PROBLEMY Z BOISKIEM

Dodane w:: Numer 15 (październik 2008) |

4009.jpgW planach gminy na bieżący rok było wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, dostępnego dla wszystkich – w miejsce obecnego boiska treningowego przy ul. Polnej. Mimo starań władz, niestety nie udało się na razie spełnić tych zamierzeń.

Sukces budowy boiska wielofunkcyjnego był uzależniony od uzyskania dofinansowania od dwóch podmiotów – Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Ministerstwa Sportu.  Pierwszy z nich, z postulowanych 100 000 zł na początku bieżącego roku, przekazał gminie Tłuszcz połowę wnioskowanej kwoty. Środki te miały posłużyć na przygotowanie podbudowy nawierzchni boiska. Resztę środków nasza gmina planowała pozyskać w Ministerstwie Sportu, jednak wniosek nie został wybrany do dofinansowania.

Jak ustaliliśmy, nie tylko pieniądze okazały się przeszkodą do budowy boiska wielofunkcyjnego. Przedstawiciele Tłuszczańskiego Klubu Sportowego „Bóbr”, którzy obecnie są użytkownikami tego terenu chcieliby, aby zamiast boiska wielofunkcyjnego o mniejszych wymiarach, wybudować tam boisko treningowe do piłki nożnej ze sztuczną trawą.

4010.jpg- Sportowcy, czyli członkowie Tłuszczańskiego Klubu Sportowego „Bóbr” sprzeciwili się budowie na stadionie miejskim boiska wielofunkcyjnego o wymiarach około 40 x 60 metrów, twierdząc, że na takim boisku nie można grać w piłkę nożną. Uważają oni, że powinniśmy wybudować boisko z nawierzchnią sztuczną przeznaczone tylko i wyłącznie do piłki nożnej, natomiast w innym miejscu stadionu zlokalizować dużo mniejsze boisko wielofunkcyjne, dla realizacji innych dyscyplin sportowych. Myślę, że w najbliższym czasie dojdziemy w tej kwestii do porozumienia i zamiar połączenia tych dwóch postulatów przelejemy na wniosek o dofinansowanie, jaki będziemy składali w ramach programu Orlik 2012. – powiedział „Stacji Tłuszcz” burmistrz Jan Krzysztof Białek.
Pozostanie mieć nadzieję, że hasło przyświecające programowi Orlik 2012 – „Boisko w każdej polskiej gminie – ze sztuczną murawą i oświetleniem” wygłoszone przez premiera Donalda Tuska na konferencji podsumowującej 100 dni rządu PO-PSL nie zostanie potraktowane przez rządzących zbyt dosłownie. Wszak w gminie Tłuszcz mamy już trzy boiska ze sztuczna nawierzchnią – w Postoliskach, przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i przy Zespole Szkół w Tłuszczu. Cała nadzieja w tym, że nie wszystkie są oświetlone… i może dzięki temu uda się pozyskać dofinansowanie.

MP

Reklama

Dodaj komentarz