ST 6(74)/2013 Nowość – klasa kolejowa

Dodane w:: Edukacja,Numer 6 (74) maj 2013 |

Ciekawe praktyki, a później możliwość podjęcia zgodnej z kwalifikacjami pracy – to marzenie wielu uczniów szkół technicznych. Dzięki uruchomieniu klasy kolejowej, do jego spełnienia przybliży się młodzież z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego.

Starosta wołomiński Piotr Uściński i prezes zarządu KM Artur Radwan podpisują porozumienie, którego realizacja stworzy nowe szanse dla uczniów tłuszczańskiego zespołu szkół (fot. M. Puławski)

Starosta wołomiński Piotr Uściński i prezes zarządu KM Artur Radwan podpisują porozumienie, którego realizacja stworzy nowe szanse dla uczniów tłuszczańskiego zespołu szkół (fot. M. Puławski)

25 kwietnia w tłuszczańskim zespole szkół przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz zarządu spółki „Koleje Mazowieckie – KM” podpisali porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia w zawodach związanych z kolejnictwem uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Spółka kolejowa nie ukrywa, że potrzebuje pracowników, a taka współpraca umożliwi jej przygotowanie przyszłej kadry. – Najważniejsze, że udało się zdobyć partnera, który przyciągnie uczniów do naszej szkoły. To będzie zachęta dla gimnazjalistów, żeby tutaj się uczyć i zdobyć zawód, który będzie poszukiwany na rynku pracy – mówił starosta Piotr Uściński. Swojego zadowolenia nie krył również burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk: – Na pewno część absolwentów znajdzie zatrudnienie w spółce „Koleje Mazowieckie”. Odbycie praktyk związanych z kolejnictwem pozwoli absolwentom zdobyć pracę także np. w warszawskim metrze i tramwajach.

Marcin Karlikowski, dyrektor Biura Spraw Pracowniczych Kolei Mazowieckich dodał: – Potrzebujemy wielu pracowników. Współpracujemy już ze szkołą kolejową i tam praktycznie każdy absolwent znajduje zatrudnienie. Są już nawet pierwsi, którzy zdobyli uprawnienia maszynisty i prowadzą pociągi.

Warto dodać, że tłuszczańska lokomotywownia, która będzie miejscem praktyk, jest największym pracodawcą w naszej gminie i największym miejscem pracy związanym z koleją w powiecie wołomińskim.

MP

Reklama

Dodaj komentarz