ST 7/2012 „BOBRY” BEZ DOTACJI

Dodane w:: Na tapecie,Numer 7 (60) maj 2012,Samorząd,Sport,Stowarzyszenia |

Urząd Miejski rozstrzygnął konkursy dla organizacji pozarządowych. Dużym zaskoczeniem był fakt, że w tym roku pieniędzy nie dostanie od gminy m.in. jedna z największych organizacji – Tłuszczański Klub Sportowy „Bóbr”.

Stało się tak ze względów formalnych. W protokole z posiedzenia komisji konkursowej czytamy, że ofertę piłkarzy odrzucono jako niepodpisaną i niekompletną. Z podobnych powodów odpadły także wnioski Stowarzyszenia „Potok Serc” (brak odpisu KRS) i Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego (brak statutu).

To pierwszy rok, kiedy komisja tak skrupulatnie podeszła do oceny ofert pod względem formalnym. Tak zazwyczaj wygląda weryfikacja ofert w zdecydowanej większości konkursów w Polsce: wnioski, w których stwierdza się braki formalne, są po prostu odrzucane. Mimo, że komisja postąpiła zgodnie z regulaminem, decyzja wzbudziła kontrowersje w środowisku organizacji pozarządowych. Pojawiły się również zastrzeżenia dotyczące terminu rozstrzygnięcia konkursu.

– Według mnie to jest lekceważenie organizacji pozarządowych – na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej ostro podsumował sprawę radny Tadeusz Sasin. – Dlaczego starostwo rozstrzygnęło już konkursy? Dlaczego czekamy już trzeci miesiąc? Jak możemy wykonać przydzielony budżet, żeby być w porządku? Czekamy już tyle czasu. Ktoś tu zawinił. Kronikę zakupiłem ze swoich środków – mówił radny odnosząc się do działalności Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej. – Wstyd! Hańba! Żadne miasto tak nie robi. A my na żebry idziemy. Nikt się w ogóle nie przejmuje!

Na zarzuty radnego odpowiadała doradca burmistrza Magda Kuczkowska, zasiadająca w komisji konkursowej oceniającej złożone wnioski. – Wpłynęło bardzo dużo ofert. Każdą trzeba było bardzo skrupulatnie przejrzeć, przemyśleć kwestię. To są pieniądze publiczne i my nie możemy pochopnie podejmować decyzji. Wszystko musi być tak, jak trzeba. W komisjach są nie tylko pracownicy urzędu, którzy poza kwestiami komisyjnymi mają swoje inne obowiązki, ale także osoby z organizacji, które również pracują. Trudno było zgrać to wszystko. Staraliśmy się jak najszybciej – tłumaczyła pani doradca.

Zgodnie z zapewnieniami urzędników, w połowie maja organizacje mają otrzymać przelewy na realizację działań. Czy organizacje, których oferty odrzucono ze względów formalnych, mogą liczyć na jeszcze jedną szansę i np. powtórny konkurs? Niestety na razie tego nie wiadomo.

MP

OD AUTORA: Ogromne zainteresowanie organizacji pozarządowych uzyskaniem dotacji na działania, oznacza, że nasi społecznicy mają dużo pomysłów i chęci do ich realizacji. Może warto więc rozważyć zwiększenie puli środków przeznaczanych na konkursy? Albo zastanowić się nad premiowaniem projektów składanych w partnerstwie, przez więcej niż jeden podmiot? Obecnie konkurs odbywa się na zasadzie rywalizacji między organizacjami – im więcej dostaniemy, tym mniej otrzyma ktoś inny. A przecież każda z organizacji działa na rzecz gminy i jej mieszkańców, tylko na różnych obszarach, które trudno ze sobą porównywać. Jako Stowarzyszenie „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” – organizacja, w której działam – dostrzegamy poważny problem, przed którym stanął obecnie TKS „Bóbr”. Postanowiliśmy, że w ramach solidarności z klubem, zrezygnujemy z przyznanych nam w konkursie 3 000 zł na coroczny Rajd Rowerowy. Złożyliśmy do radnych i burmistrza list otwarty, w którym prosimy o przekazanie tej kwoty na wsparcie drużyny TKS „Bóbr”, na przykład poprzez zatrudnienie trenera w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Niestety, bez pomocy ze strony gminy, istnienie klubu i drużyny jest zagrożone. Liczymy tutaj na przychylenie się radnych i burmistrza do naszej prośby lub znalezienie, wspólnie ze środowiskiem organizacji pozarządowych, innego skutecznego rozwiązania, dzięki któremu TKS „Bóbr” będzie dalej działał. Warto się również wspólnie zastanowić nad zapewnieniem stabilnego finansowania dla organizacji działających w sposób stały, a nie projektowy. Nie chciałbym, żeby z naszego miasta po drużynie sportowej zniknęło na przykład społeczne muzeum…

Maciej Puławski

Zapraszamy Państwa do dyskusji na naszej stronie stacja-tluszcz.pl

 

 

Reklama

Komentarze (31 )

 1. Wstyd. Dla Bobrów pieniędzy żałują. Rozwiążcie i będzie po problemie, a pieniążki weźmiecie do własnej kieszonki, urzędowe buraki..

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 10 )

  mowiejakjest
  26/05/2012 18:45

  • A od czego jest zarząd Bobrów ?
   Kto ma szukać sponsorów ? Gmina ?
   Najlepiej jak ktoś w zębach przyniesie kasę, a oni będą grillować i popijać kiełbaski !
   Zawsze ktoś w zarządzie jest odpowiedzialny za sponsoring, a jak nie to zmienić zarząd. Bo jak Ja mam decydować na co idą moje podatki, to na na pewno nie na bobry. Chyba, że te prawdziwe w rzece. Jak klub sie nie “umie” utrzymać bez dotacji to trudno.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 11 )

   anonim
   09/06/2012 22:53

 2. Burmistrz nie dostał tyle kasy w budżecie dla nowych (czyt. “swoich nowych”) urzędników co chciał, to tnie koszta na inne wydatki !

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 10 )
 3. Tak czekałem, czekałem co zrobi nasz Burmistrz… mamy Mistrzostwa Europy i co jest w tym temacie robione w Tłuszczu? Wielkie święto sportowe, które bardzo długo się nie powtórzy. Czy Tłuszcz przygotował coś na jutro? Pacanów potrafił ogarnąć temat. Jest w naszym mieście jakaś strefa kibica? Cokolwiek z tej okazji?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 12 )

  Flucky
  07/06/2012 21:14

 4. Lepiej poszukać się czy aby na pewno kasa nie poszła. (zadanie dla Stacji -Tłuszcz). A co do “Bobrów” to pytanie, czemu całość potrzeb pokrywa Pan “F……..” ( sklep pod wierzą) hm…..moim zdaniem robi to bezinteresownie heheheh.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 13 )

  Mic75
  07/06/2012 23:19

  • Odpowiedz mi człowieku jak można pisac takie bzdury,żadnych potrzeb jeżeli chodzi o Klub nie pokrywa mój sklep,jeżeli to tylko teraz kiedy nie ma pieniędzy w Klubie to pokrywam koszty sędziów,napojów,i prania mojej grupy Trampkarzy. Oprócz tego nie jest to tajemnica, że jako trener otrzymuję wynagrodzenie w wysokości 1140 zł miesięcznie .Uważam,że jak się ma odwagę pisac takie bzdury bez pokrycia ,to trzeba miec też cywilną odwagę i zasięgnąc opinii u żródła – czyli porozmawiać ze mną – przecież wiesz gdzie jest sklep koło wieży ciśnien. Pozdrawiam, Paweł Fydryszek.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 9 )
   • Panie Pawle, żeby się oczyścić z tak nie przyzwoitych oskarżeń MIC75 proszę niech klub sportowy opublikuje wszystkie faktury za rok 2011 i bedzie po sprawie.
    Jak nie bedzie tam faktur z Pana sklepu to sprawa bedzie prosta i Mic75 powinien przeprosić.
    Pisze Pan również, że klub nie ma pieniędzy i pokrywa Pan koszty sędziów,napojów,i prania swojejgrupy trampkarzy, a ja słyszałem że klub juz dostał jakąś kwotę na swoją działalnośc od urzędu.
    Gdzie jest prawda ?

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 5 )

    Kibic 3
    11/06/2012 14:49

    • Szanowny Panie Kibic widzę że nie jest Pan zorientowany na co przede wszystkim przeznaczone są pieniądze w Klubie.Głównie na utrzymanie a na sprzęt w znikomej części.Żadnych zakupów w moim sklepie Klub nie robił,a ja nigdy oto nie zabiegałem jest to do sprawdzenia w Klubie i w Urzędzie ,ponieważ Klub składa rozliczenie dotacji.Jeżeli Mic75 lub Pan będziecie chcieli to razem to sprawdzimy.Według mnie nie byłoby nic strasznego gdyby Klub robił zakupy w moim sklepie gdyż uważam ,że trzeba wspierac rodzimy biznes,a widzę że Mik75 jest z tych co po chleb jadą do Wyszkowa a po buty sportowe do Warszawy.Jeżeli chodzi o pieniądze dla Klubu to wpłynęło 20000 zł. kilka dni temu i Zarząd ma się zastanowic na co je przeznaczyc.Po więcej wiadomości na temat Klubu zapraszam do siebie pozdrawiam Paweł Fydryszek.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +1 (ocen: 5 )
     • Panie Pawle, faktycznie nie jestem do końca zorientowany odnośnie wydatków jakie ponosi klub sportowy, stąd też moja sugestia żeby opublikować jakieś sprawozdanie finansowe poparte fakturami(np. w ST) i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Pisze Pan, że większość funduszy jest przeznacza na utrzymanie a nie na sprzęt, ale przecież za utrzymanie boiska (strzyżenie trawy, sprzątanie, oświetlenie itd) odpowiada i finansuje Centrum Kultury. W roku 2011 otrzymaliście chyba 120 tys złotych (jeżeli się mylę to proszę o poprawę). Zakładając, że w klubie jest dwóch trenerów (moge się mylić) to wasze roczne wynagrodzenie wynosi 27360 zł.
      Pozostają jeszcze inne koszty związane z opłacaniem sędziów, dojazdami na mecze, sprzętem, ale czy na to poszło pozostałe prawie 100 tys to mam pewne watpliowści.
      A co do zakópów Mica75, to każdy ma je prawo robić gdzie mu się podoba. Każdy z nas raczej robi zakupy tam gdzie taniej i nie sugeruje się jakimś tam lokalnym patriotyzmem.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: +1 (ocen: 5 )

      Kibic 3
      13/06/2012 10:59

      • Podam panu z grubsza jakie koszty ponosimy w Klubie przy dwóch grupach tj.seniorach i grupie Trampkarzy R-98.Pensje trenerów netto Panasiewicz 2000 zł. plus moja 1140 zł.x12=37680 zł.do tego podatek i ZUS.razem 45000 ZŁ,Wyjazdy ok.35000 zł.,Sędziowie ok.14000zł.,Pranie 2000 zł.,Opieka medyczna ok.2500zł.netto,Napoje ok.500 zł.Są to przybliżone koszty utrzymania dwóch grup w sezonie.Pozostałe koszty to sprzęt,utrzymanie stadionu,energia elektryczna i gaz.Zaznaczam,że koszt każdej następnej grupy to ok.40000 zł.W roku 2011 wydaliśmy ponad 145000 zł.O dokładne wydatki proszę zwrócic się do skarbnika Klubu nie jest to żadna tajemnica pozdrawiam Paweł Fydryszek….

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: +4 (ocen: 4 )
       • Widać nasza lokalna władza nie “lubi haratać w gałę”

        Ale dlaczego tępią tych co chcą uprawić sport ?

        Osobiście nie lubię piłki nożnej, jednak bardzo ubolewam, że na basen, siłownie muszę jeździć do Wołomina, Warszawy, lub Wyszkowa.

        Bardzo fajnie, że ostatnich latach w Tłuszczu powstało boisko i kort tenisowy. Jak jest to trzeba go wykorzystywać – a nie zamknąć na 4 spusty !!!

        Z biegiem czasu powinny powstawać u nas kolejne obiekty sportowe… oczywiście na basen nas nie stać…. ale np. siłownia mogłaby powstać !

        Było głośno o hali sportowej… teraz to ucichło… czy znów władza zblokowała inwestycje która podobno miała być dofinansowana.

        Na co czekają ? Żeby dotacje się skończyły ???

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: +2 (ocen: 2 )
 5. Panie Puławski. DEMAGOGIA. Dobrze Pan wie, że nikt nie może od Pana przyjąć tych 3000 zł, bo projekty tego nie przewidują. Ja proponuję je zwrócić i to ogłosić na łamach gazety, tyle samo to wniesie do działania społeczności co na przykład projekt “tworzenia filcowych lal”. (wydaje mi się że “Kastor” miał taki projekt, i coś działo się w tej niezwykle ważnej materii). Jeśli się mylę to proszę mi dać znać. MOIM ZDANIEM TAKIE FUNDACJE jak “KASTOR” to zwykłe wyciąganie kasy!!! Chętnie poznam kogoś kto kto zdobył dzięki Wam pracę choć coś zmienił w swoim życiu.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 14 )

  Mic75
  07/06/2012 23:38

  • Ze strony Kastor (jakby ktoś nie widział):

   Co robimy?

   Podstawową ideą i zadaniem Stowarzyszenia jest działalność na rzecz rozwoju gminy Tłuszcz i jej mieszkańców.

   Celami statutowymi Stowarzyszenia są między innymi:

   propagowanie idei i przyczynianie się do budowy społeczeństwa obywatelskiego, zasad demokracji, samorządności oraz postaw obywatelskich,
   wspieranie aktywności obywateli w życiu społecznym i gospodarczym, w szczególności młodzieży, osób starszych oraz niepełnosprawnych,
   działanie na rzecz swobodnego dostępu do informacji oraz upowszechnianie idei poradnictwa obywatelskiego,
   aktywizacja i integracja lokalnej społeczności z różnych środowisk,
   inicjowanie i wspieranie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów społecznych,
   promocja kultury, sztuki i dziedzictwa kulturowego,
   promocja i działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich,
   upowszechnianie idei wolontariatu i wymiany młodzieży,
   wspieranie inicjatyw oraz akcji umożliwiających młodym ludziom nawiązanie przyjaźni, okazanie solidarności i wzajemnego zrozumienia ponad podziałami kulturowymi

   Do głównych form naszej działalności należą:

   organizowanie wykładów, dyskusji, warsztatów i imprez kulturalnych,
   kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodych ludzi i zwiększenie ich zaangażowania w życie publiczne i gospodarcze kraju,
   organizowanie konkursów, imprez integracyjnych i rekreacyjnych,
   działania mające na celu promowanie walorów turystycznych regionu,
   realizację projektów społecznych i edukacyjnych,
   realizacja programów profilaktycznych w zakresie zapobiegania alkoholizmowi, narkomanii, przemocy i wykluczeniu społecznemu,
   prowadzenie działalności wydawniczej i informacyjno-promocyjnej.

   Członkami i członkiniami Stowarzyszenia “Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” są osoby aktywnie działające na rzecz Tłuszcza – dziennikarze, pedagodzy, nauczyciele, psycholodzy, przedsiębiorcy, uczniowie i studenci. Naszą pracę uzupełniają wolontariusze w różnym wieku – o ciekawych profesjach i zainteresowaniach.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 10 )

   anonim
   08/06/2012 20:29

   • Do ST : komentarze były dwa !
    A powyższe to tylko statut, nie mający wg mnie odzwierciedlenia w rzeczywistości.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +2 (ocen: 10 )

    anonim
    12/06/2012 11:17

    • Anonim – ty musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem skoro wypisujesz takie głupoty – nic dziwnego że cie normalni ludzie w końcu zaczęli ignorować :P (to taka otwarta sugestia do osób zarządzających tą stroną a które wiem że są w stowarzyszeniu “Kastor” – olejcie anonima niech troluje sam siebie, będzie błaznował dalej niczym jeden znany polityk :) Pozdrawiam Państwa serdecznie, (- Marta – wolontariuszka z rajdu, w tym roku na 100% też)) :) A do komentujących co poniektórych – mniej jadu, więcej pozytywnego spojrzenia – Tłuszcz jest jaki jest,ale skoro w nim mieszkamy, to współpracujmy! Warto! Byłam na wystawie spawanych rzeźb stowarzyszenia “Kastor” rok temu, robionej z tym nowym dyrektorem Centrum Kultury – było fajnie i pozytywnie. Byłam też na rajdzie, wiedziałam burmistrza. Anonimie – bierz więc przykład z lepszych i mniej marudzących!!! A już na pewno nie obrażaj innych. A jak masz problem to idź do psychologa, a nie zaśmiecasz to forum. Chyba nie jesteś stąd skoro piszesz takie bzdury. Skąd tu się urwałeś? :) Też to o klubie piłkarskim – same złośliwości.Jak już sami (????) nic nie robicie to nie obrażajcie innych. A jeśli robicie – to pochwalcie się na forum, może pomożemy? Razem i wspólnie warto działać! Pozdrawiam wszystkich optymistów i pesymistów- oby było Was jak najmniej! :) Tłuszcz nie jest złym miastem, nie róbcie więc z niego piekiełka!

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: 0 (ocen: 8 )

     do anonim
     12/06/2012 15:53

     • Nie przypominam sobie abyśmy byli “per Ty” Droga Pani.
      Pani komentarz nic nie wnosi do dyskusji, potwierdza tylko fakt. Ponieważ tylko winny sie tłumaczy, a cóż każdy ma swoje zdanie i ma prawo je wyrażać. Jeśli nie, to znaczy, że ST nie jest bezstronna i obiektywna. Co wielokrotnie było pisane i potwierdza się i teraz.

      P.S. Ilość buziek świadczy o Pani niedojrzałości, no chyba, że pisała to AP.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: -1 (ocen: 11 )

      anonim
      12/06/2012 20:15

      • Szczerze – robi się już Pan mocno nudny… Nie widzę w Pana komentarzach z naszym statutem nic, co by odnosiło się do treści tego wpisu, czyli “Bobry bez dotacji”. W większości wątków serwuje Pan smędzenie o tym, jaka to ST jest okropna albo jak to się jako prezes stowarzyszenia “dorabiam” (A biorąc pod uwagę to, że zarabiałam przez kilka miesięcy na umowę zlecenie np. 1600 zł albo obecnie 1200 zł na rękę – dla mnie takie określenie to jest celowe przekłamywanie). Zwłaszcza, że wykonuję normalną pracę, za którą jestem rozliczana i w pełni ponoszę odpowiedzialność. Pieniądze, które zarabiam, zdobyłam sama – swoją pomysłowością, wytrwałością i tym, że potrafię szukać dotacji na działania.

       Początkowo zastanawiałam się nawet, skąd bierze się Pana postawa? Zawiść, zazdrość? Teraz jest już mi wszystko jedno, bo widzę, że naprawdę niewiele Pan może zaoferować, jeśli chodzi o jakość i poziom dyskusji, a Pana wpisy mają na celu typowy trolling, co zauważali już inni.

       Z tym buźkami to naprawdę osiągnął Pan chyba swój szczyt przenikliwości – proszę przeprowadzić analizę w ogóle wszystkich komentarzy pod względem zawartości buziek, jeśli czuję Pan taką potrzebę i to w jakiś sposób Pana uspokoi :)

       (o, i znowu buźka! – cóż to może znaczyć…? Czekam na dogłębną analizę psychologiczną “by anonim”…)

       Pozdrawiam serdecznie przy okazji naszą wolontariuszkę :) Dziękujemy za miłe słowa, a jeśli chodzi o pomoc przy rajdzie, to proszę o kontakt biuro@kastor.org.pl albo bezpośrednio z Moniką Godlewską lub Moniką Kur z Beaver Zone.

       A. Puławska

       VN:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: +2 (ocen: 12 )
       • Mi przynajmniej droga Pani nikt nie zarzuci stronniczości ponieważ krytykuję i was, i władzę jak trzeba. W zależności od danej sprawy (wystarczy prześledzić komentarze)

        Co do nudy, Pani już od początku jest nudna. Bynajmniej nie zamierzam prowadzić z Panią konwersacji,bo jak czas pokazał szkoda czasu i nerwów.

        A to, że komentarze są moderowane pod kątem korzyści medialnych dla was, nie powinno mnie dziwić.
        Co do poziomu wypowiedzi…Pani jest jak zwykle na najwyższym.

        Termin troll bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia !!! Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest zaraz formą trollingu !!!

        Skoro mowa “co zauważali już inni”. To jak ktoś inny wspomniał proszę zająć się czymś pożytecznym dla miasta i gminy Tłuszcz, a pisanie pozostawić MP.
        Nie zawsze się z nim zgadzałem, ale poziom i forma wypowiedzi była o niebo na wyższym poziomie.

        I na tym kończę sagę na temat ST i Kastor, zostawię to innym.

        Pozdrawiam
        Anonim

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: +1 (ocen: 13 )

        anonim
        13/06/2012 09:38

        • Czy tylko ja mam wrażenie, że Anonim, Bożydar, Greg i kilku innych to jedna osoba ?

         VA:F [1.9.12_1141]
         Poparcie: 0 (ocen: 10 )
        • do anonim

         Ja ci zarzucę stronniczość. Kiedy to skrytykowałeś władzę?

         A nudny jesteś anonim aż do bólu, a określenie troll w Twoim przypadku pasuje jak do nikogo innego.

         VA:F [1.9.12_1141]
         Poparcie: +1 (ocen: 7 )

         Flucky
         13/06/2012 22:36

       • Ja też dziękuję. Wielką satysfakcję jest organizować taki rajd, który już stał się tradycją w Tłuszczu. Jak widać cieszy się on powodzeniem, o czym świadczy duża frekwencja na tym wydarzeniu. Bardzo zachęcam chętnych wolontariuszy do kontaktu ze mną.
        Mój mejl: GrupaBeaverZone@gmail.com

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: -1 (ocen: 7 )

        Monika Godlewska
        13/06/2012 11:10

       • Jeszcze co do możliwości kontaktu w sprawie rajdu jesteśmy na facebooku

        http://www.facebook.com/beaverzone

        Można nas polubić i otrzymywać informacje o przygotowaniach, można do nas napisać i nawet odpowiemy ;)

        I jeszcze taka drobnostka – @anonim w sieci generalnie wszyscy są na “ty” i zaczynają rozmowy od witam/witaj – to jeszcze pozostałość z tych czasów kiedy dostęp do internetu miało pięć osób, wszyscy siedzieli w open source i całkiem nieźle się znali ;) I takie “rusinkowanie” (śliczny neologizm) nie powinno mieć miejsca

        Pozdrowienia dla Marty ;)

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: -3 (ocen: 5 )

        Reinevan
        14/06/2012 21:22

      • do anonim
       http://www.youtube.com/watch?v=1orMXD_Ijbs :)

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: -3 (ocen: 9 )
  • AFAIR do momentu podpisania umowy można spokojnie zrezygnować ze starania się o grant w konkursie. Tak przynajmniej jest w MJWPU i konkursach różnych fundacji(np. fundacji PZU). Ne wiem jak jest w Tłuszczu, ale dziwne byłoby, gdyby było inaczej. Czyli jeżeli Kastor nie podpisał umowy to może spokojnie powiedzieć, że rezygnuje a środki wracają do puli.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 6 )

   Canyoujudgeme
   09/06/2012 10:27

 6. Jeżeli Kastor w tak łatwy sposób chce oddać przyznane im 3000 tys złotych to zakładam, że wcale są im one nie potrzebne do realizacji ich projektu. Mozna podciagnąć to pod próbę naciagnięcia urzędu na kasę i tym samym zabranie jej innym, bardziej potrzebujacym :)
  Działanie pod publiczkę i przekazywanie kwoty komuś innemu, wiedząc doskonale że tak nie mozna, jest śmieszne i żenujące, ale na pewno trafi na podatny grunt bo ciemnoty u nas nie brakuje. Szkoda tylko, że ST sięga do takich metod i to w dodatku Pan Maciej. Wstyd :(

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 10 )

  Kibic 3
  11/06/2012 09:58

 7. wstyd nie brać jak dają!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 5 )

Dodaj komentarz