Wystawa jakiej jeszcze nie było! – ZAPROSZENIE

Dodane w:: Numer 29 (grudzień 2009) |

image003 Już 19 grudnia 2009r. o godz. 13.00 zostanie otwarta pierwsza w historii gminy Tłuszcz wystawa form przestrzennych. W sobotnie popołudnie w centrum miasta pojawią się niecodzienne instalacje oraz dające do myślenia społeczne hasła.

Młode artystki i młodzi artyści są uczestnikami projektu Kreatywni – Alternatywni realizowanego przez tłuszczańskie stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej. Przez cztery miesiące młodzież w wieku 14 – 20 lat brała udział w cyklicznych warsztatach spawania artystycznego i kreatywnego pisania tekstów.

Uczestnicy pracowali w dwóch grupach, które co jakiś czas się spotykały i wymieniały doświadczeniami. Odbywały się również prezentacje wykonanych prac.image007
Jedna grupa – pracująca nad tekstami – korzystając z metody kreatywnej burzy mózgów stosowanej przez międzynarodową inicjatywę Loesje (www.loesje.pl / www.loesje.org) – wypracowała ponad 30 społecznie zaangażowanych haseł.
Grupa spawaczy w ciągu czterech miesięcy zajęć poznała zasady bezpiecznej pracy z elektronarzędziami oraz dowiedziała się jak posługiwać się spawarką. Młodzież spawała w technologii MAG oraz TIG, cięła, szlifowała i polerowała metal.
Umiejętności i wiedza zdobyta podczas warsztatów oraz możliwość poznania osób z terenu naszej gminy mających podobne zainteresowania to tylko część efektów, jakie przyniosła realizacja działań projektu Kreatywni – Alternatywni. Młodzi ludzie uczyli się, jak organizować sobie pracę, planować oraz podejmować decyzje. Przede wszystkim jednak spędzali miło czas w gronie podobnych sobie osób. Stawili również czoła trudnemu przedsięwzięciu - zorganizowali wystawę swoich dzieł! Na jej otwarcie już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy!

Maciej Puławski

Zapraszamy wszystkich na uroczyste otwarcie wystawy!
Termin: 19.XII.2009 r. (sobota) godz. 13.00
Miejsce: teren przy ul. Warszawskiej, obok apteki i pizzerii HaloPizza, vis a vis dworca PKP.
Zapewniamy niezapomniane wrażenia i ciepły poczęstunek!

Reklama

Dodaj komentarz