Dlaczego na lampy w Jasienicy trzeba czekać ponad rok, kto za 4000 zł pojechał do Częstochowy i czy na parkingu pozostanie samotny słup – Podsłuchane na komisji

Komisja Budżetu i Inwestycji, 7.11.2012 r.

Komisja Budżetu i Inwestycji, 7.11.2012 r. Wiceburmistrz Waldemar Banaszek czyta zeszłoroczny wniosek złożony do budżetu przez radnego Mirosława Szczotkę z Jasienicy.

Kiedy w Jasienicy zostaną zamontowane nowe lampy i czy faktycznie musi  to tak długo trwać? Czy na remontowanym parkingu przy ulicy Warszawskiej pozostanie słup telekomunikacyjny? I na co idą pieniądze z budżetu przeznaczonego na Radę Miejską w Tłuszczu – tego m.in. dowiecie się Państwo z poniższych nagrań.

Przedstawiamy Państwu nagrania z posiedzenia Komisji Budżetu i Inwestycji, które odbyło się 7.11.2012 r. Komisja rozpoczęła obrady około godz. 9 i zakończyła po 2 godzinach.

Podczas posiedzenia radni zajmowali się realizacją inwestycji gminnych.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Mirosław Sobczak,
- radny Włodzimierz Malinowski,
- radna Aleksandra Świeżak,
- radny Paweł Fydryszek,
- radny Kamil Laskowski,
- radny Mirosław Szczotka,

oraz: zastępca burmistrza Waldemar Banaszek, skarbnik gminy Halina Kusak, inspektor wydziału Inwestycji i Drogownictwa Andrzej Więch, inspektor wydziału Inwestycji i Drogownictwa Piotr Gołoś.

Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

 

NAGRANIE I – JASIENICA CZEKA NA LAMPY

Radni dopytują się, czy jest możliwa realizacja inwestycji w taki sposób, aby udało się je zakończyć w ciągu roku budżetowego.

Wywiązuje się burzliwa dyskusja między radnym Mirosławem Szczotką a wiceburmistrzem Waldemarem Banaszkiem dotycząca późnej realizacji prac oświetleniowych w Jasienicy.

Nagranie KB 2012.11.07 - lampy w Jasienicy (321)

 

NAGRANIE II – WYJAZD, SZAFKA I INNE KOSZTY BUDŻETU RADY

Radni analizują zestawienia wydatków na Radę Miejską. Pytają skarbnik Halinę Kusak o poszczególne pozycje, które składają się na całość przedstawionego wyliczenia.

Uwagę radnych przykuwa brak szafki w pokoju posiedzeń komisji, której zakup został rozliczony z budżetu rady. Radni są też zaskoczeni, że koszty przejazdu na dożynki w Częstochowie zostały również pokryte z budżetu rady.

Nagranie KB 2012.11.07 - wydatki na Radę Miejską (279)

(Nagranie składa się z dwóch fragmentów)

 

NAGRANIE III – SŁUP NA ŚRODKU PARKINGU

Radny Paweł Fydryszek jest zaskoczony faktem, że podczas budowy parkingu urzędnicy zamierzają pozostawić na nim słup.  Inspektor Piotr Gołoś wyjaśnia, że z powodów formalnych rozbiórka słupa bardzo wydłużyłaby procedurę.

Nagranie KB 2012.11.07 - słup na parkingu (255)

 

 

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.

 

 

Reklama

Komentarze (6 )

 1. Nie tylko w Tłuszczu takie tematy na komisjach. Tu też problem kawy i…… braku burmistrza na komisji.

  http://tvskarzysko.pl/index.php/aktualnosci/7047-ciekawie-byo-na-posiedzeniu-miejskiej-komisji-komunalnej.html

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 2. Jeden pan na zdjęciu podobny jest do takiego jednego co zabrał mojej babci telewizor za niepłacenie abonamentu i strasznie starowinkę skrzyczał. Czyżby sobowtór?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )

  Julian
  15/11/2012 20:44

 3. Jak jadem na pielgrzynke z radnymi to niech siem cieszom że mogom za mnie zapłacić bo ja jeden umniem siem modlić a oni tylko udajom. I potem plotkujo złośliwie że ja kiełbase chowałem po keszeniach jak za darmo dawali. Co mniałem nie chować jak dawali. Potem żonie i dzieciom dałem bo ja każdom złotówke z dwoch stron oglondam. Śmniejo sie ze mnie ci co nie umniejo uszanować pieniondza. Śmniejom sie że na sesji albo na wystempie w szkole z kartki czytam zamiast mówić z głowy. Jak ktoś mówi z głowy to znaczy że z niczego. Człowiek w nerwach cały i zaraz w głowie pusto a na kartce ładnie wszystko mnie Madzia albo Agniesia napisze i od razu inny wystemp.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 6 )

  Walduś Kiepski
  17/11/2012 13:34

 4. Szanowna redakcjo proszę o wyciągnięcie z urzędu informacji ile litrów wody kupił urząd dla radnych. Jakiej wody? Policzymy ile przypada na radnego podczas sesji lub komisji. I przeprowadzimy śledztwo kto tą wodę jeszcze pije, a może wiadrami żłopie. Wg mnie Pan z hurtowni bardzo chwali rządy tej ekipy, wpatrzony w bebego jak w Papierza.
  Sytuacja dość klarowna się robi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  LEJĄ WODĘ
  20/11/2012 00:03

 5. LEJĄ WODĘ Jak zostaniesz radnym to sobie wiadro z domu przyniesiesz,tak?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -6 (ocen: 6 )

  antymason
  20/11/2012 10:48

  • Ja bym sprawdził gdzie… giną butelki. Burmistrzowi kupują coca colę a potem przy wymianie pustych na pełne zawsze brakuje części butelek. Ciekawe czy ktoś butelki wynosi na skup czy po prostu bierze colę do domu i butelki wyrzuca.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 2 )

   Śledztwo
   20/11/2012 13:27

Dodaj komentarz