Czysta gmina: sprzątanie świata

Dodane w:: Numer 15 (październik 2008) |

40231.jpg26 września odbyła się na terenie Gminy Tłuszcz coroczna akcja  „Sprzątania Świata”.
Akcja ta ma na celu budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „ Ziemia w Twoich rękach ”. W „Sprzątaniu Świata” wzieło udział 1220 osób z 8 szkół z terenu naszej gminy, pracownicy działu UGK oraz ZGKiM .

Uczniowie sprzątali teren całej naszej gminy, a przy tym wstępnie selekcjonowali odpady na: szkło, plastik, papier. Razem zebrano około 10 ton śmieci, które zostały zabrane przez firmę pana Grzybowskiego z Wyszkowa.
Rozwój świadomości ekologicznej wśród młodzieży jest bardzo istotny, a uczenie się podstawowych zasad selektywnej zbiórki odpadów zaowocuje w przyszłości.

Pamiętajmy, że „Sprzątanie Świata” to nie jednodniowy zryw, ale akcja, która ma pomóc w  kształtowaniu postaw i zachowań, które w przyszłości powinny stać się stylem naszego życia.

W imieniu władz samorządowych gminy Tłuszcz dziękujemy uczniom za tak liczny udział oraz dyrekcji szkół, które zorganizowały akcję i skutecznie ją promowały wśród młodzieży.

A.P.U.M.

Reklama

Dodaj komentarz