Zapraszamy na spektakl teatralny pt. “Kolejna walizka”!

Dodane w:: Bez kategorii |

Poczuj “Pociąg na  teatr”!

Zapraszamy na przedstawienie teatralne pt. “Kolejna walizka”, które odbędzie się 25 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Tłuszczu, ul. Szkolna 1. Wstęp wolny.

Po spektaklu spotkanie z polskim aktorem teatralnym i filmowym – Grzegorzem Emanuelem.

Grzegorz Emanuel – absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L Schillera w Łodzi, aktor teatralny i filmowy. Za czasów dyrekcji Jerzego Grzegorzewskiego związany z Teatrem Studio w Warszawie.  Brał udział w licznych zagranicznych tourne tego teatru występując nie tylko na scenach Wiednia, Amsterdamu czy Paryża, ale również na festiwalach w Japonii, Singapurze i Izraelu.
Współpracował z Teatrem Ochoty i Teatrem na Woli w Warszawie, Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Ma w dorobku role tytułowe w takich przedstawieniach jak: „Hamlet” Szekspira, „Król Edyp” Sofoklesa czy „Don Juan” Moliera. Zagrał Konstantego w „Mewie” Czechowa i Raskolnikowa w „Zbrodni i karze” Dostojewskiego. Występował u boku takich sław jak Tadeusz Łomnicki,  czy Nina Andrycz.   W teatrze również reżyserował, a nawet zdarzyło mu się projektować plakat do przedstawienia i… malować dekoracje do bajek.
Szerokiej publiczności aktor znany jest jednak głównie z epizodów charakterystycznych w filmach i serialach. Mogliśmy go oglądać między innymi w „Wiedźminie”, „Fali zbrodni”, „Pensjonacie pod różą”, ”Ojcu Mateuszu”, a ostatnio w „Czasie honoru”.  Jego pełna filmografia liczy ponad pięćdziesiąt tytułów i choć przeważają w niej role czarnych charakterów, to znalazło się w niej również miejsce na rolę „Jezusa” w filmie „Requiem” Witolda Leszczyńskiego.
Od wielu już lat Grzegorz Emanuel prowadzi warsztaty i zajęcia teatralne i filmowe z młodzieżą, wielokrotnie był jurorem różnych przeglądów i festiwali teatralnych, związany jest z programem „Filmoteka Szkolna Akcja”.

 

Spektakl przygotowany w ramach projektu “Pociąg na teatr” współfinansowanego w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Zielonkowskie Forum Samorządowe. Głównym organizatorem projektu jest Nieformalna Grupa Młodzieży “Beaver Zone”

 

Reklama

Dodaj komentarz