“Przesuwamy na 2013 rok” – czyli o złym fatum nad dużym projektem, nowych pracownikach w CKSiR i spółce wodnej – Podsłuchane na komisji

Podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 25.10.2012 roku, radni zajmowali się m.in. zaplanowanymi do końca roku wydatkami w CKSiR, sprawą przyznania dotacji spółce wodnej i przyczynami przesunięcia “dużego projektu” wodociągowo-kanalizacyjnym w Tłuszczu.

Dużo czasu poświęcono na analizę materiałów na sesję rady, z którą można zapoznać się tutaj. Rozmawiano też na temat wydatków Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Komisja zapoznawała się też z przebiegiem przetargu na tzw. duży projekt wodociągowo-kanalizacyjny.

Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 8.30 i trwało 2 godziny.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek,

– radny Mirosław Sobczak,

– radny Mirosław Szczotka,

– radny Robert Szydlik,

– radny Dariusz Kur,

– radny Tadeusz Sasin.

oraz: skarbnik Halina Kusak, sekretarz Tomasz Jusiński, księgowa CKSiR Ewa Tulwin, pracownik wydziału UGK Monika Geras, specjalista ds. zamówień publicznych Renata Duraj.

Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.

 

 

NAGRANIE I

Radni rozmawiają z księgową CKSiR Ewą Tulwin na temat premii i wynagrodzeń w placówce. Pytają też o nowo zatrudnione w ostatnim czasie osoby. Dalej radni pytają o ryczałty na samochód w CKSiR na objazdy placów zabaw.

Nagranie KR 2012.10.25 - CKSiR zatrudnienie i zarobki (330)

 

NAGRANIE II –

Radny Mirosław Sobczak pyta co z dotacją dla spółki wodnej. Okazuje się, że została ona już przekazana, mimo że radni uznali, że wniosek o dotację nie został wypełniony poprawnie.

Nagranie KR 2012.10.25 - dotacja dla spółki wodnej (247)

NAGRANIE III –

Skarbnik Halina Kusak wyjaśnia przyczyny przesunięcia budowy kanalizacji i wodociągów w Tłuszczu na kolejny rok. Radny Tadeusz Groszek stwierdza, że nad projektem wisi “złe fatum”.

Nagranie KR 2012.10.25 - duży przetarg (294)

Reklama

Komentarze (3 )

 1. Wszystko poprzesuwają zobaczycie gołąbeczki, bo im bliżej wyborów tym dla tych politykierów lepiej!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 3 )

  seth
  08/11/2012 15:58

 2. Każdy powód jest dobry aby nic nie robić, brać pobory i w stołki pierdzieć i wojenkę z radnymi uskuteczniać.
  Na wiosnę nie zaczną robić kanalizacji i wody bo za mokro, w lato za gorąco, a jesienią za zimno i tak kolejny rok będzie mijał aż do zimy. A za rok powiedzą, że niestety Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów unijnych stwierdziła, że nie mają pieniędzy, rozdanie się skończyło, plany uległy przedawnieniu i już nie będzie wcale. Oczywiście nie z winy urzędu i broń cię Boże urzędników, burmistrz jeździł, oczywiście, że jeździł nawet trzy razy w tygodniu ale już się nic nie dało zrobić.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )

  Monika
  08/11/2012 22:02

 3. Wczoraj rozstrzygali przetarg na “duży projekt” …
  Dwa kroki do tyły, jeden krok do przodu ;P

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 1 )

  parafianin
  14/11/2012 23:44

Dodaj komentarz