Nasza szkoła zorganizowała zbiórkę żywności dla rodzin z Ukrainy. Dzięki pomocy i życzliwości rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się nam przygotować paczki dla 3 potrzebujących rodzin. Akcja zorganizowana była pod patronatem Caritas Archidiecezji Warszawsko – Praskiej.
Opiekun szkolnego koła wolontariatu
Hanna Ołdak
Modenschau im Deutschunterricht- Pokaz mody na lekcji języka niemieckiego
Dnia 31.03.2014 r. klasa IIIA zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom niecodzienny pokaz mody. Uczniowie przedstawili stylizacje charakterystyczne dla różnych grup zawodowych. Pokaz mody był podsumowaniem cyklu lekcji poświęconych ubiorowi, częściom garderoby i stylom ubierania się. Uczniowie utrwalali słownictwo poznane na lekcji podczas znakomitej zabawy.
Wykorzystali także zagadnienia leksykalne z działu dotyczącego zawodów damskich i męskich. Młodzież z klasy IIIA włożyła wiele pracy i serca w swoje przedstawienie i wszystko udało się wspaniale! Popisy uczniów oceniało jury i mimo dużego stresu modeli, pokaz mody okazał się wielkim sukcesem. Gratulujemy klasie IIIA pomysłowości i liczymy na więcej takich ciekawych projektów.
Magdalena Wojewódzka
Od grudnia w naszej szkole organizujemy przerwy, na których zapraszamy uczniów klas 1-3 do spędzenia czasu w sposób inny niż dotychczas. Zaczęliśmy od wygibasów na sali gimnastycznej do dziecięcej muzyki, były również zabawy ze śpiewem i pląsy. Zaprosiłyśmy również najmłodszych do słuchania wierszy Jana Brzechwy czytanych przez nauczycieli. Cieszymy się, że takie spędzanie czasu między lekcjami odpowiada wielu uczniom.
Kolejnymi odsłonami aktywnych przerw było wspólne śpiewnie czyli „Małe karaoke”, przeciąganie liny, zabawy plastyczne. Cieszymy się, że takie spędzanie czasu między lekcjami odpowiada wielu uczniom.
Katarzyna Olszewska-Kuziak
Hanna Ołdak
Komentarze do artykułów: