ST 3 (95)/2015 Więcej zapłacimy za wodę i ścieki

Dodane w:: Na tapecie,Numer 3 (95) marzec 2015,Samorząd |

Pod koniec kwietnia przestają obowiązywać obecne taryfy za wodę i ścieki. Komisje rady już zapoznały się z przygotowaną przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej propozycją nowych opłat. Cena za 1 m sześć. wody ma wzrosnąć do 3,48 zł (obecnie 2,95 zł), za ścieki zapłacimy 8,24 zł (obecnie 6,98 zł). Stawka opłaty abonamentowej nie ulegnie zmianie.

Sprawa ta wywołała dyskusję na marcowym posiedzeniu Komisji Ładu, Porządku i Ochrony Środowiska. – Mówienie o tym, że podnosimy ceny jest nie do końca prawdą. Mówmy o tym, że zmniejszamy dotację do wody i ścieków – uważa radny Bogdan Jusiński. – W innych gminach w ogóle nigdy nie dotowano wody i ścieków.

– Mieszkańca interesuje ile zapłaci! – kontrował radny Tadeusz Groszek. – Szczególnie mieszkańcy os. Słoneczna będą bardzo niezadowoleni. Zapłacili dużo za przyłącza, teraz okazało się, że muszą odprowadzić podatek od otrzymanej dotacji rzędu 300-500 zł, a za moment zwiększone zostaną opłaty za wodę i ścieki… To jest trochę niefortunne z naszej strony – podsumował radny Groszek.

MP

Reklama

Dodaj komentarz