Kulig zakończeniem I Zimowej Spartakiady Młodzieży Wędkarskiej

Dodane w:: Numer 31 (luty 2010) |

zburmistrzem i panemoldakiemW okresie tegorocznych ferii zimowych, z inicjatywy wędkarzy zrzeszonych w tłuszczańskim kole PZW i Centrum Kultury w Tłuszczu, młodzież o zainteresowaniach wędkarskich uczestniczyła w cyklu zajęć teoretyczno – praktycznych o tematyce wędkarskiej.

W zajęciach teoretycznych przeprowadzanych w pomieszczeniach Centrum Kultury, uczestnicy zapoznawali się z przepisami obowiązującymi wędkujących, poznawali gatunki ryb, rośliny, ptaki i zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym.

Na zajęciach praktycznych, które odbywały się w sali sportowej Zespołu Szkól w Postoliskach, podnosili swoje umiejętności w dyscyplinach: wędkarstwa rzutowego i teście sprawnościowym.

Finałem powyższych zajęć przygotowawczych był udział uczestników w I Zimowej Spartakiadzie Młodzieży Wędkarskiej, rozegranej na zakończenie ferii.

kuligPodsumowaniem całej imprezy był kulig dla uczestników, organizatorów i zaproszonych gości, który odbył się w ostatnią sobotę zimowych wakacji w miejscowości Łysobyki.

W zimowej scenerii, pełnej królującego dookoła śniegu , przy dźwięku janczarów i sań wypełnionych uczestnikami kuligu sunących po leśnych duktach łysobydzkiego lasu, przy płonącym ognisku na którym uczestnicy przygotowywali gorące kiełbaski na długich drewnianych patykach i ciepłej herbatce, organizatorzy imprezy ogłosili wyniki I zimowej Spartakiady Młodzieży Wędkarskiej.

dyplomyNagrody dla zawodników Spartakiady i słodkie prezenty dla wszystkich młodych uczestników wręczali Burmistrz p. Jan Krzysztof Białek i Dyrektor Centrum Kultury w Tłuszczu p. Paweł Ołdak w towarzystwie Prezesa Koła Wacława Tlagi i skarbnika p. Romana Jachacego.

Miłą niespodziankę sprawił dla pierwszego w historii tłuszczańskiego sportu członka Kadry Narodowej, ucznia Szkoły Podstawowej w Postoliskach Piotra Sasina, Przewodniczący Komisji Młodzieżowej Okręgu Mazowieckiego p. Stanisław Wolicki, wręczając Piotrkowi koszulkę reprezentanta kraju oraz podest wędkarski ufundowany przez jednego z członków Koła nr 2 Warszawa – Żoliborz.
Wacław Tlaga

Wyniki I Zimowej Spartakiady Młodzieży Wędkarskiej
Kategoria do 12 lat                                   Kategoria 13 – 14 lat                                                 Kategoria 15 – 18 lat
1. Piotr Sasin           SP Postoliska   1.Kamil Rawski                   SP Mokra Wieś  1.Sylwia Suchodolska    Gim. Mokra Wieś
2. Mateusz Sasin     SP Postoliska   2.Przemysław Baranowski  SP Tłuszcz         2. Michał Pólkowski        Gim.Postoliska
3. Hubert Białek      SP Postoliska   3.Damian Krół                     SP Tłuszcz        3. Kamil Piórkowski        Gim.Postoliska
4. Czarek  Sasin       SP Postoliska  4.Emilia Mosak                   SP Stryjki           4..Klaudia Rudnik            Gim.Tłuszcz
5. Martyna Rudnik  SP Tłuszcz       5.Malwina Pólkowska        SP Mokra Wieś . 5 Agnieszka Rogozińska  Gim.Tłuszcz

Reklama

Dodaj komentarz