Projekt przyszłorocznego budżetu zaopiniowany negatywnie – Podsłuchane na komisji

Na posiedzeniu Komisji Budżetu i Inwestycji w dniu 10 listopada 2012 r. radni większością głosów przyjęli negatywną opinię w sprawie przyszłorocznego budżetu

Stosunkiem 4 głosów do 2 Komisja Budżetu i Inwestycji przyjęła negatywną opinię odnośnie projektu budżetu przygotowanego przez burmistrza.

10 grudnia 2012 r. podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu i Inwestycji radni większością głosów negatywnie ocenili przedłożony przez burmistrza projekt uchwały. Po trwającej przeszło godzinie dyskusji radni głosowali nad sformułowaniem opinii na temat przyszłorocznego budżetu.

W pierwszym głosowaniu nie udało się wyłonić jednoznacznej opinii, gdyż głosy rozłożyły się po równo – 3 za przyjęciem budżetu, 3 przeciw. Po krótkiej przerwie powtórzono głosowanie. Tym razem za wydaniem opinii negatywnej była już większość radnych.

Komisja uargumentowała swoją decyzję brakiem ujęcia w budżecie wniosków inwestycyjnych składanych przez radnych do realizacji w 2013 r.

Za przyjęciem opinii negatywnej głosowali (czyli przeciw projektowi budżetu w obecnym kształcie): Mirosław Sobczak, Włodzimierz Malinowski, Mirosław Szczotka i Aleksandra Świeżak (zmieniła stanowisko po przerwie).

Przeciw opinii (czyli za projektem budżetu) głosowali: Kamil Laskowski i Paweł Fydryszek (skłaniali się ku wydaniu opinii pozytywnej z uwagami).

Podczas posiedzenia radni dyskutowali również na temat, jak zmieniał się budżet i jak różna jest wersja obecnie omawiana od tej, którą burmistrz przedłożył na nieformalnym spotkaniu w dniu 9 listopada 2012 r.

Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

 

NAGRANIE – BUDŻETOWA FIKCJA

Radni dyskutują na temat przyszłorocznego budżetu. Zgłaszają swoje uwagi i zastrzeżenia. Odnoszą się również do początkowego projektu budżetu przedłożonego przez burmistrza na spotkaniu w dniu 9 listopada 2012 r, m.in. zauważają, że w pierwotnym projekcie budżetu przekroczono próg zadłużenia i zaproponowano nierealne wydatki przekraczające o 14 mln zł możliwości gminy.

Nagranie KB 2012.12.10 - fikcja budżetowa (233)

 

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.

 

 

Reklama

Komentarze (7 )

 1. Jest zły link do pliku.

  Który Radny zmienił zdanie po przerwie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )
  • Dziękujemy za zgłoszenie. Ścieżka pliku już poprawiona.

   Jeśli chodzi o pytanie o radnego to była to pani Aleksandra Świeżak (dopisałam to też do wpisu).

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 4 )
 2. Czy istnieje szansa na dłuższe nagrania z komisji? Ewentualnie więcej fragmentów, albo tak jak na sesjach nagranie video?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 4 )
  • Powiem tak – plany mamy ambitne. Czy się uda? Zobaczymy.
   Póki co ostatnio na jednej z komisji jeden z przewodniczących stwierdził, że już chyba dosyć “tego nagrywania” :)

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 5 )

Dodaj komentarz