„Pociąg na teatr” ruszył!

Dodane w:: Numer 49 (sierpnień 2011) |

Chcąc w wakacje zorganizować zajęcia dla mieszkańców naszej gminy, jako Grupa Młodzieży „Beaver Zone”, zdobyłyśmy dofinansowanie na przygotowanie przedstawienia teatralnego.

Wszystko zaczęło się w lipcu, od warsztatów teatralnych. To na nich odkryliśmy tajniki sztuki improwizacji. Każdy mógł spróbować swoich sił w krótkich scenkach teatralnych, dowiedzieliśmy się czym jest teatr lalkowy, dziecięcy i żywego planu.

Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczęliśmy pracę nad scenariuszem, który opowiada perypetie ludzi podróżujących pociągami. W tajniki scenopisarstwa wprowadził nas student teatrologii z naszej gminy. Po napisaniu scenariusza ruszą prace nad przedstawieniem, które wystawimy pod koniec września. Dodatkową atrakcją dla osób, które przyjdą na premierę będzie spotkanie ze znanym polskim artystą teatralnym i filmowym.

Już dziś zapraszamy na przedstawienie, które odbędzie się 25 września o godz. 16 w sali widowiskowej Centrum kultury w Tłuszczu!

  • Monika Godlewska, Monika Kur  - przedstawicielki Nieformalnej Grupy Młodzieży „Beaver Zone”

Reklama

Dodaj komentarz