ROZMOWY NA ŻYWO #2 Nasz gość – radny Kamil Laskowski (17.08.2011) AUDYCJA DO POBRANIA

Gościem naszej drugiej audycji był radny Kamil Laskowski.

Tematy, jakie poruszaliśmy to m.in.:
- komentarz radnego Kamila Laskowskiego do spotkania na osiedlu Słoneczna,
- sprawa niepodjętej przez radę uchwały budżetowej,
- sprawa ewentualnego zakupu budynku pawilonu handlowego,
- nowoczesnych technologiach i ich wykorzystaniu w pracy radnego,
- trudnościach w realizacji wniosków na informatyzację urzędu.

 

Rozmowę prowadził redaktor naczelny Stacji Tłuszcz – Maciej Puławski.

Współpraca merytoryczna i wsparcie techniczne: Aleksandra Puławska i Marcin Ołdak

POWYŻEJ – AUDYCJA DO ODSŁUCHANIA ONLINE

Nagranie w pliku mp3 do pobrania na dysk – Rozmowy na żywo #2 (268)*

Aby zapisać nagranie na dysk, należy kliknąć na link prawym przyciskiem myszy

i wybrać “Zapisz element docelowy jako…”

Reklama

Komentarze (29 )

 1. A kiedy z burmistrzem? Czy udało się zarezerwować jakiś termin?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 2. Burmistrz właśnie przygotowuje sobie gotowe odpowiedzi na pytania bo inaczej by się zamotał tak jak na ostaniej sesji.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. Jest 17 Sierpnia jest 18:07 i co ?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. Mieliśmy opóźnienie, ale raczej nie większe niż 2 minuty. Czasem trzeba odświeżyć stronę i powinno pomóc.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Bardzo śmieszne, ale niezgodne z prawdą !

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Przepraszam, ale co jest śmieszne i niezgodne z prawdą?

    Rozumiem, że tradycyjnie po nowym numerze ST musi się nam z paru stron “oberwać”, ale że zastosowanie odświeżenia strony spotka zarzut “niezgodności z prawdą” to jest już chyba przesada…

    Doradziłam Panu to co sama zrobiłam i w moim przypadku zadziałało.

    Nie wiem dlaczego u Pana nie.

    Co do opóźnienia, to napisałam “raczej”, bo może mam inaczej ustawiony zegar w komputerze niż Pan. Poza tym zajmując się “Rozmowami” od strony technicznej, w przypadku przerwania łącza, naprawdę mam inne rzeczy do robienia niż siedzenie przed ekranem i patrzenie się w zegar.

    Korzystamy z bezpłatnych narzędzi do transmisji “Rozmów” i nie wszystko czasem idealnie działa.
    Może jeśli kupiłby nam Pan dobre i stabilne łącze, serwer, dyktafon, i profesjonalne oprogramowanie, albo zgłosił się do pomocy przy audycji, to Pana przytyki miałyby jakieś uzasadnienie.

    Pozdrawiam :)
    AP

    VN:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 5. Panie Kamilu, gratuluję występu. No i odwagi! Fajnie obserwować, że i osoby w moim wieku coś w tej gminie mają szansę zrobić. Powodzenia w dalszej pracy i wdrażaniu się!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Ania
  17/08/2011 22:07

 6. Pingback: Kamil Paweł Laskowski » Archiwum bloga » Rozmowa w RadioSTACJI

 7. Co do ankiet i ich wiarygodności… Zwolennicy zakupu pawilonu ;) nie przerywają głosowania nawet w nocy.

  http://pastebin.com/DbYqU6QT można zobaczyć jak zmieniały się głosy na tluszcz.pl

  W takim tempie niedługo liczba zwolenników będzie większa od liczby mieszkańców gminy :D

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Piotr
  18/08/2011 08:28

 8. Witam.

  Panie Kamilu, głosowałam na Pana oraz na Pawła Bednarczyka z ogromną nadzieją w sercu .
  Panowi obaj są młodzi, inteligentni i przystojni :)
  Bardzo liczyłam na to że w naszym mieście sporo się zmieni, czekałam na hotspota na boisku. Mój brat twierdził że kto jak kto ale młodzi przy władzy, tacy jak Panowie, przeprowadzą te informatyczne projekty błyskawicznie. Dlatego głosowałam na was, a teraz dowiaduję się że są jakieś straszne opóźnienia.
  Co się stało?

  Basia

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 9. Panie Kamilu z pańskiej wypowiedzi wynika że jest pan za a nawet przeciw.Wiecej odwagi młody czlowieku, nie bądź zbyt bojaźliwy.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 10. Nie ma co się dziwić wrzucony między hieny a piranie, pójdzie tam, gdzie poczuje że mu będzie lepiej.
  Takie życie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 11. z ustawy o samorządzie gminnym:
  “Radny nie może też wchodzić w stosunki cywilnoprawne w sprawach majątkowych z jednostką samorządu terytorialnego lub samorządowymi jednostkami organizacyjnymi.
  Z radnym nie może być nawiązany stosunek pracy w urzędzie jednostki samorządu terytorialnego, w której radny uzyskał mandat.”

  Pytanie 1 do radnego:
  W jaki sposób w takim razie miała by wyglądać współpraca Pana przy projektach informatycznych urzędu gminy? Rozumiem że w tej chwili w gminie nie ma kompetentnego specjalisty, ale Pana kompetencji niestety zgodnie z prawem użyć jakby nie wolno?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 12. Witam Pana Radnego Laskowskiego
  Odsłuchałem rozmowę. Poczułem się wywołany do tablicy, więc jestem, zawiedziony, ale jestem.
  W Pana wypowiedzi o projektach informatycznych usłyszałem kilka wybranych (na własny użytek)informacji na temat jednego projektu, ale o drugim nie wspomina Pan ani słowem. Mam też wrażenie, że podano Panu nie do końca nieprawdziwe i niepełne dane nt. tych projektów. Dlaczego? Nie wiem w jakim celu ktoś wprowadził Pana w błąd, ale czuję się w obowiązku uzupełnić Pana wypowiedź a w części zdementować:
  Projekty informatyczne
  1) “Z Cyfrowej Pustyni do Cyfrowej Doliny” o wartości 429 316,78zł z dofinansowaniem maksymalnym jaki można było uzyskać czyli 85%
  2) “Usługi publiczne świadczone przez Gminę Tłuszcz drogą elektroniczną…” o wartości 489 845,00 zł z dofinansowaniem 85% ,
  Była to praca zespołowa, w której brałem odział.
  Oba projekty zostały wysoko ocenione przez ekspertów Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych jako czytelne i innowacyjne. Miałem zatem prawo uważać to również za swój osobisty sukces i tak też było.
  Same wnioski były składane w 2008 i 2009 roku (a nie jak to błędnie podaje Radny 2007 i 2008), a pozostałe dokumenty (w tym Specyfikacje Techniczne itp.) składano w 2009 i 2010 r.(informacja bardzo istotna) z założeniem użytkowania sprzętu w okresie następnych 5 lat (zgodnie z wymogami projektowymi).
  W ciągu roku-dwóch nie było aż takiego postępu technicznego i technologicznego, a zapas jakościowy był należycie przyjęty, uwzględniając ewentualny postęp, poprzez podanie często tzw. parametrów minimalnych, dlatego też nieznane są mi powody wprowadzanych zmian. Według mnie zbędnych i bardzo ryzykownych, tym bardziej, że wykonują, z tego co słyszałem, pracownicy nie do końca wykwalifikowani w IT.
  Spieszę zatem z wyjaśnieniem, że ktoś Pana Radnego wprowadził w błąd. Nie sądzę bowiem, by Pan jako informatyk sam wyciągnął wnioski, jakie usłyszeliśmy w audycji z Pana udziałem. Najwyraźniej otrzymał Pan przekłamane i niepełne informacje nt. ww. projektów.
  Podkreślam, że ww. dokumentacja była kompletna (ważne 2 lata od podpisania umów), umowy na realizację podpisane, MJWPU deklarowała chęć przekazania funduszy na realizację, a termin realizacji kończył się z dniem 30 czerwca 2011 r. Nie było więc żadnych przeszkód formalnych, by wykonać wszystkie prace w terminie. Jedyna przeszkoda to traktowanie owych projektów po macoszemu i blokowanie wręcz ich realizacji oraz tłumaczenia ze strony Panów Burmistrzów, że jest jeszcze czas, a teraz są w gminie sprawy ważniejsze. Efektem tego zlekceważenia było wpisanie Gminy Tłuszcz na tzw. czarną listę w MJWPU za nierealizowanie projektu w terminie.
  Tu chciałbym zdementować informację pojawiającą się w komentarzach na ST, że zostałem zwolniony. To nie prawda – sam zrezygnowałem (po 6 latach) z pracy dla Urzędu.

  Pozdrawiam Redakcję i wszystkich czytelników

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )
  • Dlaczego się nie udało jak pan taki mądry? Łatwo pisać że można było zrobić ale się z pracy odeszło i nie pomogło…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Panie/Pani Sceptyku. Z pracy się odeszło,ale projekty do realizacji pozostały…….Ex-informatyk podał tylko suche i zwięzłe fakty na temat projektów informatycznych -bardzo zresztą istotnych dla Naszych Mieszkańców i Naszego Urzędu.Natomiast do forumowiczów należy ich odpowiednia analiza i wypracowanie własnego zdania.Dodam,iż umowy na realizację w/w projektów podpisane zostały przez Gminę i MJWPU jesienią 2010r.i jak wspomniał ex-informatyk miały zostać zrealizowane w pierwszej połowie 2011.Ogłosiliśmy zresztą jedno postępowanie przetargowe ,ale nikt do realizacji się wtedy nie zgłosił.Chciałbym jeszcze dodać ,że jako zastępca burmistrza od samego początku współuczestniczyłem przy realizacji tych projektów , w zespole w którym głównym ekspertem i motorem napędowym był właśnie wspomniany ex-informatyk!!! Bardzo bym chciał, aby bez względu na okoliczności zostały one jednak przez mojego następcę zrealizowane.

    Z poważaniem
    Janusz Tomasz Czarnogórski

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 13. Panie Laskowski,
  to jak to w końcu jest?

  To Pan wprowadził w błąd opinię publiczną, czy to Pana wprowadzono???

  Prosimy o odpowiedz!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  nick
  21/08/2011 09:08

  • Witam, prawdą jest oczywiście że projekty zostały złożone w latach 2008-2009. Za omyłkę w audycji przepraszam. Z Urzędu Gminy otrzymałem tylko dokumentację techniczną i opis projektu „od cyfrowej pustyni do cyfrowej doliny”, który obejmował takie rzeczy jakie wymienili moi przedmówcy: m.in. hotspoty, infokioski i serwer www. Od początku roku wraz z Panią z zamówień publicznych rozpoczęliśmy rozmowy na temat rozpoczęcia tego projektu oraz drugiego „e-urząd”. Z założeniami projektowymi zapoznawał się również w tym czasie nowy informatyk urzędu, który w późniejszym czasie miał zaktualizować dane występujące w projekcie. W wywiadzie powiedziałem o aktualizacji specyfikacji ponieważ jak wiadomo, projekt był tworzony w 2008-2009 roku. Do dnia dzisiejszego zmienili się radni, sołtysi i przewodniczący osiedli. To głównie miałem na myśli wypowiadając się w Stacji Tłuszcz.
   Co do wypowiedzi osoby o nicku „Basik” w sprawie opóźnień w realizacji projektu. Urząd Miejski podjął już pierwsze kroki w sprawie realizacji projektu. Pierwszym etapem jest podłączenie światłowodu do Urzędu, co do terminu wykonania nie jest mi znany. Na ostatniej komisji Budżetu i Inwestycji dostałem taka informację od Pana Wiceburmistrza.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Pan Kamil mam wrażenie, że znów nie czyta tego co piszą ludzie i odwija Pan kota ogonem !!!

    Ex informatyk pisał ze “specyfikacja techniczna do projektów była składana w 2009 i 2010″ .
    A Pan cały czas pisze o dacie składania projektów.

    Pan Darek zadał zaś pytanie:
    “W jaki sposób w takim razie miała by wyglądać współpraca Pana przy projektach informatycznych urzędu gminy? Rozumiem że w tej chwili w gminie nie ma kompetentnego specjalisty, ale Pana kompetencji niestety zgodnie z prawem użyć jakby nie wolno?”

    Nick zaś pytał:
    “To Pan wprowadził w błąd opinię publiczną, czy to Pana wprowadzono???”

    Dodam moje pytanie:
    “Czy warto jest od początku roku odkładać projekty skoro w czerwcu mijał ich termin wdrożenia ???
    Z tego co zrozumiałem to Pana zaangażowanie (nie wiadomo w jakim charakterze bo tego nie ustaliliśmy – patrz pytanie Pana Darka) jest jakoby popieraniem odłożenia w terminu bliżej nieokreślony daty (nie) wdrożenia tych projektów”

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
    • Ponieważ Pan Laskowski nie spieszy się z odpowiedzią to ja postaram się odpowiedzieć na te wszystkie pytanie jednym zdaniem :

     Wg mojej opinii*: NA PROJEKTACH ZOSTAŁ JUŻ POSTAWIONY KRZYŻYK (NA POCZĄTKU ROKU), A WSZYSTKIE DZIAŁANIA KTÓRYCH JESTEŚMY ŚWIADKAMI MAJA NA CELU PROPAGANDOWE TŁUMACZENIE “UWALENIA TYCH PROJEKTÓW”.

     *[dodane przez moderatora]

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: 0 (ocen: 0 )
     • Widzę, że komentarze dotyczące Pana Laskowskiego dłużej czkają na sprawdzenie ;/

      Pewnie chodzi o to żeby nie były na samej gorze “Ostatnie komentarze:” ;/
      Wtedy mniej osób je przeczyta.

      Panie Macieju !
      Czy dzieje się tak ze względu na Pana znajomość z Panem Kamilem ?

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: 0 (ocen: 0 )
      • Przepraszam, trochę tych komentarzy było i nie wszystkie dodałem od ręki. Ten powyżej zawierał odwołanie do faktów, które wymagałyby potwierdzenia. Pozwoliłem sobie go wyedytować tak, aby stanowił Pańską opinię, nie zaś stwierdzenie stanu faktycznego.

       Znajomość lub jej brak z Panem Kamilem nie miała tutaj żadnego wpływu.

       Zresztą to nie jedyny komentarz w poczekalni. Ale teraz przyznam, że nie mam czasu ich dokładnie analizować. Część się w stanie bieżącym nie nadaje do publikacji…

       Pozdrawiam
       MP

       VN:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: 0 (ocen: 0 )
       • Ludzie, czego wy oczekujecie? Skończyła się kampania pan Laskowski dostał się do rady to, po co ma się tutaj wypowiadać (to nie znaczy odpowiadać), tym bardziej, że nie robi tego na swojej stronie. Nawet, jeśli by coś tu napisał zapewne wiele byście się nie dowiedzieli, bo ten pan jak czytamy na jego stronie jest dopiero pierwszą kadencję! Jak będzie drugą i trzecią to pewnie już będzie obeznany w temacie, ba może nawet zacznie się odzywać częściej. A przyjdą wybory to i znowu zacznie często służyć do mszy jako lektor, aby część elektoratu o nim pamiętała, bo teraz jest inaczej. Znowu obietnice wyborcze namawianie znajomych, a po wyborach…”przecież ja niczego nie obiecywałem” powie nam pan Laskowski zapewne jak czytamy na jego stronie.
        Ale czy nasze komentarze coś zmienią? Czas pokarze, ale pewnie nie.

        A swoją drogą wiele osób narzekało na cenzurę wprowadzoną w urzędzie, a jak nazwiecie tą tutaj? Bynajmniej nie mam na myśli wulgaryzmów czy bezpodstawne stawianych zarzutów bez odpowiednich dowodów, ale to, co się tu robi*** to jest właśnie cenzura! Szkoda tylko, że nie obiektywna i bezstronna, a to pokaże mój komentarz, jeśli w ogóle się pojawi.

        Pozdrawiam i życzę zadowolenia z burmistrzów i radnych
        Sławomir

        *** “co się tu robi” tzn. dokładnie co? Czy chodzi Panu o to, że nie dodajemy często złośliwych komentarzy pisanych przez osobę/osoby, które wkładają bardzo dużo wysiłku w to, żeby ukryć swojego providera – jak Pan teraz?
        A tak właściwie to dlaczego Pan to robi? Czy Pan się wstydzi swoich poglądów? Jeśli tak, to po co je Pan upublicznia?

        My jako dziennikarze jesteśmy jak najbardziej za wolnością słowa.
        Ale także za odpowiedzialnością podczas korzystania z tej wolności.

        Ta zasada przyświeca nam przy tworzeniu papierowej “Stacji Tłuszcz”, jak i prowadzeniu tego portalu.

        Jeśli Panu to przeszkadza, bardzo nam przykro – ale widocznie mamy zupełnie inne standardy działania.
        Nasze podejście do poruszanych przez Pana spraw się nie zmieni.

        Pozdrawiam,
        Aleksandra Puławska

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: 0 (ocen: 0 )
      • Pan Laskowski tak samo odpowiada jak na swojej stronie…czyli wcale albo opowiada rzeczy nie zwiazane z tematem a pytania nadal pozostają bez odpowiedzi.
       Proszę zajrzeć na:
       http://elaskowski.pl/?p=509&cpage=1#comment-140

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: 0 (ocen: 0 )
       • Po komentarzach Pana Sławomira
        ( na stronie www Pana Laskowskiego dotyczących tego że Pan Laskowski na sesjach nie ma nic do powiedzenie)
        Pan Laskowski w końcu zabrał głos na ostatniej sesji i zadał Pytanie Panu Burmistrzowi !

        Pytanie było kopią mojego komentarza ze ST

        http://stacja-tluszcz.pl/?p=4128&cpage=1#comment-1928

        Pan burmistrz bardzo ładnie WYRECYTOWAŁ odpowiedz.
        Zupełnie jakby znał wcześniej pytanie i ustalił Panowie wcześniej uzgodniliby to pytanie.
        Jeśli tak faktycznie było to potwierdza to ich współprace w teatrze gdzie my jesteśmy tylko nieświadomymi widzami.

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: 0 (ocen: 0 )
        • Z tego wynika że może nie umie wymyślić pytania, ale umie napisać komuś na nie odpowiedź, to już coś. Więc nie piszcie o nieudolności tego w końcu młodego człowieka.

         VA:F [1.9.12_1141]
         Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 14. MilczenieRadnego
  jest
  czytelne

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 15. Polecam wszystkim przeczytanie komentarzy pod news’em

  http://elaskowski.pl/?p=509

  Pan Laskowski bardzo brnie w swoją nieudolność i broni jej całą piersią.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Radek NEW
  24/08/2011 12:56

Dodaj komentarz