PDPZ: Ogólnopolska zbiórka darów dzięki Szkolnemu Klubowi Wolontariatu – także w Tłuszczu!

Dodane w:: Numer 5 (grudzień 2007) |

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Tłuszczu Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół w Tłuszczu po raz kolejny wziął udział w zbiórce darów w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji przy Polskim Radiu Lublin S.A. i Telewizji Polskiej S.A., a która trwała od 23 listopada do 16 grudnia 2007 r.

Akcja “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. W ramach akcji członkowie klubu w wybranych punktach na terenie Tłuszcza, w placówkach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej zbierali dary w postaci: słodyczy, żywności długoterminowej, odzieży, środków czystości i higieny osobistej, zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych. Nad prawidłowym przebiegiem zbiórki czuwały panie: Lidia Wielądek i Elżbieta Banaszek – Baran. Jak powiedziała nam jedna z wolontariuszek – „Zgłosiłam się do tej akcji, ponieważ w ten sposób mogę pomóc innym. Daje mi to satysfakcję. Wiele osób mówi, że inni mogą z nas brać przykład. Zauważyłam, że szczególnie młodzi ludzie, gdy widzieli nas pierwszy raz przechodzili obojętnie, zaś następnym razem już coś ofiarowywali. Ludzie reagują różnie, część osób, szczególnie starszych, którzy nie wiedzą, o co chodzi w tej akcji jest przeciwnych, twierdzą, że niepotrzebnie stoimy, że te produkty nie pójdą tam gdzie trzeba. Jednak bardzo wiele osób jest szczęśliwa, że ktoś pomaga, że są tacy ochotnicy.”
„Ogólnopolska Akcja Charytatywna PDPZ jest organizowana przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji w Lublinie. My wzięliśmy w niej udział po raz drugi. W zeszłym roku udało nam się obdarować 120 osób – zarówno z naszej szkoły jak i pięciu szkół podstawowych na terenie naszej gminy oraz podopiecznych Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, TPD w Tłuszczu i podopiecznych Domu Dziecka w Dębinkach. W tym roku akcja będzie miała trochę mniejszy zasięg – przygotujemy paczki głównie dla naszych uczniów, dla podopiecznych z TPD i jeśli zostanie przedstawiona nam lista, to również z „Nadziei”. Paczki otrzymają tylko i wyłącznie dzieci z rodzin, które są w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku w akcji wzięły udział 24 osoby. 21 pełniło dyżury w wyznaczonych punktach natomiast 3 osoby zajęły się promocją akcji.” – podsumowała pani Lidia Wielądek, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół w Tłuszczu. (ST / + informacje ZS w Tłuszczu na www.powiat-wolominski.pl / zdjęcie: Damian Chudy, IIIe)

Reklama

Dodaj komentarz