garści i może zrobić z nim co chce. Ma taką żywą tarczę i nie zawaha się jej użyć.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +37 (ocen: 51 )

  Flucky
  22/11/2013 10:52

 10. Flucky z tą dozgonną wdzięcznością to chyba przesada. Naprawde nie ma w gminie ani jednej osoby zatrudnionej przez Białka co ma teraz dobre notowania u nowej władzy? Niektórzy nigdy nie wybaczą komuś przysługi bo nienawidzą czuć że komuś są coś winni. Tak samo jak można stracić kolegę pożyczając mu za dużo kasy.
  No ale taki pracownik ze strachu przed utratą pracy zrobi nieraz wszystko i to jest straszne. Ludzi robią świnstwa bo szef każe.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +28 (ocen: 52 )

  Marek
  22/11/2013 19:08

 11. A ludziska mówią, że nikt nie czyta tych wpisów. A jednak czytają :))))
  Tyle że zamiast wdawać się w merytoryczna dyskusję, wola dawać minusiki :D

  No ale to akurat rozumiem. Do dyskusji muszą byc argumenty, a tych skąd nabrać. Więc “minusujta” :)

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +31 (ocen: 47 )

  sublokator
  24/11/2013 18:11

 12. Ludzie władzy pokazują jaki mają miecz w dłoniach. Minusiki na forum :)

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +33 (ocen: 47 )

  sublokator
  24/11/2013 18:12

 13. Sublokatorze może ludzie władzy mają nadzieję że jak nie będą tu pisać to forum całkiem zdechnie a im chyba nie na ręke co się tu wypisuje. No ale na razie nie zdycha i ludzie piszą.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +13 (ocen: 29 )

  Marek
  25/11/2013 00:20

 14. Niestety z tą Radą Miejską już nic się dobrego nie zrobi, radni już czują wybory w 2014 .Jedyna nadzieja że wyborcy zapamiętają co ich przedstawiciel dobrego uczynił dla swojego okręgu i gminy.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 10 )

  radek nieradek
  26/11/2013 12:48

 15. Ja się pogubiłem. To w końcu jak to jest??? Bo mówili że starzy radni białkowi są przeciwko Bednarczykowi. Może ktoś policzyć ilu radnych co byli kiedy u Białka głosowalo za obniżeniem pensji Beednarczyka a ilu głosowało żeby mu nie obniżać? Mnie wychodzi że ci starzy to raczej są za Bednarczykiem. Dobrze liczę czy coś mam złe dane?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )

  Marek
  27/11/2013 19:47

 16. Z białkowych starych radnych jedynie Szczotka i Sobczak. Pozostali którym zależy na tym żeby dotrzymywac słów w kwestii oszczędności w w gminie to nowi radni, Kur, Sitek, Szydlik, Malinowski.

  Reszta jak widać zapomniała do czego nawoływał 3 lata temu kandydat na burmistrza. Do oszczędności, do zmniejszania biurokracji, do zmniejszania kosztownych i niepotrzebnych wydatków. Tym ujął społeczeństwo. A co mamy widac jak na obrazku. Rozrzutność, arogancję, robienbie ludziom wody z mózgu. Reszta starej białkowej ekipy to chorągiewki. Zawsze pójdą tam, gdzie manna skapnie i da się ukręcić coś dla siebie. A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze nowi, ci nie białkowi radni, Opłotyna, Wójcik i Fydryszek, też jak widać zmieniaja świat na lepsze. Dobrze zaczęli.

  Ludzi powinno się rozliczać za składane deklaracje. I nie chodzi tu o to, ze jak komu coś nie wyjdzie w 100% to zniszczyć, bo nie jeden raz jakies przeszkody sie napotyka. Ale jeśli osoba pełnoletnia i świadoma, w pełni władz umysłowych, mówi przed wyborami o oszczędnościach i o marnotrastwie pieniedzy, to niech to zmienia. Jeśli robi tak samo albo jeszcze gorzej niż poprzednik, powinna być kasacja takiego ludzia na stołku.

  Najgorsze jest to, że na wsiach ludzie myślą, że jak im radny od 3 kadencji stawia lampy i leje asfalt, to nikt inny tego nie zrobi. A guzik prawda. Jak asfalt leje dajmy na to radny Kazik, to jak wybierzemy nowego radnego dajmy na to Mietka, też nam asfalt wyleje. Może nawet 50 m więcej.

  W naszej gminie panuje jakas psychoza. Każdy chce co 4 lata zmian. A jak przychodzi co do czego, zostaje to samo. Jak widać, nowi radni nie boja się mówić otwarcie, głosować za tym, co stanowi jakis głos rozsądku w tym całym bałaganie. Ale jak widać, nie wszyscy nowi radni. Mam nadzieję, że społeczeństwo oceni i wyciągnie wnioski już za rok. Mam nadzieję, że ludzie jak dostana do ręki ulotkę, w końcu powiedzą: o, to ten co szasta moją kasą na lewo i prawo, niech spada. Temu panu już raz daliśmy kredyt zaufania. Drugiego nie bedzie nigdy.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 13 )

  sublokator
  28/11/2013 10:30

 17. No ale jeśli większość starych radnych miała być na początku taka niedobra dla burmistrza a okazało się że chorągiewki to logiki brak. Ludzie wybierają te chorągiewki po raz kolejny i po raz kolejny. No to oni są przekonani że mogą robić co chcą a głupi ludzi znowu ich wybiorą. Widocznie mają dobry bajer.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 8 )

  Marek
  29/11/2013 07:50

 18. Proponuję posłuchać dokładniej wypowiedzi na temat obniżenia diet radnym Pani radnej Opłotnej.
  Pani Opłotna twierdzi że nie przyszła tu dla pieniędzy,następnie mówi o ryczałcie 500-700zł miesięcznie aby uniknąć kombinowania z dodatkowymi sesjami, żeby odbić stratę wynagrodzenia.A na samym końcu głosuje przeciwko wnioskowi w sprawie obniżeniu diet radnym.
  O co tu chodzi?.
  Pozdrawiam.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  tomek
  17/12/2013 13:13

Dodaj komentarz