WYCISKAĆ KAŻDY MOŻE!

Dodane w:: IPM2 IV,Numer 44 (marzec) 2011 |

Sedziowie - R.Białek i C.Nagraba pokazują na czym będą polegać zawodyPot, wysiłek i ciężar. Młodzi ludzie 5 marca mogli pokazać, na co ich stać. Tego dnia odbyły się pierwsze w Tłuszczu zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Wszyscy miłośnicy tego sportu mogli spróbować swych sił.

Stowarzyszenie „Twórcy Jutra” zorganizowało I Zawody w amatorskim wyciskaniu sztangi leżąc o PucharCzłonkowie zarządu stowarzyszenia Twórcy Jutra - Krzysztof Malinowski, Artur Dzięcioł, Marcin Ołdak, fot.D. Radzka Burmistrza Tłuszcza. Impreza odbyła się w budynku Gimnazjum im. Królowej Jadwigi. Pomysłodawcą zawodów był członek zarządu stowarzyszenia Krzysztof Malinowski, natomiast sponsorem głównym – Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Handlowe AMI.

Zawody w amatorskim wyciskaniu sztangi leżącNa początku dyrektor szkoły Waldemar Sitek powitał wszystkich zgromadzonych, zarówno uczestników zawodów, jak i publiczność. Następnie głos oddał prezesowi „Twórców Jutra” – Arturowi Dzięciołowi, który omówił sprawy organizacyjne i przedstawił również trójkę jurorów. Sędzią głównym był Cezary Nagraba – wicemistrz świata juniorów. Chwilę potem Rafał Białek, który ma już na swoim koncie wiele sukcesów w tym Zawody w amatorskim wyciskaniu sztangi leżąc, Fot. M. Godlewskasporcie, m.in. dwa wicemistrzostwa Polski, osobiście zademonstrował zasady obowiązujące w czasie zawodów. Po tym wstępie zaczęła się rywalizacja, w dwóch kategoriach wiekowych: 16-18 i 19-21 lat. Każdy podchodził do sztangi trzy razy, próbując zmierzyć się ze swoim ciężarem. Dodatkowo także pięć osób z publiczności mogło spróbować swoich sił – z tej możliwości skorzystał m.in. wiceburmistrz Waldemar Banaszek.

Nagrodzeni uczestnicy kat. 19-21 lat, fot.K. WyszyńskaNikt z biorących udział w zawodach nie odszedł z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a najlepsi w każdej kategorii z rąk wiceburmistrza odebrali nagrodę główną – statuetkę przedstawiającą mężczyznę podnoszącego sztangę.Statuetki, które otrzymali zwycięzcy. Fot. M. Godlewska

Celem zawodów była popularyzacja aktywnego spędzania czasu wśród młodzieży. „Twórcy Jutra” nie zamierzają poprzestać tylko na jednej edycji tego projektu. Stowarzyszenie już planuje zorganizowanie we wrześniu kolejnych zawodów, w których będą mogły startować także starsze osoby. Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i zachęcamy do uczestnictwa w tego rodzaju imprezach.Wiceburmistrz Waldemar Banaszek rozdaje dyplomy

  • Monika Godlewska

 

Zwycięzcy  I Zawodów  w amatorskim wyciskaniu sztangi leżąc o Puchar Burmistrza Tłuszcza:

kat.  16-18 lat
I miejsce             Rzempołuch Cezary
II miejsce            Kubuj Bartłomiej
III miejsce           Białek Artur

kat.  19-21 lat
I miejsce             Białek Kamil
II miejsce            Pawłowski Philip
III miejsce           Oleksiak Mateusz

Reklama

Dodaj komentarz