ST 15(68)/2012 Wykopywali kable – widząc policjantów jeden schował się w wykopie

Dodane w:: Na sygnale,Numer 15 (68) grudzień 2012 |

Postanowili wykopać z ziemi i dokonać kradzieży kabli telekomunikacyjnych w rejonie linii kolejowej w Tłuszczu. Widząc zbliżających się policjantów jeden z mężczyzn postanowił schować się do wykopu, który sam wcześniej zrobił. Takie zachowanie nie uchroniło 20-letniego Bartosza W i 22-letniego Krzysztofa Ch. od zatrzymania ich w policyjnej celi i przedstawienia im zarzutów usiłowania kradzieży infrastruktury telekomunikacyjnej.

Dyżurny komisariatu w Tłuszczu kilka minut po 9.00 otrzymał informację o dwóch mężczyznach prowadzących prace ziemne pomiędzy ulicą a torami kolejowymi w rejonie gdzie przebiega infrastruktura telekomunikacyjna. Podejrzewając, że może tam dojść do kradzieży kabli, niezwłocznie na miejsce wysłał patrol Policji.

Gdy tylko w pobliżu wskazanego miejsca pojawili się funkcjonariusze, jeden z mężczyzn próbował ukryć się w wykopie w ziemi, drugi usiłował oddalić się w kierunku sąsiedniej ulicy. Policjanci już po chwili zatrzymali 20-letniego Bartosza W. i 22-letniego Krzysztofa Ch. Panowie od razu przyznali się, że mieli zamiar dokonać kradzieży kabli telekomunikacyjnych, po czym po opaleniu ich z izolacji miały trafić do punktu skupu złomu. Dodatkowo przemawiały za tym narzędzia jakie posiadali przy sobie mężczyźni w tym szpadle, piłka do cięcia metalu, nóż budowlany.

20 i 22-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty usiłowania kradzieży mienia. Bartosz W. przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w kwocie 500 złotych. O karze jaka zostanie orzeczona wobec Krzysztofa Ch. zadecyduje sąd rejonowy. Kodeks karny za czyn jakiego się dopuścił przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ts

Reklama

Dodaj komentarz