ST 7(75)/2013 Niespodziewane wybory

Dodane w:: Na tapecie,Numer 7 (75) lipiec 2013 |

22 września 2013 r. część mieszkańców naszej gminy ponownie pójdzie do urn. Powód? Kamil Laskowski zrezygnował z mandatu radnego. Oznacza to, że w okręgu nr 2 w Tłuszczu odbędą się wybory uzupełniające.

Najmłodszy radny w historii gminy swoją rezygnację, którą ogłosił 19 czerwca, uzasadniał następująco: „Powodem podjęcia przeze mnie takiej decyzji jest czynnik zawodowy, który powoduje że nie mogę aktywnie wykonywać mandatu radnego. Od najbliższego miesiąca wstępuje do korpusu służby cywilnej. Zgodnie z ustawą o służbie cywilnej członek korpusu służby cywilnej nie może łączyć zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego”.

Rezygnacja Kamila Laskowskiego oznacza, że w okręgu nr 2 (obejmującym osiedla Długa, Bolesława IV i Słoneczna) do uzupełnienia jest jeden mandat radnego. Termin głosowania ustalono na 22 września 2013 r. Jednak uwaga – czas na zawiadomienie Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetu, który wystawi kandydata na radnego upływa w pierwszych dniach sierpnia. Zainteresowani muszą się zatem pospieszyć.

To już kolejne wybory w naszej gminie podczas tej kadencji rady. Wcześniej w 2012 r. w wyborach ponownych powtórnie radną w Jasienicy została Danuta Opłotna.

***

Wiadomość o rezygnacji radnego Kamila Laskowskiego zaskoczyła wiele osób, również radnych. Może to być trudny moment dla osób, które planowały swój start w wyborach w przyszłym roku. Dodatkowo czas zgłaszania utworzonych komitetów wyborczych przypada na okres wakacyjny. Wiadomo, że kandydat, który zostanie wybrany we wrześniu, ma duże szanse na ponowny wybór w 2014 r. O ile oczywiście nie zawiedzie mieszkańców i podoła funkcji. Czas na naukę i wdrożenie się w bieżącą sytuację gminy jest ograniczony. A dzięki nagraniom wideo posiedzeń komisji i sesji rady – kontrola ze strony mieszkańców większa niż kiedykolwiek. Kto zastąpi Kamila Laskowskiego? O tym dowiemy się we wrześniu.

MP

 

ZOSTAŃ RADNYM/RADNĄ!

Kto może startować na radnego z okręgu nr 2?

- każdy mieszkaniec gminy (nie trzeba być zameldowanym ani zamieszkałym na terenie okręgu),

- osoba z obywatelstwem polskim lub kraju UE niepozbawiona praw wyborczych.

Co trzeba zrobić?

- do 5 sierpnia 2013 r. zawiadomić Komisarza Wyborczego w Warszawie o utworzeniu komitetu (do powołania komitetu wyborczego wyborców wystarczy pięć osób),

- do 23 sierpnia 2013 r. do godz. 24.00 zgłosić do Miejskiej Komisji Wyborczej w Tłuszczu listę kandydatów

 

WYNIKI WYBORÓW DO RADY W OKRĘGU NR 2 W 2010 R.

WYNIKI WYBORÓW DO RADY W OKRĘGU NR 2 W 2010 R.

Reklama

Komentarze (1 )

 1. W wyborach za p. Laskowskiego zarejestrowały się 3 komitety:
  KWW Praworządność w Tłuszczu
  KWW Tłuszczańska Wspólnota Samorządowa
  KWW Romana Krysika
  Tak podają na stronie PKW: http://warszawa.pkw.gov.pl/wybory-uzupelniajace/wybory-uzupelniajace-do-rady-miejskiej-w-tluszczu-zarzadzone-na-dzien-22-wrzesnia-2013-r.html
  Zna ktoś może nazwiska kandydatów?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )

  Marek
  09/08/2013 15:09

Dodaj komentarz