ST 15(68)/2012 Artystyczne spotkanie z poezją

Dodane w:: Edukacja,Numer 15 (68) grudzień 2012 |

III miejsce w miniaturze teatralnej zajęły Aleksandra Kaszuba, Klaudia Kurek i Paulina Stryińska z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu


W ostatni listopadowy dzień w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”. Była to pierwsza edycja tego konkursu jako konkursu powiatowego, który do tej pory rozgrywany był na szczeblu gminnym.

Tematem konkursu była twórczość Agnieszki Osieckiej, poetki, której dorobek literacki jest niezwykle bogaty, a także w jakiś sposób bliski i zrozumiały, szczególnie dla młodych adeptów sztuki, którzy na co dzień mają rzadką okazję do obcowania z poezją.

Konkurs został objęty patronatem Starosty Wołomińskiego pana Piotra Uścińskiego i Burmistrza Tłuszcza pana Pawła Bednarczyka. „Stacja Tłuszcz” i Radio „Fama” z Wołomina objęły konkurs patronatem medialnym.

Rywalizacja konkursowa przebiegała w czterech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora i miniatura teatralna. Występom 70 uczestników z 14 szkół przysłuchiwał się burmistrz Paweł Bednarczyk, radny Robert Szydlik, dyrektor Biblioteki Publicznej Bogumiła Boguszewska i przewodnicząca Rady Rodziców naszego gimnazjum Elżbieta Mróz. Oceny występów artystycznych młodzieży podjęli się: pani Marzena Kubacz – dyrektor Muzeum Nałkowskich „Dom nad Łąkami” w Wołominie, pani Katarzyna Bala – artysta plastyk, pan Radosław Lubiak – teatrolog i opiekun Teatru „Horreum” w Tłuszczu, a także pani Jolanta Boguszewska – dyrektor Galerii przy Fabryczce w Wołominie, która była również przewodniczącą jury. Przesłuchania trwały niemalże cały dzień, w przerwach uczestnicy, opiekunowie i goście korzystali z sporządzonego dla nich poczęstunku, przygotowanego przez panią Annę Kurek i Samorząd Uczniowski.

- Najważniejszą nagrodę konkursu, czyli Grand Prix odebrał Dominik Sadowski z Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie, który również zajął I miejsce w kategorii recytacja. II miejsce w tejże kategorii zajęła Weronika Getka z Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce. III miejsce zajęły Natalia Wysokińska z Gimnazjum nr 2 w Radzyminie i Katarzyna Wysocka z Gimnazjum w Strachówce.

- W kategorii poezja śpiewana jury konkursu przyznało: I miejsce Aleksandrze Ośkiewicz z Gimnazjum nr 2 w Ząbkach, II miejsce Klaudii Kurek z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, III miejsce Julii Przesmyckiej z Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie.

- W kategorii teatr jednego aktora bezkonkurencyjny okazał się Witold Baranowski z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. II miejsce zajęła Magdalena Piotrowska z Gimnazjum nr 2 w Ząbkach. III miejsce przyznano Aleksandrze Kiegiel z Gimnazjum nr 2 w Radzyminie.

- W miniaturze teatralnej zwyciężyły uczennice z Gimnazjum nr 2 w Radzyminie: Adela Wiencko i Paulina Osik, II miejsce zajęły Inga Gawdzik i Olga Tymińska z Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie. III miejsce zajęły Klaudia Kurek, Aleksandra Kaszuba i Paulina Stryińska z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Laureaci otrzymali nagrody książkowe pozyskane dzięki uprzejmości pani Edyty Mościbrodzkiej.

Jak to zwykle bywa w konkursach laureatami zostają tylko nieliczni. Aby docenić trud włożony w przygotowanie do konkursu, wszystkim uczestnikom wręczono słodkie nagrody, ufundowane dzięki uprzejmości sponsorów. Podobnie goście, opiekunowie i członkowie konkursu również otrzymali artystycznie wykonane przez panią Halinę Kurek podziękowania, a także gadżety reklamowe, których sponsorem był pan Borys Rudajko z Agencji Reklamowej Graafi.

Największe wyrazy podziękowania oprócz osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację, kieruję do sponsorów:

- pana Marka Przybysza i pana Janusza Marczaka z firmy Unigaz

- pana Borysa Rudajko z Agencji Reklamowej Graafi

- pani Edyty Mościbrodzkiej

- pana Dariusza Pazia – Sklep „Magdalenka”

- pani Barbary Owczarskiej – Hurtownia Spożywcza Owczarska

- pana Krzysztofa Tryca -  Sklep „Bajka”

- pani Anny Kurek

- Radzie Rodziców przy Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.

Słowa uznania za organizację Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją” pozwalają mieć nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w znacznie większym gronie.

  • Agnieszka Kadaj

 

 

 

Reklama

Dodaj komentarz