ST 5(73)/2013 Piękno ginącej przyrody

Dodane w:: Kultura,Numer 5 (73) kwiecień 2013 |

18 kwietnia w muzeum otwarto wystawę prac plastycznych pt. „Krzysztof Krzycki maluje”.

 fot. A. Jaworska

fot. A. Jaworska

– W naszej gminie jest wiele osób, które mają twórcze zainteresowania. Dostrzegliśmy, że w Tłuszczu jest człowiek, który pięknie maluje. Przymierzaliśmy się do tej wystawy od dłuższego czasu. Chcieliśmy ukazać to, co w wolnych chwilach tworzy pan Krzysztof Krzycki – opowiada Tadeusz Sasin, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej i kustosz społecznego muzeum.

Na wystawie można oglądać prace przedstawiające przyrodę i jej ginące piękno. Artysta wykorzystuje również umiejętności sztukatorskie i swoje obrazy oprawia w ozdobne, gipsowe ramy. Jak przekonuje kustosz muzeum, na otwarciu wystawy wiele osób było zachwyconych kompletnym przygotowaniem obrazów. Wiele z tych, które znajdują się na wystawie, już znalazło swoich nabywców.

Autor: Krzysztof Krzycki

Autor: Krzysztof Krzycki

– Cenię sobie to, że ten artysta tworzy prace nieduże, które mogą w każdym pomieszczeniu być właściwie wyeksponowane. Ponadto ukazuje w swoich pracach to, co nas otacza – dodaje Tadeusz Sasin. I podkreśla: – Naszym problemem jest to, że nie potrafimy odkrywać i dowartościowywać tych, którzy tworzą na naszym terenie. Starajmy się ten stan rzeczy zmienić.

Wystawę prac Krzysztofa Krzyckiego można oglądać w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej do 20 maja. Zapraszamy!

MP

 

Reklama

Dodaj komentarz