ST 5-6 (97)/2015 Przejęcie dworca coraz bliżej

Wiele osób interesuje się tym, co dzieje się w sprawie planowanego przejęcia przez naszą gminę dworca PKP w Tłuszczu. Jak poinformował nas burmistrz, obecnie  trwa uzgadnianie treści aktu notarialnego, na mocy którego Gmina Tłuszcz stanie się właścicielem obiektu. Akt musi zostać zaakceptowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju – ponieważ dworzec, jaki i inna infrastruktura stacji, są wpisane na listę obiektów strategicznych. Kiedy to się stanie? – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku przejmiemy dworzec – mówi burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

Gmina ma zostać właścicielem obiektu nieodpłatnie, a w zamian będzie zobowiązana do utrzymania części, w której obecnie znajdują się poczekalnia i kasy biletowe. Burmistrz Bednarczyk nie ukrywa, że budynek na pewno będzie wymagał remontu. – Moim zdaniem taki dworzec, który jest w centrum miasta powinien być wizytówką a nie szpecić. To jest możliwe dzięki przejęciu dworca przez gminę. Kolej – jak widać po innych miejscowościach – nie jest za bardzo zainteresowana inwestowaniem w takie obiekty – wyjaśnia burmistrz Paweł Bednarczyk.

Są pomysły na przeniesienie do budynku dworca Centrum Kultury, ale czy jest to realnie możliwe – tu najpierw muszą wypowiedzieć się rzeczoznawcy. Dworzec jest wykonany w konstrukcji żelbetowej i nie wszystko można w nim przebudować. Gdyby konstrukcja okazała się odpowiednia, burmistrz nie wyklucza rozbudowy budynku w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne.

MP

Reklama

Dodaj komentarz