ST 2/2012 Targi ślubne – inspiracja i wybór

Dodane w:: Inne,Numer 55 (luty 2012),Tłuszcz,Wywiad |

Dyrektor Hotelu Batory Jacek Suchenek: Myślę, że nasze targi to wspaniała okazja dla nowożeńców, którzy mogą zainspirować się, jak zorganizować swój ślub, wesele a także imprezę panieńską lub kawalerską

O zbliżających się wielkimi krokami Targach, ślubnej modzie i nietypowych weselach, rozmawiamy z dyrektorem Hotelu Batory panem Jackiem Suchenkiem.

Organizuje pan pierwsze w naszym mieście Targi Ślubne, które odbędą się…

- Już wkrótce, bo w dniach 11 i 12 marca. Będzie to wydarzenie dwudniowe, aby jak najwięcej mieszkańców mogło w nich wziąć udział.

Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

- Naprawdę sporych. Planujemy, że przed hotelem będą stały limuzyny, auta zabytkowe, nowoczesne oraz bryczki. A w hotelu – na stoiskach – będzie można oglądać modę ślubną, poznać ofertę wizażystek, fryzjerów, fotografów, filmowców, DJ-ów i producentów zaproszeń. Dla zwiedzających szykujemy również niespodziankę: każdy, kto w dniach targów zamówi u nas przyjęcie weselne, otrzyma specjalną cenę i różne dodatkowe atrakcje. Podkreślam, że wstęp na targi jest całkowicie bezpłatny. Nie pobieramy opłat od wystawców, ani od zwiedzających. Zapraszamy również firmy spoza branży ślubnej.

Ilu wystawców zaprezentuje swoją ofertę?

- Na dzisiaj swoją obecność potwierdziło około 30 wystawców z różnych branży. Zależy nam na tym, aby oferta była jak najpełniejsza i aby odwiedzający mieli wybór.

Czy można mówić o modzie w sposobach organizacji ślubów? Czy obserwuje pan jakieś trendy?

- Tak, na przykład ostatnio pojawiła się moda na śluby w plenerze i przyjęcia w bajecznych namiotach. Gdy pracowałem w Sheratonie organizowaliśmy także wesela z lądowaniem helikoptera i wjazdem bardzo długiej limuzyny. Wszystko trzeba było wymierzyć i przewidzieć. Masa pracy, ale też i satysfakcja wielka.

Dlaczego zdecydował się pan na organizację takich targów w Tłuszczu?

- Firma, w której obecnie pracuję, posiada dwa obiekty: Hotel Batory i Dwór Franciszków. W Dworze Franciszków chcielibyśmy wprowadzić coś nowego – piękne, bajkowe wesele w plenerze. W specjalnym, klimatyzowanym namiocie, pięknie otoczonym dookoła roślinami. Organizując Targi Ślubne, chcielibyśmy przedstawić między innymi ten pomysł. Chcemy też pokazać zainteresowanym, jak w ciekawy sposób zorganizować wesele. Chcę, by nasza firma słynęła z kompleksowego podejścia do organizacji wesel, na zasadzie “podaj mi datę, a ja zajmę się resztą”. Przy okazji targów zapraszamy różne firmy z branży ślubnej. Będą promować swoje produkty, które później znajdą się również w naszej ofercie. To będzie tak skalkulowane, żeby cena kompleksowej organizacji przyjęcia weselnego była taka sama lub nawet niższa jak wtedy, gdy nowożeńcy załatwiają wszystko sami. Wiemy, że przygotowania do ślubu to naprawdę masa pracy – chcielibyśmy zdjąć ten “bagaż” z ramion osób, które myślą o ślubie. Poza tym zainspirowało mnie to, że w ostatnim roku mieliśmy dużo wesel polsko-zagranicznych. Młode pary pracujące za granicą nie miały czasu na długotrwałe przygotowania i korzystały z naszych usług. Stawiając na kompleksowość, przy dużej skali będziemy mogli zaoferować naprawdę korzystne ceny. Dlatego też zapraszam Państwa już dzisiaj do odwiedzenia Targów Ślubnych!

Rozmawiała A. Puławska

Reklama

Dodaj komentarz