ST 15(68)/2012 Dobry słuch dzielnicowego

Dodane w:: Na sygnale,Numer 15 (68) grudzień 2012 |

Realizując czynności związane z odnalezionymi w lesie, skradzionymi na terenie Warszawy, tablicami rejestracyjnymi, dzielnicowi z komisariatu w Tłuszczu usłyszeli odgłos pracującej piły spalinowej do wycinania drzew. Gdy tylko policjanci pojawili się w miejscu wycinki drzew, pracujący tam dwaj mężczyźni pospiesznie usiłowali się z niego oddalić. Już po chwili 18-letni Jakub P. i 22-letni Krystian W. byli w rękach mundurowych. Obaj przyznali się do kradzieży drzewa z lasu i dobrowolnie poddali się karze.

Dzielnicowi z komisariatu w Tłuszczu wykonując w miejscowości Michałów czynności związane z odnalezionymi w lesie, a skradzionymi wcześniej na terenie Warszawy, tablicami rejestracyjnymi usłyszeli odgłos pracującej piły spalinowej. Późna wieczorowa pora na prace związane z wycinką drzew była dla policjantów „co najmniej dziwna”. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy drwale wycinają drzewo legalnie. Niezwłocznie udali się na miejsce, z którego dochodziły podejrzenie odgłosy. Dojeżdżając tam zauważyli dwóch mężczyzn tnących piłą drzewo. Na widok radiowozu ci szybko wsiedli do dostawczego busa i próbowali się nim oddalić w głąb lasu.

Funkcjonariusze już po chwili zatrzymali 18-letniego Jakuba P. i 22-letniego Krystiana W. Mężczyźni od razu przyznali się policjantom do nielegalnego wycięcia drzew. Policjanci wspólnie z leśniczym ustalili, że drzewo stanowiło własność osoby prywatnej, a starty oszacowano na kwotę około 150 zł.

18 i 22-latek już usłyszeli zarzuty nielegalnego wycięcia i próby kradzieży drzewa z lasu. Dobrowolnie poddali się karze, każdy z nich 5 miesięcy pozbawiania wolności w zawieszeniu na 3 lata i wpłaty nawiązki w wysokości podwójnej wartości wyciętego drzewa na rzecz poszkodowanej osoby.

ts

 

Reklama

Dodaj komentarz