POSTOLISKA: OTWARCIE NOWEGO ODDZIAŁU SBRziR

Dodane w:: Numer 14 (wrzesień 2008) |

2008_09_007.jpg24 września Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie otworzył swoją drugą placówkę w gminie Tłuszcz. Dzięki temu oprócz oddziału w Tłuszczu klienci mogą korzystać z usług ekspozytury banku w Postoliskach.

Od dłuższego czasu mieszkańcy Postolisk z zainteresowaniem śledzili dalsze losy lokalu, w którym jeszcze niedawno mieścił się sklep spożywczy. Wszelkie domysły rozwiało wywieszenie szyldu SBRziR. Na uroczyste otwarcie ekspozytury zaproszono m.in. władze miasta, proboszcza parafii, przedsiębiorców, dyrekcję szkoły oraz mieszkańców. Obecny na uroczystości burmistrz Jan Krzysztof Białek podkreślił znaczenie otwarcia placówki SBRziR dla tej miejscowości. Zauważył, że powstawanie nowych punków usługowych świadczy najlepiej o rozwoju Postolisk. Zachęcił również prezesa SBRziR Jana Bajno do otwarcia kolejnej ekspozytury w Jasienicy, będącej najludniejszym sołectwem gminy Tłuszcz. Po okolicznościowych przemówieniach i poświęceniu pomieszczeń, wszyscy zebrani w miłej atmosferze wznieśli symboliczny toast za pomyślność oddziału.

Prezes Bajno, zapytany o powody otwarcia nowej ekspozytury właśnie w Postoliskach, odpowiedział:
- Podejmując decyzję o lokalizacji oddziału SBRziR w tej miejscowości, mieliśmy na uwadze głównie to, żeby osoby mające problemy z dojazdem do Tłuszcza - szczególnie starsze - mogły korzystać z naszych usług tutaj na miejscu. Nie ukrywam, że chcemy również wokół placówki tworzyć ogniska kulturalne, społeczne i ekonomiczne. Inicjatywy, które zrodzą się w tym miejscu, będziemy z pewnością wspierać. Ogólnie Polacy niechętnie się dzielą, jest między nami wiele zawiści i zazdrości. Chcemy pokazać, że można się jednoczyć wokół różnych celów i wspólnie coś zrobić dla lokalnego środowiska.
W obecnej chwili na terenie naszej gminy działają placówki: Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, PKO BP SA. Ponadto w Urzędzie Pocztowym można skorzystać z usług Banku Pocztowego, mieszkańcy mają także dostęp do oferty placówek SKOK.


Aleksandra Puławska

Reklama

Dodaj komentarz