Komisja Rewizyjna z 10.03.2014 – skarga Mieszkanki na funkcjonowanie Urzędu, problemy Mieszkańców, decyzja w sprawie rozbudowy firmy Piotro-Stal

Zapraszamy do oglądania i komentowania posiedzenia Komisji Rewizyjnej z 10.03.2014.

Źródło wideo: Tłuszcz UM

OPIS KOMISJI:
[0:00:00] – porządek obrad, termin kolejnego posiedzenia
[0:02:25] – Mieszkanka – skarga na pracę Urzędu w związku z błędną numeracją na ulicy Warszawskiej
[0:34:45] – Mieszkańcy – w sprawie sporu prawnego, adresacji działki, obniżenie krawężnika
[1:14:25] – ustalenia do protokołu
[1:15:41] – pismo do komisji – w skrócie zaległe pisma
[1:17:10] – pismo do komisji – RIO zaprasza na posiedzenia kolegium dot. dotacji celowych dla Spółek Wodnych
[1:18:37] – pismo do komisji – w sprawie likwidacji posterunku energetycznego
[1:19:06] – pismo do komisji – Mieszkańcy w sprawie utwardzenia ulicy Sieroszewskiego
[1:21:12] – pismo do komisji – w sprawie rozbudowy firmy Piotro-Stal
[1:35:19] – Sekretarz – sposób wydatkowania środków z dotacji dla Spółki Wodnej
[1:38:01] – przyjęcie protokołu
[1:44:12] – Radny Sobczak – uwagi w sprawie funkcjonowania Urzędu

//Łukasz

Reklama

Komentarze (4 )

 1. Pani zwyczajnie ośmieszyła Urząd. Ośmeiszyła pracownika, który zrobił coś zupełnie bez pomyślunku, ośmieszyła osoby, które kontrolują pracę tego urzędnika (również samego Burmistrza, bo to on sprawuje władzę wykonawczą w gminie).

  I ja tej Pani już dziś odpowiadam. Tak! Będzie Pani miała zmieniany jeszcze numer domu. Urzędnik dostał informację ze są dwa takie same numery to jak ostatni… (no brak słów na określenie takiego) wziął i bez sprawdzenia przyznał pierwszy wolny (nr 57) mieszkance. Nawet nie zerknął w mapy, w rejestry (bo jakby zerknął to by przecież tak nie zrobił) tylko wziął i nadał numer (a raczej zmienił na 57). No ale ten numer przecież jest teraz tam ni przypiął ni przyłatał, a nie będą układali numerów domów pod numer tej Pani :)

  A teraz… Pan Banaszek wyszedł i powiedział, że ta Pani już nie pracuje. Ta Pani co nadała numer 57 już nie pracuje? Ojjjj…

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  Flucky
  26/03/2014 11:40

 2. Flucky ale z tego nagrania i artykułu w gazecie wynika że burmistrz przejął się sprawą jak poszła w gazecie. Ta pani tam mówiła że od jesieni sprawa się ciągnie a dopiero teraz urząd wpadł na pomysł że trzeba jednak jej pomóc a może dać zadośćuczynienie itp. To znaczy że bez bata do nich nie podchodź. Potraktują cię jak śmiecia chyba że się ciebie boją. No wybory idą to teraz by i kozę w tyłek pocałowali byle ludzie znów ich wybrali.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  Marek
  26/03/2014 17:55

 3. Ta sytuacja pokazuje po pierwsze jaki jest stosunek urzędu do obywatela, ale z drugiej strony pokazuje jego straszną niekompetencje.

  Prawda jest taka… gdyby Urząd nie miał obywateli w czarnej czeluści to by ta sprawa nie zrobiła się tak absurdalna. Otóż w dobrze zarządzanej gminie ta Pani wysłałaby pismo. Urzędnik wziąłby je do ręki, popatrzył na te swoje rejestry, zlokalizował błąd i zmienił numer budynku (nie koniecznie na 57) nie tej Pani co teraz ma 57 tylko właśnie tej drugiej. Bo jak się domyślam to ona jest nowym mieszkańcem w nowym budynku.

  Ba! Załóżmy że urzędnik się by pomylił (tak jak tu) i nadał tej Pani ten felerny numer 57. To ta Pani idzie do urzędnika (w normalnej gminie) i zwraca mu uwagę, że obok niej są przecież numery 23, 20 itp. Urzędnik by się tylko zaczerwienił, przeprosił (co się dzieje teraz w Tłuszczu) i od reki wydał nowe zawiadomienie o zmianie numeru. A w Tłuszczu? W Tłuszczu mamy sytuację taką, że mieszkaniec został olany, potem na ponowne pismo został popełniony błąd, a następnie znowu olany co spowodowało, że mieszkanka dokonała już wszystkich zmian dokumentów. I to nie koniec historii… za chwilę ta mieszkanka dostanie znowu zawiadomienie o zmianie numeru budynku (kiedy tylko będzie porządkowana numeracja tej ulicy).

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  Flucky
  26/03/2014 20:29

 4. Witam
  ja z innej beczki…….mianowicie jestem w szoku że tak działa Tłuszczowski urząd. Nie mieszkam w Tłuszczu ale jestem dość często ponieważ posiadam w tej pięknej gminie trochę ziemi. Jest dla mnie szokiem jak Panie i Panowie urzędnicy na przykład odbierają telefony . Nie jednokrotnie dzwoniąc w jakiejkolwiek sprawie urzędnicy odbieraję telefony nie przedstawiając się. W Warszawie jest to nie do pomyślenia.
  Kompetencja pracowników urzędowych zerowa. Przyjeżdżając załatwić cokolwiek w urzędzie w Tłuszczu łudzę się że coś się zmieniło ….nie dalej ta sama niekompetencja i brak urzędowej postawy. Jeszcze parę lat temu myślałam o przeprowadzeniu się do Tłuszcza ale stwierdziłam iż szkoda czasu…..miasto które od podstaw się nie zmienia i bark perspektyw na przyszłość!

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 7 )

  Marika
  03/04/2014 00:55

Dodaj komentarz